April 2, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 52.54 57.75 47.33 1:01.06 10
2 Adrian Cardero FR Columbus 38.86 36.89 49.18 37.38 8
3 Jamari Holliman JR Miami Norland 54.37 48.93 49.42 45.47 6
4 Jae-Lijah Cochran JR Monsignor Pace 36.23 52.60 49.62 49.13 5
5 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 1:00.17 37.42 50.56 41.46 4
6 Tyler Smikle JR Dr. Krop 46.42 57.65 51.01 45.91 3
7 Joshua McMullen SR Miami Washington 39.85 55.69 51.09 37.81 2
8 Antonio Pedro de Macedo SO Ransom Everglades 1:05.11 54.77 51.67 44.96 1
9 Amare Lee SO Miami Carol City 1:01.63 1:01.12 51.79 59.56 -
10 COLIN BESARES SR Miami Palmetto 36.90 56.64 51.96 38.97 -
11 Byron Holt JR Miami Jackson 36.76 55.14 52.51 42.54 -
12 Damari Charlton JR Miami Southridge 48.31 38.86 52.51 42.01 -
13 Waltavis Wade JR Miami Carol City 48.32 45.70 52.52 43.07 -
14 Jordon Stevens SR Miami Central 45.36 54.33 52.74 39.56 -
15 Jacob Ramsay SR Miami Norland 46.42 44.84 52.75 41.15 -
16 Geronimo Castillo JR Divine Savior 49.32 55.69 53.03 46.67 -
17 Victor Evans JR Monsignor Pace 1:07.07 54.30 53.23 47.91 -
18 Dannell Wesby 8 SLAM (Miami) 38.39 51.72 53.32 40.53 -
19 Joel Mintze FR American 1:08.85 49.64 53.37 1:02.98 -
20 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 52.70 1:05.60 53.77 56.46 -
21 Eduardo Rojas SR Braddock 1:02.91 57.54 53.77 49.47 -
22 Nathan Montes FR Westminster Christian 54.87 50.03 53.79 54.87 -
23 Julius Pascal JR Dr. Krop 55.50 46.88 53.88 38.26 -
24 Matthew White SR Gulliver Prep 1:06.85 57.15 53.91 50.14 -
25 MARIO MARTINEZ JR AIE Charter 53.52 40.55 54.06 57.85 -
26 Jaden Hall SR North Miami 51.98 38.98 54.14 1:01.72 -
27 Jerald James FR Miami Killian 59.93 56.66 54.48 1:04.29 -
28 Tomas Duque SR Belen Jesuit Prep 54.13 44.29 54.67 50.30 -
29 Natan Rowlands FR Westminster Christian 1:11.26 54.27 54.81 1:11.26 -
30 Maurice Daniels SR Dr. Krop 53.82 51.07 54.91 1:03.15 -
31 Ahmir Britt JR Mater Academy 1:09.85 1:07.65 55.00 51.15 -
32 Tyler Barrios SO Coral Reef 39.61 1:10.42 55.01 45.11 -
33 Elijah Johnson SR American 1:03.84 57.24 55.03 43.48 -
34 Maleek Green SO Coral Reef 54.78 1:03.08 55.33 54.78 -
35 Fenzy Daicious SR Miami Central 1:09.73 39.30 55.34 58.11 -
36 Stanley McKinney JR Miami Norland 1:09.80 56.96 55.84 39.65 -
36 Noah Davisson SR Divine Savior 48.58 1:01.99 55.84 56.40 -
38 Derrick Willis SR Miami Killian 1:05.99 1:07.67 55.92 59.84 -
39 Alexis Rodriguez JR Miami Jackson 1:08.34 49.29 56.01 1:10.58 -
40 many mercedes JR SLAM (Miami) 1:07.81 1:08.93 56.04 47.64 -
41 Niles Yeekee SR Coral Reef 1:07.29 56.63 56.07 1:05.61 -
42 Alessandro Padilla SO Columbus 56.61 40.76 56.61 44.16 -
43 Anthony Cubenas JR Miami Coral Park 1:01.63 40.32 57.59 51.84 -
44 Derrick Bromell FR American 1:09.83 1:09.83 57.71 1:10.99 -
45 Mauricio Urbina SO Miami Central 1:05.37 1:15.21 57.85 1:06.53 -
46 Aaron Teijeiro SR Florida Christian 1:11.97 46.44 58.04 43.53 -
47 Rashard Carter SO Miami Norland 43.62 54.08 58.15 44.20 -
48 Joel Hernandez SR Miami Norland 58.46 43.85 58.46 59.05 -
49 Gavin Basner SR Miami Beach 1:11.46 48.62 58.57 1:09.12 -
50 Benjamin Abram SR Miami Killian 1:06.83 1:03.31 58.62 1:12.69 -
51 Diego Collazo SO Gulliver Prep 1:14.58 1:08.12 58.72 1:07.53 -
52 Jordan Tintera FR Ferguson 42.40 1:00.06 58.88 1:07.13 -
53 JORDAN PERRY FR Doral Academy 57.72 42.99 58.89 44.17 -
54 Christain Mena 8 Mater Academy 48.09 43.34 59.37 1:05.90 -
55 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 1:12.69 41.71 59.58 1:15.07 -
56 Christian Feliciello JR Miami Coral Park 49.49 1:01.41 59.62 50.08 -
57 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 1:07.01 41.88 59.83 1:05.22 -
58 Erik Munoz JR iMater Prep 58.68 1:13.64 59.87 55.08 -
59 Kai Revere SO South Dade 1:15.45 1:03.48 59.88 52.70 -
60 Frank Palcencio SO Mater Academy 1:01.09 48.51 59.89 1:15.47 -
61 Kaige Brown FR Ransom Everglades 1:12.42 45.87 1:00.35 1:13.63 -
62 Michael Martinez SR Braddock 58.00 1:05.85 1:00.41 46.52 -
63 Darren Silva JR True North 48.44 56.92 1:00.55 49.65 -
64 Alejandro Esquivel JR Mater Lakes 1:13.92 59.99 1:00.59 59.99 -
65 FINLEY LEGER JR Miami Palmetto 43.64 56.97 1:00.60 1:01.21 -
66 Wonderfull Dowe SR Florida Christian 1:02.65 56.51 1:01.42 46.07 -
67 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 47.02 1:20.42 1:01.86 1:11.76 -
68 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 1:13.78 1:08.20 1:02.00 54.56 -
69 Joseph Corpas SR Ferguson 1:16.26 56.42 1:02.00 44.64 -
70 ADRIAN VELAZCO FR AIE Charter 1:17.54 52.33 1:03.04 1:13.13 -
71 Eusebio Montes De Oca SO Homestead 1:01.89 1:05.75 1:04.46 1:11.55 -
72 Jorge Velasquez SR Miami Sunset 1:12.69 46.73 1:04.90 55.17 -
73 Sebastian Yanes SO Ferguson 52.08 1:08.36 1:05.10 1:09.01 -
74 Eriq Castro SO Mater Academy (Cutler Bay) 48.27 1:22.85 1:05.23 1:01.97 -
75 Joseph Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:02.61 1:07.94 1:06.60 1:13.93 -
76 Aaron Andressen SR Archimedean 1:00.54 1:04.87 1:12.07 1:26.49 -
77 GABRIEL CARABALLO 7 AIE Charter MS 54.94 1:30.37 1:12.29 59.28 -
  Keiwan Harrell SO Miami Jackson DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 40.71 49.23 49.23 50.65 42.60 44.97 47.33 10
2 Adrian Cardero FR Columbus 1:00.99 1:00.00 46.73 45.74 58.53 1:00.99 49.18 8
3 Jamari Holliman JR Miami Norland 59.80 37.07 54.86 56.84 36.57 53.38 49.42 6
4 Jae-Lijah Cochran JR Monsignor Pace 44.17 1:02.03 46.65 47.64 40.69 49.13 49.62 5
5 Cornelius Colzie JR Westminster Christian 59.16 52.08 41.46 38.94 53.09 52.59 50.56 4
6 Tyler Smikle JR Dr. Krop 1:02.24 36.22 40.30 1:04.79 52.54 46.42 51.01 3
15 Jacob Ramsay SR Miami Norland 48.01 42.73 37.98 37.46 45.90 56.45 52.75 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Joshua McMullen SR Miami Washington 51.09 2
8 Antonio Pedro de Macedo SO Ransom Everglades 51.67 1
9 Amare Lee SO Miami Carol City 51.79 -
22 Nathan Montes FR Westminster Christian 53.79 -
50 Benjamin Abram SR Miami Killian 58.62 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 COLIN BESARES SR Miami Palmetto 46.25 51.96 58.72 51.96 -
12 Damari Charlton JR Miami Southridge 59.87 1:07.22 37.81 52.51 -
13 Waltavis Wade JR Miami Carol City 55.68 47.27 1:01.45 52.52 -
20 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 45.71 44.63 39.79 53.77 -
28 Tomas Duque SR Belen Jesuit Prep 45.93 51.94 1:04.51 54.67 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Geronimo Castillo JR Divine Savior 41.37 53.03 59.93 55.69 53.56 45.08 42.96 -
18 Dannell Wesby 8 SLAM (Miami) 42.66 53.32 1:05.05 38.39 1:01.32 1:05.59 1:02.39 -
21 Eduardo Rojas SR Braddock 1:06.14 53.77 54.31 43.56 38.18 1:00.76 1:02.91 -
27 Jerald James FR Miami Killian 1:07.56 54.48 1:01.57 59.39 38.14 1:05.38 43.59 -
29 Natan Rowlands FR Westminster Christian 39.47 54.81 38.92 59.75 1:08.52 58.65 1:04.68 -
31 Ahmir Britt JR Mater Academy 51.15 55.00 39.05 52.80 55.55 59.40 58.85 -
38 Derrick Willis SR Miami Killian 50.33 55.92 39.71 57.60 1:03.75 42.50 1:00.40 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Victor Evans JR Monsignor Pace 53.23 49.51 47.38 52.70 47.91 42.06 1:01.75 -
23 Julius Pascal JR Dr. Krop 53.88 43.65 37.72 42.57 40.95 1:07.89 1:05.20 -
25 MARIO MARTINEZ JR AIE Charter 54.06 54.06 1:02.71 1:10.28 1:01.63 1:09.20 44.33 -
32 Tyler Barrios SO Coral Reef 55.01 57.21 1:02.72 53.36 45.66 51.16 1:08.22 -
36 Noah Davisson SR Divine Savior 55.84 1:01.99 1:12.60 58.08 1:01.99 47.47 54.17 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
35 Fenzy Daicious SR Miami Central 55.34 53.68 59.77 40.96 1:03.09 -
36 Stanley McKinney JR Miami Norland 55.84 45.79 50.82 1:11.48 45.79 -
39 Alexis Rodriguez JR Miami Jackson 56.01 1:03.86 50.41 50.41 1:02.18 -
40 many mercedes JR SLAM (Miami) 56.04 1:11.74 1:12.86 59.97 45.96 -
42 Alessandro Padilla SO Columbus 56.61 1:13.03 46.99 1:04.54 1:00.58 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
41 Niles Yeekee SR Coral Reef 51.03 47.10 57.20 56.07 -
44 Derrick Bromell FR American 1:06.95 45.02 1:00.02 57.71 -
49 Gavin Basner SR Miami Beach 1:02.67 1:12.05 41.59 58.57 -
52 Jordan Tintera FR Ferguson 53.58 41.22 1:07.72 58.88 -
53 JORDAN PERRY FR Doral Academy 44.76 53.01 1:00.66 58.89 -
56 Christian Feliciello JR Miami Coral Park 51.28 1:07.97 53.66 59.62 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
47 Rashard Carter SO Miami Norland 58.15 58.74 -
54 Christain Mena 8 Mater Academy 59.37 1:12.44 -
60 Frank Palcencio SO Mater Academy 59.89 44.92 -
61 Kaige Brown FR Ransom Everglades 1:00.35 1:06.99 -
62 Michael Martinez SR Braddock 1:00.41 54.37 -
68 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 1:02.00 1:19.98 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
55 Nick Zambolla SO Gulliver Prep 59.58 1:16.27 1:11.50 -
57 Gabriel Garcia-Tocuyo JR Miami Coral Park 59.83 56.24 44.88 -
64 Alejandro Esquivel JR Mater Lakes 1:00.59 1:03.62 1:01.81 -
67 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 1:01.86 46.40 1:16.71 -
69 Joseph Corpas SR Ferguson 1:02.00 50.22 55.18 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
51 Diego Collazo SO Gulliver Prep 58.72 1:16.34 -
58 Erik Munoz JR iMater Prep 59.87 57.48 -
59 Kai Revere SO South Dade 59.88 57.49 -
74 Eriq Castro SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:05.23 1:00.67 -
75 Joseph Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:06.60 1:26.58 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
33 Elijah Johnson SR American 53.93 55.03 -
63 Darren Silva JR True North 55.10 1:00.55 -
65 FINLEY LEGER JR Miami Palmetto 49.09 1:00.60 -
72 Jorge Velasquez SR Miami Sunset 1:05.55 1:04.90 -
76 Aaron Andressen SR Archimedean 1:19.28 1:12.07 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Byron Holt JR Miami Jackson 45.16 1:05.12 43.59 52.51 -
24 Matthew White SR Gulliver Prep 41.51 42.59 1:00.38 53.91 -
48 Joel Hernandez SR Miami Norland 42.68 1:08.99 59.05 58.46 -
66 Wonderfull Dowe SR Florida Christian 1:03.88 52.21 47.30 1:01.42 -
71 Eusebio Montes De Oca SO Homestead 52.86 47.70 1:22.51 1:04.46 -
73 Sebastian Yanes SO Ferguson 1:13.57 1:21.38 54.69 1:05.10 -
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jordon Stevens SR Miami Central 52.74 -
19 Joel Mintze FR American 53.37 -
30 Maurice Daniels SR Dr. Krop 54.91 -
43 Anthony Cubenas JR Miami Coral Park 57.59 -
46 Aaron Teijeiro SR Florida Christian 58.04 -
77 GABRIEL CARABALLO 7 AIE Charter MS 1:12.29 -
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
26 Jaden Hall SR North Miami 42.77 42.23 54.14 -
34 Maleek Green SO Coral Reef 40.95 39.29 55.33 -
45 Mauricio Urbina SO Miami Central 1:06.53 45.13 57.85 -
70 ADRIAN VELAZCO FR AIE Charter 59.89 58.00 1:03.04 -
  Keiwan Harrell SO Miami Jackson DNF DNF DNF -