April 6, 2022
|
Wharton High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 58.16 1:04.87 55.92 55.92 1:07.11 10
2 Cache Miller SR Hillsborough 1:12.05 43.23 57.64 57.64 1:12.05 8
3 Nia Randell JR Hillsborough 49.94 54.81 1:19.17 1:00.90 1:17.35 6
4 Breyanna Wright JR Tampa Bay Tech 1:12.09 1:11.46 59.55 1:02.68 50.15 5
5 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 46.44 47.07 1:15.30 1:02.75 53.34 4
6 Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) 55.38 57.27 1:04.19 1:02.93 1:00.42 3
7 Julia Maggio SO Wharton 1:01.92 1:18.74 51.83 1:07.30 1:04.61 2
8 Kaitlin Comrie FR Wharton 1:00.32 1:04.39 56.25 1:07.77 49.48 1
9 Janeeta Shakir FR Tampa Bay Tech 1:02.69 1:06.83 1:03.38 1:08.89 1:08.21 -
10 Keana Querette FR Tampa Bay Tech 1:11.72 1:24.95 52.23 1:09.63 1:13.81 -
11 Jayda Bass SO Armwood 1:07.77 1:20.34 1:25.93 1:09.86 1:22.44 -
12 Kiera Matthews SO Hillsborough 59.38 1:27.58 1:17.94 1:14.22 1:31.29 -
13 Kyla Baker SR Chamberlain 1:22.10 1:09.41 1:31.80 1:14.63 1:19.11 -
14 Aiva Sizler FR Armwood 1:35.14 1:02.91 1:22.09 1:16.72 58.31 -
15 Arianna Zawolo SO Strawberry Crest 1:12.48 1:34.54 1:31.39 1:18.78 1:36.90 -
16 Tori Williams SO Armwood 1:26.96 1:30.95 1:33.35 1:19.78 1:03.83 -
17 Cynthia Fornos JR Chamberlain 1:16.32 1:04.45 1:18.87 1:24.80 1:10.39 -
18 Emily Metcalfe SR Chamberlain 1:37.55 1:14.97 1:54.71 1:30.32 1:16.78 -
19 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:09.78 1:31.53 1:38.78 1:30.62 1:31.53 -
20 Brooke Miller SR Chamberlain 1:43.46 1:58.10 1:12.33 1:31.55 1:15.08 -
  Sydney Jenkins FR Wharton NT NT NT NT NT   
  Amari James JR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Sarah Massilion SR Middleton NT NT NT NT NT   
  Madison Windom FR Armwood NT NT NT NT NT   
  Saige Starford SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Ishpreen Marwah JR Hillsborough NT NT NT NT NT   
  Xiaoley Tatis FR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Arianna Zawolo SO Strawberry Crest 1:18.78 59.09 1:40.05 1:12.48 1:18.00 1:10.12 -
  Saige Starford SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT   
  Sydney Jenkins FR Wharton NT NT NT NT NT NT   
  Sarah Massilion SR Middleton NT NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Aiva Sizler FR Armwood 1:16.72 -
16 Tori Williams SO Armwood 1:19.78 -
17 Cynthia Fornos JR Chamberlain 1:24.80 -
18 Emily Metcalfe SR Chamberlain 1:30.32 -
19 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:30.62 -
20 Brooke Miller SR Chamberlain 1:31.55 -
  Madison Windom FR Armwood NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Julia Maggio SO Wharton 1:07.30 59.23 1:02.59 2
9 Janeeta Shakir FR Tampa Bay Tech 1:08.89 1:10.96 53.74 -
10 Keana Querette FR Tampa Bay Tech 1:09.63 52.92 48.74 -
11 Jayda Bass SO Armwood 1:09.86 53.10 1:28.03 -
12 Kiera Matthews SO Hillsborough 1:14.22 1:07.54 1:03.09 -
13 Kyla Baker SR Chamberlain 1:14.63 1:26.57 1:16.87 -
  Amari James JR Freedom (Tampa) NT NT NT   
  Xiaoley Tatis FR Freedom (Tampa) NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 47.54 59.28 55.92 43.62 54.81 43.62 55.92 10
2 Cache Miller SR Hillsborough 54.19 55.91 57.64 1:10.90 54.19 46.12 1:05.14 8
3 Nia Randell JR Hillsborough 1:03.95 59.69 1:00.90 1:00.90 1:08.82 58.47 1:04.56 6
4 Breyanna Wright JR Tampa Bay Tech 59.55 1:17.10 1:02.68 50.15 1:10.21 53.28 49.52 5
5 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 58.99 53.97 1:02.75 49.58 1:10.28 1:21.58 1:12.17 4
6 Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) 45.31 45.94 1:02.93 1:05.45 45.94 1:01.68 1:19.93 3
8 Kaitlin Comrie FR Wharton 1:22.68 1:24.04 1:07.77 1:17.94 1:06.42 1:10.48 48.80 1
  Ishpreen Marwah JR Hillsborough NT NT NT NT NT NT NT