April 9, 2022
|
Coral Gables - Coral Gables, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 200m Dash

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adrian Cardero FR Columbus 25.73 22.97 22.51 26.88 27.57
2 Antonio Pedro de Macedo SO Ransom Everglades 19.62 23.92 20.10 27.03 21.05
3 Darriel Harper FR Columbus 24.18 24.18 17.17 22.01 25.63
4 Jose Leon SO Columbus 27.81 24.18 19.11 27.57 27.33
5 Khamani Alexander SO Belen Jesuit Prep 31.82 24.47 27.17 23.25 31.08
6 Gustavo Alfonso SR Columbus 32.21 25.16 27.18 17.62 26.42
7 Jordan Shim-You SO Coral Reef 31.35 25.28 25.28 30.09 19.72
8 Martin MarcRene SO Columbus 32.47 25.56 18.92 31.44 26.33
9 Marcos Garcia SO Belen Jesuit Prep 29.71 25.61 31.76 25.10 29.20
10 Kaige Brown FR Ransom Everglades 24.13 25.67 28.75 30.55 22.59
11 Andrew Hernandez SO Belen Jesuit Prep 28.01 25.69 23.13 32.37 24.92
12 Anthony Sanchez FR Coral Reef 30.93 25.99 22.36 25.21 27.29
13 Javier Fernandez SO Belen Jesuit Prep 33.46 26.14 19.09 24.31 28.50
14 David Guillaume SO Belen Jesuit Prep 18.88 26.58 29.24 18.88 21.00
15 Bryan Parente SO Columbus 23.15 26.60 22.61 23.41 27.93
16 Anthony Rozier FR Somerset Academy (SH) 28.75 26.62 26.09 21.57 25.03
17 Tyler James SO Belen Jesuit Prep 23.18 26.64 32.50 30.64 31.71
18 Antoine Rozier SO Somerset Academy (SH) 32.24 27.32 29.24 32.79 26.50
19 Malik Mcintosh FR Mater Lakes 25.91 27.86 19.78 19.78 29.54
20 Nickolas Rispa FR Somerset Academy (SH) 30.14 27.90 27.07 29.58 20.37
21 Aiden Servellon 8 Mater Lakes 36.00 28.34 34.01 26.36 25.51
22 Jeremy Espinosa SO Somerset Academy (SH) 36.05 29.07 24.13 37.80 28.49
23 Jacob Victorero FR Mater Lakes 35.12 30.27 36.03 29.67 33.00
Boys 200m Dash Section 1
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adrian Cardero FR Columbus 19.76 26.65 23.20 16.31 22.97 16.77 27.57
2 Antonio Pedro de Macedo SO Ransom Everglades 28.47 27.99 26.79 25.60 23.92 26.32 18.18
3 Darriel Harper FR Columbus 30.23 17.17 18.62 28.78 24.18 21.28 29.50
Boys 200m Dash Section 2
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Khamani Alexander SO Belen Jesuit Prep 30.59 25.70 25.94 23.74 25.45 24.47
9 Marcos Garcia SO Belen Jesuit Prep 19.72 32.27 22.28 30.22 19.72 25.61
Boys 200m Dash Section 3
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Andrew Hernandez SO Belen Jesuit Prep 25.18 25.69
13 Javier Fernandez SO Belen Jesuit Prep 23.01 26.14
14 David Guillaume SO Belen Jesuit Prep 32.17 26.58
17 Tyler James SO Belen Jesuit Prep 20.25 26.64
Boys 200m Dash Section 5
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Kaige Brown FR Ransom Everglades 22.34 25.67 24.13
16 Anthony Rozier FR Somerset Academy (SH) 18.90 26.62 23.16
18 Antoine Rozier SO Somerset Academy (SH) 33.61 27.32 19.67
19 Malik Mcintosh FR Mater Lakes 33.44 27.86 23.68
21 Aiden Servellon 8 Mater Lakes 31.46 28.34 33.73
Boys 200m Dash Section 6
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Martin MarcRene SO Columbus 25.56 31.70 25.31 25.31
23 Jacob Victorero FR Mater Lakes 30.27 25.43 33.00 32.70
Boys 200m Dash Section 7
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jose Leon SO Columbus 25.63 21.77 24.18 25.63 22.73 17.17
7 Jordan Shim-You SO Coral Reef 29.33 19.22 25.28 25.54 21.49 24.02
12 Anthony Sanchez FR Coral Reef 30.41 29.89 25.99 22.62 20.54 27.81
15 Bryan Parente SO Columbus 27.14 23.68 26.60 30.06 22.35 23.41
20 Nickolas Rispa FR Somerset Academy (SH) 25.39 25.67 27.90 22.05 28.18 21.49
Boys 200m Dash Section 8
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Gustavo Alfonso SR Columbus 23.40 25.16 19.63 32.71 20.64
22 Jeremy Espinosa SO Somerset Academy (SH) 30.53 29.07 32.27 33.14 31.11