April 14, 2022
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rios Prude Jr. JR Rockledge 49.48 10
2 Neikerson Buckmaster SR Rockledge 49.69 8
3 Devin Giles SR Viera 49.80 6
4 Marcus Higgins SR Heritage 50.25 5
5 Lyndell Turner SR Heritage 50.77 4
6 James Verpaele JR Merritt Island 50.90 3
7 Bridger Koby SR Merritt Island 51.31 2
8 Victor Zidor SR Cocoa 51.62 1
9 Darrien Grady SO Palm Bay 52.53 -
10 Jaden Edgecombe JR Cocoa 52.69 -
11 Hunter Geesey FR Merritt Island 52.98 -
12 Aaron Freeman SO Rockledge 53.54 -
13 Joshua Larrick SO Satellite 53.84 -
14 Cody Causey SR Astronaut 54.56 -
15 Adam Reynolds SO Bayside 54.57 -
16 Payton Ellis JR Cocoa Beach 55.29 -
17 Keyon Carter SO Rockledge 55.47 -
18 Ian Rosario SR Heritage 55.48 -
18 Nicholas Fee FR Cocoa Beach 55.48 -
20 Malik Evans 8 Cocoa 55.54 -
21 Ben Elwell JR Viera 55.59 -
22 Kaden Koby SO Merritt Island 56.27 -
23 Nicolas Handal JR Viera 56.43 -
24 Tristin Wiler JR Space Coast 56.44 -
25 Blake Pulliam SO Viera 56.49 -
26 Derrick Caple 8 Edgewood 56.52 -
27 Emmanuel Small FR Palm Bay 56.79 -
28 Jaheim Campbell JR Bayside 56.95 -
29 Martin Lamarion JR Titusville 57.03 -
30 Riley Jones JR Titusville 57.11 -
31 Ben Steger SR Satellite 57.18 -
32 Caleb Tilford SR Astronaut 57.23 -
33 Arthur Waters IV SR Melbourne 57.45 -
34 Aaron Murphy SO West Shore 57.51 -
35 Blaise Bissonnette SO Satellite 57.68 -
36 Toreon Bishop 8 Cocoa 57.71 -
37 Antonio Petty JR Bayside 57.85 -
38 Logan Kennelly JR Astronaut 58.16 -
39 Jamarion Stokes SO Palm Bay 58.41 -
40 Neil Danker SO Cocoa Beach 58.66 -
41 Jalen Humphrey SR Eau Gallie 59.26 -
42 Anthony Dicks JR Satellite 59.50 -
43 Justin McCurdy FR Eau Gallie 1:00.17 -
44 Tanner Johnson SO Titusville 1:00.25 -
45 Jared Wells FR West Shore 1:00.34 -
46 Brandon Valdez FR Space Coast 1:00.80 -
47 Josiah Johnson SR Astronaut 1:00.89 -
48 Gage Johnson JR Melbourne 1:01.67 -
49 Jonathan Dandridge FR Titusville 1:02.15 -
50 William Pope SO Edgewood 1:02.49 -
51 Randy Super JR Bayside 1:02.68 -
52 Tommy Wyman FR Space Coast 1:03.71 -
53 Vincent Tran FR Edgewood 1:05.70 -
54 Ayush Maddikonda SR West Shore 1:08.44 -
  Kevaunie Henry SR Palm Bay DNS   
  Joao Leao JR Melbourne DNS   
  Jah'kiing Joseph JR Heritage DNS   
  Otto Cerveny JR Cocoa Beach DNS   
  Timir Jace SO Eau Gallie DNS   
  Taylor Morgan FR Eau Gallie DNS   
  RJ Sanz SO West Shore DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Payton Ellis JR Cocoa Beach 55.29 -
27 Emmanuel Small FR Palm Bay 56.79 -
29 Martin Lamarion JR Titusville 57.03 -
31 Ben Steger SR Satellite 57.18 -
54 Ayush Maddikonda SR West Shore 1:08.44 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Jared Wells FR West Shore 1:00.34 -
46 Brandon Valdez FR Space Coast 1:00.80 -
48 Gage Johnson JR Melbourne 1:01.67 -
49 Jonathan Dandridge FR Titusville 1:02.15 -
52 Tommy Wyman FR Space Coast 1:03.71 -
  RJ Sanz SO West Shore DNS   
  Taylor Morgan FR Eau Gallie DNS   
  Timir Jace SO Eau Gallie DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Blaise Bissonnette SO Satellite 57.68 -
39 Jamarion Stokes SO Palm Bay 58.41 -
43 Justin McCurdy FR Eau Gallie 1:00.17 -
50 William Pope SO Edgewood 1:02.49 -
53 Vincent Tran FR Edgewood 1:05.70 -
  Joao Leao JR Melbourne DNS   
  Kevaunie Henry SR Palm Bay DNS   
  Otto Cerveny JR Cocoa Beach DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Derrick Caple 8 Edgewood 56.52 -
28 Jaheim Campbell JR Bayside 56.95 -
37 Antonio Petty JR Bayside 57.85 -
38 Logan Kennelly JR Astronaut 58.16 -
41 Jalen Humphrey SR Eau Gallie 59.26 -
42 Anthony Dicks JR Satellite 59.50 -
44 Tanner Johnson SO Titusville 1:00.25 -
51 Randy Super JR Bayside 1:02.68 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nicholas Fee FR Cocoa Beach 55.48 -
20 Malik Evans 8 Cocoa 55.54 -
25 Blake Pulliam SO Viera 56.49 -
32 Caleb Tilford SR Astronaut 57.23 -
33 Arthur Waters IV SR Melbourne 57.45 -
34 Aaron Murphy SO West Shore 57.51 -
36 Toreon Bishop 8 Cocoa 57.71 -
40 Neil Danker SO Cocoa Beach 58.66 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Adam Reynolds SO Bayside 54.57 -
17 Keyon Carter SO Rockledge 55.47 -
18 Ian Rosario SR Heritage 55.48 -
21 Ben Elwell JR Viera 55.59 -
22 Kaden Koby SO Merritt Island 56.27 -
24 Tristin Wiler JR Space Coast 56.44 -
30 Riley Jones JR Titusville 57.11 -
47 Josiah Johnson SR Astronaut 1:00.89 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Victor Zidor SR Cocoa 51.62 1
9 Darrien Grady SO Palm Bay 52.53 -
10 Jaden Edgecombe JR Cocoa 52.69 -
11 Hunter Geesey FR Merritt Island 52.98 -
12 Aaron Freeman SO Rockledge 53.54 -
13 Joshua Larrick SO Satellite 53.84 -
14 Cody Causey SR Astronaut 54.56 -
23 Nicolas Handal JR Viera 56.43 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rios Prude Jr. JR Rockledge 49.48 10
2 Neikerson Buckmaster SR Rockledge 49.69 8
3 Devin Giles SR Viera 49.80 6
4 Marcus Higgins SR Heritage 50.25 5
5 Lyndell Turner SR Heritage 50.77 4
6 James Verpaele JR Merritt Island 50.90 3
7 Bridger Koby SR Merritt Island 51.31 2
  Jah'kiing Joseph JR Heritage DNS