April 2, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariana Julmiste SO Miami Norland 58.53 10
2 Jaellene Burgess JR Coral Reef 58.73 8
3 Natyia Alexandre JR Miami Northwestern 1:00.89 6
4 YASMEEN GATTE JR Doral Academy 1:01.70 5
5 Tacorah Moten JR Miami Norland 1:01.97 4
6 LUCIA CASTILLO-RIOS FR Miami Palmetto 1:02.14 3
7 Ida Smith SO Miami Northwestern 1:02.15 2
8 Dakyra Howard SR Homestead 1:02.57 1
9 Emily Barreto SO Lourdes 1:02.61 -
10 Denayizsa Fance JR Homestead 1:02.68 -
11 Andrea Gross 8 Carrollton 1:02.69 -
12 Wynter Reid FR American 1:03.21 -
13 NATALIA CASTILLO JR Doral Academy 1:03.38 -
14 Lakeria Jefferson FR Homestead 1:03.47 -
15 Catherine Ehrling SR Gulliver Prep 1:03.64 -
16 Tashauna Henry FR Miami Norland 1:04.40 -
17 Trinity Hartman FR Divine Savior 1:04.61 -
18 Anisah Thomas SR North Miami 1:04.71 -
19 Carolina Rodriguez JR Lourdes 1:04.88 -
20 Ines Saudino SO Lourdes 1:05.24 -
21 AMALIA DIBSI SO Doral Academy 1:05.34 -
22 Rian Revere FR South Dade 1:05.62 -
23 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 1:06.37 -
24 Tania Tanis FR Dr. Krop 1:06.83 -
25 Iyana Wilson SO Miami Northwestern 1:07.58 -
26 Sachery Gil SO Miami Beach 1:08.31 -
27 Tiffany Harpp JR Miami Killian 1:08.33 -
28 Camila Rodriguez JR Coral Reef 1:08.39 -
29 Kayla Green FR Dr. Krop 1:08.63 -
30 Serenity Ferguson JR Monsignor Pace 1:08.76 -
31 Alexa Naranjo FR Ferguson 1:08.95 -
32 Chyenne Seide FR South Dade 1:09.03 -
33 Queen Allen SO Miami Jackson 1:09.06 -
34 Victoria Francois SO Dr. Krop 1:09.07 -
35 Deztinie Lewis FR Miami Washington 1:09.44 -
36 Sanya Allen JR Miami Killian 1:09.62 -
37 Makayla Jackson JR Miami Killian 1:10.25 -
38 Mackenzie Cohen FR Gulliver Prep 1:10.50 -
39 Veronica Cueto FR Carrollton 1:10.71 -
40 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:10.78 -
41 Emma Van Den Djissel JR Gulliver Prep 1:10.95 -
42 Isabella Guillen JR True North 1:11.00 -
43 Shirlena Bailey SO Miami Jackson 1:11.59 -
44 CAMRYN GIVENS JR Miami Palmetto 1:11.68 -
45 Alyssa Lara JR Coral Reef 1:11.77 -
46 Camila Castillo FR Divine Savior 1:12.05 -
47 Sabrina Bermudez 8 iMater Prep 1:12.05 -
48 Andrea Marquez 8 Mater Academy 1:12.93 -
49 Antonia Lombo SO Miami Beach 1:13.16 -
50 Ginny McMillan JR True North 1:13.39 -
51 Isabela Reinoso JR Ferguson 1:13.53 -
52 Gianna Lopez SO Mater Lakes 1:13.99 -
53 Janiyah Oliver SO Miami Norland 1:14.08 -
54 Cecilia Marcayda SR Divine Savior 1:14.14 -
55 Paola Garcia JR Mater Lakes 1:14.24 -
56 Karyn Dickens FR Monsignor Pace 1:15.73 -
57 Tiriana Snell FR Miami Jackson 1:15.86 -
58 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 1:15.94 -
59 Angeline Diaz-Rodriquez 8 Mater Academy 1:16.21 -
60 Karia Cange FR Miami Central 1:16.37 -
61 Alondra Santiago FR Braddock 1:17.74 -
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:18.49 -
63 Richelle Ramirez JR Miami Coral Park 1:21.27 -
64 Melany Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:22.48 -
65 Savannah Jean-Baptiste SO Miami Washington 1:22.49 -
66 jheiline Diaz - Rodriquez 7 Mater Academy 1:22.64 -
67 EMILY ECHEVARRIA 8 AIE Charter MS 1:24.10 -
68 Brenda Murillo SR Miami Washington 1:25.88 -
69 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 1:45.30 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariana Julmiste SO Miami Norland 58.53 10
2 Jaellene Burgess JR Coral Reef 58.73 8
5 Tacorah Moten JR Miami Norland 1:01.97 4
6 LUCIA CASTILLO-RIOS FR Miami Palmetto 1:02.14 3
8 Dakyra Howard SR Homestead 1:02.57 1
10 Denayizsa Fance JR Homestead 1:02.68 -
18 Anisah Thomas SR North Miami 1:04.71 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Natyia Alexandre JR Miami Northwestern 1:00.89 6
4 YASMEEN GATTE JR Doral Academy 1:01.70 5
7 Ida Smith SO Miami Northwestern 1:02.15 2
9 Emily Barreto SO Lourdes 1:02.61 -
11 Andrea Gross 8 Carrollton 1:02.69 -
13 NATALIA CASTILLO JR Doral Academy 1:03.38 -
20 Ines Saudino SO Lourdes 1:05.24 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Lakeria Jefferson FR Homestead 1:03.47 -
16 Tashauna Henry FR Miami Norland 1:04.40 -
17 Trinity Hartman FR Divine Savior 1:04.61 -
19 Carolina Rodriguez JR Lourdes 1:04.88 -
21 AMALIA DIBSI SO Doral Academy 1:05.34 -
22 Rian Revere FR South Dade 1:05.62 -
23 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 1:06.37 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Wynter Reid FR American 1:03.21 -
15 Catherine Ehrling SR Gulliver Prep 1:03.64 -
37 Makayla Jackson JR Miami Killian 1:10.25 -
53 Janiyah Oliver SO Miami Norland 1:14.08 -
57 Tiriana Snell FR Miami Jackson 1:15.86 -
58 Cheanyah Alford JR Miami Carol City 1:15.94 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Tania Tanis FR Dr. Krop 1:06.83 -
26 Sachery Gil SO Miami Beach 1:08.31 -
28 Camila Rodriguez JR Coral Reef 1:08.39 -
31 Alexa Naranjo FR Ferguson 1:08.95 -
34 Victoria Francois SO Dr. Krop 1:09.07 -
39 Veronica Cueto FR Carrollton 1:10.71 -
46 Camila Castillo FR Divine Savior 1:12.05 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Kayla Green FR Dr. Krop 1:08.63 -
35 Deztinie Lewis FR Miami Washington 1:09.44 -
40 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:10.78 -
52 Gianna Lopez SO Mater Lakes 1:13.99 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Queen Allen SO Miami Jackson 1:09.06 -
38 Mackenzie Cohen FR Gulliver Prep 1:10.50 -
42 Isabella Guillen JR True North 1:11.00 -
47 Sabrina Bermudez 8 iMater Prep 1:12.05 -
48 Andrea Marquez 8 Mater Academy 1:12.93 -
49 Antonia Lombo SO Miami Beach 1:13.16 -
51 Isabela Reinoso JR Ferguson 1:13.53 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Alyssa Lara JR Coral Reef 1:11.77 -
55 Paola Garcia JR Mater Lakes 1:14.24 -
56 Karyn Dickens FR Monsignor Pace 1:15.73 -
59 Angeline Diaz-Rodriquez 8 Mater Academy 1:16.21 -
61 Alondra Santiago FR Braddock 1:17.74 -
65 Savannah Jean-Baptiste SO Miami Washington 1:22.49 -
66 jheiline Diaz - Rodriquez 7 Mater Academy 1:22.64 -
68 Brenda Murillo SR Miami Washington 1:25.88 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Tiffany Harpp JR Miami Killian 1:08.33 -
32 Chyenne Seide FR South Dade 1:09.03 -
54 Cecilia Marcayda SR Divine Savior 1:14.14 -
60 Karia Cange FR Miami Central 1:16.37 -
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:18.49 -
63 Richelle Ramirez JR Miami Coral Park 1:21.27 -
64 Melany Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:22.48 -
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Serenity Ferguson JR Monsignor Pace 1:08.76 -
36 Sanya Allen JR Miami Killian 1:09.62 -
44 CAMRYN GIVENS JR Miami Palmetto 1:11.68 -
67 EMILY ECHEVARRIA 8 AIE Charter MS 1:24.10 -
69 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 1:45.30 -
Girls' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Iyana Wilson SO Miami Northwestern 1:07.58 -
41 Emma Van Den Djissel JR Gulliver Prep 1:10.95 -
43 Shirlena Bailey SO Miami Jackson 1:11.59 -
50 Ginny McMillan JR True North 1:13.39 -