April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Shaunteria Thomas JR Cocoa 11.83 10 1.2
2 Tykira Glasco SR Rockledge 12.04 8 1.2
3 Anijia Sutton SR Rockledge 12.32 6 1.2
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 12.38 5 1.2
5 Angel Parham JR Cocoa 12.61 4 1.2
6 Trinity Parham FR Cocoa 12.62 3 1.2
7 Allyson Watson-Bell JR Rockledge 12.63 2 1.2
8 Cady Houck SR Satellite 13.10 1 1.6
9 Bethany Muncey SR Heritage 13.12 - 1.6
10 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 13.20 - 1.6
11 Laura Shelton SR West Shore 13.23 - 1.6
12 Danielle Placeres SO Bayside 13.26 - 1.6
13 Makayla Petite FR Palm Bay 13.27 - 1.6
14 Alexis Antoine JR Viera 13.35 - 2.0
15 Olivia Cornelius SR Viera 13.46 - 2.0
16 Marissa Leoni JR Viera 13.46 - 2.0
17 Jasmine Diaz JR Viera 13.50 - 2.0
18 Laila Jenkins FR Edgewood 13.53 - 1.6
19 Liora Best SO Heritage 13.57 - 1.6
20 Kalei McPherson SO Bayside 13.71 - 1.8
21 Addison Hansen FR Melbourne 13.71 - 1.8
22 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 13.72 - 1.8
23 Zikeria Washington FR Astronaut 13.77 - 2.0
24 Chinhayi Evans SO Bayside 13.78 - 2.0
25 Ava Infante SO Satellite 13.81 - 1.3
26 Azya Hart FR Heritage 13.82 - 1.8
27 Angelina Spence FR Bayside 13.83 - 1.8
28 Lainey Laleau SO Heritage 13.84 - 1.8
29 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 14.05 - 1.3
30 Isabella Harrison SO Satellite 14.06 - 1.8
31 Jermiah Leak SR Astronaut 14.07 - 1.3
32 Dominique Laudat JR Edgewood 14.10 - 2.0
33 Micaylah Mohler SR Titusville 14.16 - 1.8
34 Nora George FR Cocoa Beach 14.36 - 1.9
35 Sofi Godfrey JR Satellite 14.39 - 1.3
36 Jennava Jacavage SO Space Coast 14.42 - 2.0
37 Lindsey Daly 7 Edgewood 14.51 - 1.3
38 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 14.66 - 1.3
39 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 14.66 - 1.9
40 Brianna Lawrence SR Titusville 14.89 - 1.3
41 Riley McKee SO West Shore 14.92 - 1.9
42 Isabella Blackburn FR Edgewood 14.95 - 1.9
43 Shiniya Lute FR Titusville 14.96 - 1.9
44 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 15.07 - 1.4
45 Maya Perez SO West Shore 15.16 - 1.9
46 Madison Goodwin SR Space Coast 15.39 - 1.9
47 Angelice Mondesir SO Palm Bay 15.39 - 1.4
48 Camariah Wiggs FR Palm Bay 15.68 - 1.4
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS    -
  Jasmine Carter SO Eau Gallie DNS    -
  Violet Dobbs SO Titusville DNS    -
  Jaidah Brinson SO Eau Gallie DNS    -
  Nicole Galette SR Eau Gallie DNS    -
  Desire Washington SO Space Coast DNS    -
  Reece Allender JR Astronaut DNS    -
  Nevaeh Jenkins FR Space Coast DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
  Nicole Galette SR Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jasmine Carter SO Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Elle Armenteros SO Cocoa Beach 14.32 19.14 15.07 16.58 13.87 -
47 Angelice Mondesir SO Palm Bay 19.09 17.09 15.39 19.40 15.24 -
48 Camariah Wiggs FR Palm Bay 20.07 18.35 15.68 17.88 18.04 -
  Jaidah Brinson SO Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nevaeh Jenkins FR Space Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
  Desire Washington SO Space Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
34 Nora George FR Cocoa Beach 14.08 10.63 13.36 14.36 -
39 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 18.62 10.41 14.22 14.66 -
41 Riley McKee SO West Shore 16.71 12.69 13.13 14.92 -
42 Isabella Blackburn FR Edgewood 13.01 18.54 18.24 14.95 -
43 Shiniya Lute FR Titusville 16.61 11.82 11.67 14.96 -
45 Maya Perez SO West Shore 17.44 19.26 13.19 15.16 -
46 Madison Goodwin SR Space Coast 17.39 13.09 12.47 15.39 -
  Violet Dobbs SO Titusville DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Ava Infante SO Satellite 13.81 10.22 -
29 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 14.05 11.67 -
31 Jermiah Leak SR Astronaut 14.07 10.84 -
35 Sofi Godfrey JR Satellite 14.39 15.40 -
37 Lindsey Daly 7 Edgewood 14.51 14.95 -
38 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 14.66 13.93 -
40 Brianna Lawrence SR Titusville 14.89 10.58 -
  Reece Allender JR Astronaut DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Kalei McPherson SO Bayside 16.73 13.71 12.21 14.13 15.50 17.42 -
21 Addison Hansen FR Melbourne 14.13 13.71 10.83 13.85 15.36 17.14 -
22 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 17.43 13.72 16.06 14.82 15.78 9.88 -
26 Azya Hart FR Heritage 15.76 13.82 14.10 13.41 16.73 11.61 -
27 Angelina Spence FR Bayside 16.46 13.83 10.10 13.70 9.82 17.57 -
28 Lainey Laleau SO Heritage 12.60 13.84 14.40 13.15 11.49 13.43 -
30 Isabella Harrison SO Satellite 9.99 14.06 16.31 10.41 11.25 18.00 -
33 Micaylah Mohler SR Titusville 10.62 14.16 11.33 16.15 14.59 16.71 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Alexis Antoine JR Viera 9.48 13.35 -
15 Olivia Cornelius SR Viera 13.73 13.46 -
16 Marissa Leoni JR Viera 14.94 13.46 -
17 Jasmine Diaz JR Viera 16.88 13.50 -
23 Zikeria Washington FR Astronaut 15.70 13.77 -
24 Chinhayi Evans SO Bayside 17.09 13.78 -
32 Dominique Laudat JR Edgewood 11.28 14.10 -
36 Jennava Jacavage SO Space Coast 13.13 14.42 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Cady Houck SR Satellite 13.10 1
9 Bethany Muncey SR Heritage 13.12 -
10 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 13.20 -
11 Laura Shelton SR West Shore 13.23 -
12 Danielle Placeres SO Bayside 13.26 -
13 Makayla Petite FR Palm Bay 13.27 -
18 Laila Jenkins FR Edgewood 13.53 -
19 Liora Best SO Heritage 13.57 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Shaunteria Thomas JR Cocoa 11.83 10.30 8.40 14.32 10
2 Tykira Glasco SR Rockledge 12.04 11.80 12.77 10.24 8
3 Anijia Sutton SR Rockledge 12.32 9.74 12.32 15.53 6
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 12.38 14.12 9.04 12.76 5
5 Angel Parham JR Cocoa 12.61 16.02 11.48 14.63 4
6 Trinity Parham FR Cocoa 12.62 12.62 14.01 10.86 3
7 Allyson Watson-Bell JR Rockledge 12.63 11.75 13.27 8.85 2
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS DNS DNS DNS