March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 4 x 400m Relay Division 2

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rickards Justin Greenwood, Ivan Donaldson, Kaseem Ibraheem-Washin, Zarryen Gaines 4:00.94 3:54.87 3:22.47 3:56.89 3:58.92 2:27.81 3:56.89 10
2 Hoover Dallas Beck, Collin Pate, DeMarion Gardner, Zachary King 3:59.23 2:40.16 3:22.73 3:02.46 3:06.52 2:34.08 4:13.42 8
3 George Jenkins Khristian Runcie, Joshuwa Valentin, Rey Hernandez, La'Quan Ellis 3:23.80 3:57.07 3:27.95 3:44.59 2:38.05 4:13.70 3:40.43 6
4 Ponte Vedra Joshua Osborne, Richard Circelli, Tariku Hammons, Wyatt Rogers 2:32.55 3:33.15 3:28.97 3:39.42 4:25.40 4:06.59 4:00.32 5
5 Choctawhatchee Branden Jackson, Zachary Brainerd, Kaleb Hollins, Cole Tabb 4:11.21 3:16.78 3:29.34 4:19.59 2:30.73 3:10.50 3:33.53 4
6 Nease Auzzie Escoffery, Dylan Gill, Rheinhardt Harrison, Da'von Patterson 3:39.82 3:12.61 3:29.35 4:15.41 2:26.55 4:17.50 3:18.89 3
7 Leon Kenyi Brown, Isaiah Bighem, Malek Jackson, Justin Moore 3:08.57 3:44.19 3:29.52 4:00.95 3:37.90 4:09.33 3:50.48 2
8 South Walton Jonah Kirspel, Alex Rusynyk, Van Carter, Evan Summerlin 2:29.03 2:54.22 3:29.90 4:13.98 2:41.63 3:27.81 2:29.03 1
9 Calvary Christian (Clr) Garrett Barton, Josh Robinson, Carlos Quarles, Canaan Burnett 4:10.23 3:51.30 3:30.27 3:13.45 4:33.36 2:33.50 2:27.19 -
10 Lincoln Robert Wilson, Rance Grace, Garrett Copelin, Kareem Titre 3:01.20 3:41.23 3:30.69 3:49.66 4:17.05 3:26.48 3:41.23 -
11 Celebration Evan Amaya, Gabriel Merino, Oniel Senatus, Jared Falchook 2:34.68 4:22.74 3:31.88 3:23.41 3:10.70 2:51.63 4:16.38 -
12 Fort Walton Beach Samuel Dixon, Luke Endt, Grant Chastain, Luke Larkin 4:13.47 2:41.88 3:33.00 2:33.36 3:28.74 2:31.23 2:46.14 -
13 West Orange Brandon Davis, Alessandro Greco, Ivan Taylor, Sidney Rogers 4:29.68 2:29.83 3:34.03 2:34.11 2:40.53 2:42.67 3:44.74 -
14 Belen Jesuit Prep Roberto Leon, Alfredo Huete, Diego Leon-Aguilar, Alejandro Lopez 3:25.68 2:34.26 3:34.25 3:04.26 3:32.11 3:27.83 4:36.39 -
15 Alonso Krisangel Arce, Ian Ludlam, Kevin Velazquez, Jack Pearson 4:26.84 4:26.84 3:36.94 3:26.10 3:45.62 3:15.25 3:15.25 -
16 Boca Raton Hivans Dorvilus, Alejandro Jones, Fredrick Harris, Scott Frederick 4:12.27 3:02.68 3:37.47 4:03.57 2:51.81 2:47.46 3:33.12 -
17 Pine Crest Jack Gabrielle, Ethan Tucker, Connor Colton, Vaughn Komorech 3:10.11 4:30.96 3:38.51 3:12.29 4:06.92 3:23.22 4:39.70 -
18 St. John Paul Catholic Vincent Colebrook, Jordan Washington, Malachi Hardy, Jaishaun Frazier 3:51.82 4:26.81 3:38.69 3:45.25 3:56.19 4:37.74 3:10.26 -
19 St. Petersburg Luke Faykus, Mario James Jr, Shadrach Anderson, Caleb Sabo 4:14.77 3:22.45 3:47.47 4:37.52 4:37.52 3:20.18 4:21.59 -
20 Maclay Josh Ryland-DeKloet, Shane Croston, Aiden Merrit, Vukasin Usina 2:57.05 3:25.00 3:52.95 3:08.69 2:43.07 3:29.66 3:57.61 -
21 Bishop Kenny Nels Ramsay, Chinonye Nduka, Zeyon Charles, Matheus Braga 5:07.82 2:52.85 3:56.78 4:01.52 4:10.99 2:45.75 5:05.45 -
22 Sheridan Hills Christian Elias Leyes, Matthieu Gomez, Gabe Pena, Shakeem Shaw 5:00.62 4:08.88 4:06.41 4:11.34 3:49.17 5:08.02 4:28.59 -
  Niceville Dawson Isbell, Eon Morris, Demontre Allen, Jonathon Bocchino FS FS FS FS FS FS FS -
  Fleming Island Jarron Saulsberry, Enrico Montero, Danny Sakowski, Luke Melson DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys 4 x 400m Relay Division 2 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Bishop Kenny Ramsay, Nduka, Charles, Braga 3:56.78 3:07.06 4:10.99 5:03.08 4:37.04 3:49.68 -
22 Sheridan Hills Christian Leyes, Gomez, Pena, Shaw 4:06.41 3:41.77 4:35.98 4:23.66 4:11.34 5:00.62 -
Boys 4 x 400m Relay Division 2 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
15 Alonso Arce, Ludlam, Velazquez, Pearson 2:36.20 2:44.88 4:20.33 3:36.94 -
16 Boca Raton Dorvilus, Jones, Harris, Frederick 3:02.68 3:41.82 3:17.90 3:37.47 -
18 St. John Paul Catholic Colebrook, Washington, Hardy, Frazier 4:28.99 3:45.25 3:25.57 3:38.69 -
20 Maclay Ryland-DeKloet, Croston, Merrit, Usina 4:48.86 2:57.05 2:57.05 3:52.95 -
Boys 4 x 400m Relay Division 2 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
5 Choctawhatchee Jackson, Brainerd, Hollins, Tabb 3:29.34 4:19.59 3:06.32 4:00.74 4
6 Nease Escoffery, Gill, Harrison, Patterson 3:29.35 3:08.42 3:35.63 2:51.67 3
9 Calvary Christian (Clr) Barton, Robinson, Quarles, Burnett 3:30.27 4:16.53 3:59.71 2:56.63 -
11 Celebration Amaya, Merino, Senatus, Falchook 3:31.88 2:30.44 3:40.36 3:34.00 -
12 Fort Walton Beach Dixon, Endt, Chastain, Larkin 3:33.00 3:07.44 4:26.25 4:36.90 -
19 St. Petersburg Faykus, James Jr, Anderson, Sabo 3:47.47 3:29.28 4:46.62 3:54.30 -
Boys 4 x 400m Relay Division 2 Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
4 Ponte Vedra Osborne, Circelli, Hammons, Rogers 3:28.97 3:39.42 2:40.91 3:33.15 5
7 Leon Brown, Bighem, Jackson, Moore 3:29.52 3:16.95 3:12.76 3:00.19 2
13 West Orange Davis, Greco, Taylor, Rogers 3:34.03 4:23.26 2:29.83 2:44.81 -
14 Belen Jesuit Prep Leon, Huete, Leon-Aguilar, Lopez 3:34.25 3:21.40 3:59.96 3:21.40 -
17 Pine Crest Gabrielle, Tucker, Colton, Komorech 3:38.51 4:26.59 4:13.48 3:14.48 -
  Fleming Island Saulsberry, Montero, Sakowski, Melson DQ DQ DQ DQ -
Boys 4 x 400m Relay Division 2 Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rickards Greenwood, Donaldson, Ibraheem-Washin, Gaines 4:19.17 2:58.18 3:22.47 2:35.91 2:37.93 4:21.19 10
2 Hoover Beck, Pate, Gardner, King 2:54.35 4:03.28 3:22.73 3:45.03 2:34.08 3:40.98 8
3 George Jenkins Runcie, Valentin, Hernandez, Ellis 2:42.21 4:22.02 3:27.95 3:15.48 3:07.16 4:01.23 6
8 South Walton Kirspel, Rusynyk, Carter, Summerlin 4:32.87 3:34.10 3:29.90 3:29.90 3:32.00 3:32.00 1
10 Lincoln Wilson, Grace, Copelin, Titre 4:02.30 4:29.69 3:30.69 3:28.59 2:56.98 4:08.62 -
  Niceville Isbell, Morris, Allen, Bocchino FS FS FS FS FS FS -