April 12, 2022
|
Pine Crest - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 1:59.26 10
2 Gabriel Bendix SR Gulliver Prep 2:00.59 8
3 Jonathan Anthony 8 Calvary Christian (FtL) 2:01.65 6
4 Jack Gabrielle JR Pine Crest 2:02.89 5
5 Daniel Saviano JR FAU High 2:04.91 4
6 Lucas Comparato SR St. Andrew's 2:07.27 3
7 Armando Suarez JR North Broward Prep 2:07.84 2
8 Matthew White SR Gulliver Prep 2:08.41 1
9 Christian Balistreri SO Benjamin School 2:09.15 -
10 Mathew Danvers JR FAU High 2:09.45 -
11 Jaret Rozanski JR Pine Crest 2:09.62 -
12 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 2:11.21 -
13 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 2:12.42 -
14 Ethan Hickman SR Calvary Christian (FtL) 2:12.97 -
15 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 2:12.98 -
16 Dylan Crowers JR Calvary Christian (FtL) 2:13.52 -
17 Caleb Mitchell JR Calvary Christian (FtL) 2:13.57 -
18 Jorge Hernandez SR Calvary Christian (FtL) 2:13.59 -
19 Michael Deoliveira SR FAU High 2:14.96 -
20 Carlos Santiago SO FAU High 2:16.31 -
21 Jayden Lang SO Pine Crest 2:17.90 -
22 Will Gabrielle FR Pine Crest 2:18.60 -
23 Olie Hallstrom 8 FAU High 2:18.81 -
24 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 2:18.86 -
25 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:20.29 -
26 Tomas Valdivieso JR Gulliver Prep 2:21.58 -
27 Sebastian Prusky SO Gulliver Prep 2:22.72 -
28 Graham Herkenrath SO FAU High 2:24.68 -
29 Diego Carrillo SO Gulliver Prep 2:24.93 -
30 Joey Tomassetti SO Benjamin School 2:25.14 -
31 Julian Luiz 8 Benjamin School 2:28.01 -
32 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 2:28.75 -
33 Xavier Croke JR North Broward Prep 2:29.67 -
34 Thomas Isbister 8 North Broward Prep 2:30.29 -
35 Tyler Mulligan SO North Broward Prep 2:30.52 -
36 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 2:30.55 -
37 Seth Roque-Munoz FR FAU High 2:31.84 -
38 Xachary Bloom FR Gulliver Prep 2:32.54 -
39 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 2:37.20 -
40 Caiden Erskine JR Oxbridge Academy 2:38.32 -
41 Jacob Gurevich FR NSU University 2:39.17 -
42 Omar Perez SO Palmer Trinity 2:42.54 -
43 Christian Cassamajor-Paul JR NSU University 2:54.65 -
  Jacob Willliams JR Calvary Christian (FtL) DNF   
  Brock Peyton SR Calvary Christian (FtL) DNS   
  Mason Morin SO Calvary Christian (FtL) DNS   
  Kia Zuccarini SO Palmer Trinity DNS   
  Jordan Greenbaum SR North Broward Prep DNS   
  Walter Bannon SO Gulliver Prep DNS   
  George Stark SR Palmer Trinity DNS   
  Jailen Sinclair-Bergin JR NSU University DNS   
  Damien Carlsson SR St. Andrew's DNS   
  Bernardo Laverde SR FAU High DNS   
  Kayque Hedrix FR FAU High DNS   
  Tristan Dion 8 Pine Crest DNS   
  Lucien Bret 7 Pine Crest DNS   
  Jonah Schachter JR Gulliver Prep DNS   
  Rafael Morin FR Palmer Trinity DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Michael Deoliveira SR FAU High 2:14.96 -
27 Sebastian Prusky SO Gulliver Prep 2:22.72 -
29 Diego Carrillo SO Gulliver Prep 2:24.93 -
32 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 2:28.75 -
33 Xavier Croke JR North Broward Prep 2:29.67 -
34 Thomas Isbister 8 North Broward Prep 2:30.29 -
35 Tyler Mulligan SO North Broward Prep 2:30.52 -
36 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 2:30.55 -
37 Seth Roque-Munoz FR FAU High 2:31.84 -
38 Xachary Bloom FR Gulliver Prep 2:32.54 -
39 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 2:37.20 -
40 Caiden Erskine JR Oxbridge Academy 2:38.32 -
41 Jacob Gurevich FR NSU University 2:39.17 -
42 Omar Perez SO Palmer Trinity 2:42.54 -
43 Christian Cassamajor-Paul JR NSU University 2:54.65 -
  Mason Morin SO Calvary Christian (FtL) DNS   
  Kia Zuccarini SO Palmer Trinity DNS   
  Jonah Schachter JR Gulliver Prep DNS   
  Kayque Hedrix FR FAU High DNS   
  Rafael Morin FR Palmer Trinity DNS   
  Brock Peyton SR Calvary Christian (FtL) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ethan Hickman SR Calvary Christian (FtL) 2:12.97 -
16 Dylan Crowers JR Calvary Christian (FtL) 2:13.52 -
17 Caleb Mitchell JR Calvary Christian (FtL) 2:13.57 -
18 Jorge Hernandez SR Calvary Christian (FtL) 2:13.59 -
20 Carlos Santiago SO FAU High 2:16.31 -
21 Jayden Lang SO Pine Crest 2:17.90 -
22 Will Gabrielle FR Pine Crest 2:18.60 -
23 Olie Hallstrom 8 FAU High 2:18.81 -
24 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 2:18.86 -
25 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:20.29 -
26 Tomas Valdivieso JR Gulliver Prep 2:21.58 -
28 Graham Herkenrath SO FAU High 2:24.68 -
30 Joey Tomassetti SO Benjamin School 2:25.14 -
31 Julian Luiz 8 Benjamin School 2:28.01 -
  Jordan Greenbaum SR North Broward Prep DNS   
  Lucien Bret 7 Pine Crest DNS   
  Tristan Dion 8 Pine Crest DNS   
  Bernardo Laverde SR FAU High DNS   
  Walter Bannon SO Gulliver Prep DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 1:59.26 10
2 Gabriel Bendix SR Gulliver Prep 2:00.59 8
3 Jonathan Anthony 8 Calvary Christian (FtL) 2:01.65 6
4 Jack Gabrielle JR Pine Crest 2:02.89 5
5 Daniel Saviano JR FAU High 2:04.91 4
6 Lucas Comparato SR St. Andrew's 2:07.27 3
7 Armando Suarez JR North Broward Prep 2:07.84 2
8 Matthew White SR Gulliver Prep 2:08.41 1
9 Christian Balistreri SO Benjamin School 2:09.15 -
10 Mathew Danvers JR FAU High 2:09.45 -
11 Jaret Rozanski JR Pine Crest 2:09.62 -
12 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 2:11.21 -
13 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 2:12.42 -
15 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 2:12.98 -
  Jacob Willliams JR Calvary Christian (FtL) DNF   
  Jailen Sinclair-Bergin JR NSU University DNS   
  Damien Carlsson SR St. Andrew's DNS   
  George Stark SR Palmer Trinity DNS