April 2, 2022
|
Cypress Lake - Ft. Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Giana D'Altrui FR Fort Myers 1:58.69 1:46.97 2:30.93 2:26.53 10
2 Bridget Donofrio JR Estero 2:12.96 2:12.96 2:53.16 2:34.60 8
3 Natalee Jones SR Cape Coral 2:10.17 1:57.77 1:50.03 2:34.96 6
4 Aubrey Tansey FR Ida Baker 2:39.83 3:07.76 3:17.07 2:35.17 5
5 Laura Godsea SR Estero 2:59.74 2:44.11 2:56.61 2:36.29 4
6 Riley McFarland SO Cape Coral 2:42.15 2:54.74 2:05.94 2:37.42 3
7 Lindsay Hill FR Fort Myers 2:54.86 2:51.65 2:29.19 2:40.42 2
8 Avery Sommers FR Estero 3:05.44 2:43.92 1:57.56 2:45.57 1
9 Madison Reynolds FR Ida Baker 1:59.32 2:09.27 2:54.01 2:45.72 -
10 Jada Kohlmeier SO Mariner 2:34.92 2:06.60 3:13.24 2:46.58 -
11 Elsa Marcet SO Fort Myers 3:00.83 2:35.71 2:02.23 2:47.43 -
12 Faith Romero JR Donahue Academy 2:25.76 3:37.81 2:49.22 2:47.54 -
13 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 2:42.38 2:30.41 2:45.80 2:50.92 -
14 Kaitlyn Ramos SR Riverdale 2:19.84 2:12.94 3:15.09 2:52.64 -
15 Emma Beauchamp SO Ida Baker 2:58.99 2:34.18 2:28.86 2:57.21 -
16 Caitlyn Kovacs FR South Fort Myers 3:01.89 3:47.82 3:40.47 3:03.72 -
17 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 4:00.27 3:56.57 2:38.95 3:04.82 -
18 Alexis Gifford SR Mariner 3:27.45 2:48.21 3:27.45 3:06.89 -
19 Vanessa Williams JR South Fort Myers 3:09.82 3:34.26 3:41.77 3:07.94 -
20 Rachael Phillips SO Oasis 3:17.70 3:33.06 2:39.31 3:11.94 -
21 Jenny Philius JR East Lee County 3:38.74 3:52.29 3:19.38 3:13.57 -
22 Madison Sanchez FR Cape Coral 4:13.93 2:34.31 2:40.17 3:15.33 -
23 Stephanie Snyder SR Mariner 2:22.93 3:06.60 4:14.10 3:18.51 -
24 Zoe Lucken JR Cypress Lake 3:14.98 2:43.15 4:12.68 3:18.96 -
25 Juliana Amci FR Riverdale 3:34.28 2:46.22 3:00.24 3:20.26 -
26 Kayla Dorestine FR Dunbar 2:27.61 2:57.13 3:07.68 3:30.87 -
27 Samariah Royal JR South Fort Myers 4:20.82 3:05.38 2:35.20 3:35.55 -
  Jenna Rosado JR Oasis DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Giana D'Altrui FR Fort Myers 2:26.53 10
2 Bridget Donofrio JR Estero 2:34.60 8
3 Natalee Jones SR Cape Coral 2:34.96 6
4 Aubrey Tansey FR Ida Baker 2:35.17 5
5 Laura Godsea SR Estero 2:36.29 4
6 Riley McFarland SO Cape Coral 2:37.42 3
7 Lindsay Hill FR Fort Myers 2:40.42 2
9 Madison Reynolds FR Ida Baker 2:45.72 -
10 Jada Kohlmeier SO Mariner 2:46.58 -
11 Elsa Marcet SO Fort Myers 2:47.43 -
12 Faith Romero JR Donahue Academy 2:47.54 -
14 Kaitlyn Ramos SR Riverdale 2:52.64 -
15 Emma Beauchamp SO Ida Baker 2:57.21 -
25 Juliana Amci FR Riverdale 3:20.26 -
  Jenna Rosado JR Oasis DNF -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Avery Sommers FR Estero 2:45.57 1
13 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 2:50.92 -
16 Caitlyn Kovacs FR South Fort Myers 3:03.72 -
17 Rachel Kinnick FR Donahue Academy 3:04.82 -
18 Alexis Gifford SR Mariner 3:06.89 -
19 Vanessa Williams JR South Fort Myers 3:07.94 -
20 Rachael Phillips SO Oasis 3:11.94 -
21 Jenny Philius JR East Lee County 3:13.57 -
22 Madison Sanchez FR Cape Coral 3:15.33 -
23 Stephanie Snyder SR Mariner 3:18.51 -
24 Zoe Lucken JR Cypress Lake 3:18.96 -
26 Kayla Dorestine FR Dunbar 3:30.87 -
27 Samariah Royal JR South Fort Myers 3:35.55 -