April 1, 2022
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sierra Barrera JR Oakleaf 2:24.11 2:54.38 1:58.17 2:21.23 2:14.03 10
2 Reese Scott SO Fleming Island 2:24.63 2:36.20 1:44.14 2:41.99 2:59.35 8
3 Katie Thompson JR Fleming Island 2:26.10 1:58.35 2:27.57 1:55.42 2:43.64 6
4 Jemima Tolentino FR Eastside 2:29.65 2:46.12 2:49.11 2:04.21 2:41.63 5
5 Aislinn Bell SO Fernandina Beach 2:31.39 2:29.88 2:16.26 1:56.57 2:14.74 4
6 Marlea Feld SO Fleming Island 2:35.91 2:10.97 2:40.59 2:31.24 2:26.56 3
7 Rebecca Stratton FR St. Johns Country Day 2:37.55 3:20.09 2:53.31 1:59.74 2:24.95 2
8 Tremyia Watts 8 Palatka 2:38.03 2:49.10 2:25.39 2:39.61 3:03.32 1
9 Macy Morris FR Eastside 2:39.01 2:11.98 2:48.55 2:15.16 1:51.31 -
10 Kaygen Williamson JR Clay 2:39.46 2:12.36 3:27.30 2:52.22 2:49.03 -
11 Sofia Conde SO St. Johns Country Day 2:48.08 2:32.96 2:56.49 2:49.76 2:53.13 -
12 Bailee Blauser JR Oakleaf 2:49.60 3:25.22 2:32.64 2:39.43 3:16.74 -
13 Whitney Mathis SR Middleburg 2:49.75 3:30.49 3:25.40 2:44.66 2:37.87 -
14 Riley Sage JR Fernandina Beach 2:51.96 2:33.05 3:33.23 3:10.88 2:43.37 -
15 Kushi Patel FR Eastside 2:54.20 2:38.53 2:24.59 2:17.62 2:29.82 -
16 Dallas Decrosta FR Keystone Heights 2:55.95 2:48.92 2:33.08 3:18.83 3:46.98 -
17 Emory Thomas SO Ridgeview (OP) 2:56.37 3:47.52 2:22.86 2:58.14 2:29.92 -
18 Ashley Yu SO Ridgeview (OP) 2:56.81 2:14.38 3:48.09 3:03.89 2:35.60 -
19 Mya Forbes SO Gainesville 3:00.05 3:03.66 3:41.47 3:09.06 2:22.24 -
20 Lindsey McCoy SO Bradford 3:00.61 2:20.88 3:20.48 2:17.27 3:31.32 -
21 Dayla Lock FR Gainesville 3:03.81 2:50.95 3:18.52 3:09.33 3:25.87 -
22 Michelle Arguello JR Mandarin 3:09.66 2:14.66 2:35.53 2:52.59 4:00.87 -
23 Gisele Le FR Fernandina Beach 3:12.74 2:47.69 3:24.31 3:24.31 2:30.34 -
24 Acacia Wilson JR Ridgeview (OP) 3:18.68 3:50.47 2:23.05 2:27.03 3:02.79 -
25 Virgina Shaffer FR Orange Park 3:19.58 3:27.57 3:51.52 3:51.52 4:17.46 -
26 Shaylyn Williams SO Keystone Heights 3:22.63 2:21.84 3:51.00 2:31.98 4:05.19 -
27 Maulissa Renelus JR Orange Park 3:32.10 3:08.77 2:53.93 2:41.20 4:03.92 -
28 Kimberly Carr SO Baldwin 3:36.44 4:26.23 3:12.64 3:03.98 3:55.92 -
29 Layne Loper JR Bradford 3:44.33 3:46.58 3:57.79 3:01.71 4:47.15 -
30 Jillian Lee FR Bradford 3:46.25 3:41.73 4:31.50 4:13.40 3:14.58 -
31 Jolie Stanton-Cox SR Orange Park 4:33.02 4:24.83 3:24.77 4:13.91 4:49.41 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sierra Barrera JR Oakleaf 2:42.85 2:21.23 1:40.88 2:24.11 2:45.73 1:43.76 10
2 Reese Scott SO Fleming Island 2:55.01 2:52.11 2:18.85 2:24.63 2:37.65 3:06.58 8
3 Katie Thompson JR Fleming Island 2:26.10 1:56.88 2:17.34 2:26.10 2:39.25 2:27.57 6
4 Jemima Tolentino FR Eastside 2:23.67 2:02.72 2:28.16 2:29.65 2:01.22 1:55.23 5
5 Aislinn Bell SO Fernandina Beach 1:45.98 1:52.03 3:06.21 2:31.39 2:01.12 3:07.73 4
6 Marlea Feld SO Fleming Island 2:20.32 2:34.35 1:49.14 2:35.91 2:29.68 1:56.94 3
9 Macy Morris FR Eastside 2:58.10 2:35.83 2:10.39 2:39.01 2:53.32 2:42.19 -
10 Kaygen Williamson JR Clay 2:20.33 2:47.44 2:53.82 2:39.46 2:37.87 3:16.14 -
12 Bailee Blauser JR Oakleaf 2:47.91 2:12.29 2:17.38 2:49.60 3:26.92 3:35.40 -
13 Whitney Mathis SR Middleburg 2:25.99 2:10.71 3:40.68 2:49.75 2:51.45 3:15.22 -
15 Kushi Patel FR Eastside 3:06.40 3:22.08 2:57.69 2:54.20 3:20.33 3:34.27 -
19 Mya Forbes SO Gainesville 3:32.46 3:03.66 3:54.07 3:00.05 2:54.65 3:21.66 -
21 Dayla Lock FR Gainesville 3:58.96 3:01.98 3:44.25 3:03.81 2:21.54 2:30.73 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Rebecca Stratton FR St. Johns Country Day 2:10.77 2:37.55 2
11 Sofia Conde SO St. Johns Country Day 3:35.15 2:48.08 -
14 Riley Sage JR Fernandina Beach 2:55.40 2:51.96 -
16 Dallas Decrosta FR Keystone Heights 3:02.99 2:55.95 -
17 Emory Thomas SO Ridgeview (OP) 3:36.94 2:56.37 -
18 Ashley Yu SO Ridgeview (OP) 3:30.41 2:56.81 -
20 Lindsey McCoy SO Bradford 3:20.48 3:00.61 -
22 Michelle Arguello JR Mandarin 3:15.35 3:09.66 -
23 Gisele Le FR Fernandina Beach 2:34.20 3:12.74 -
25 Virgina Shaffer FR Orange Park 3:43.53 3:19.58 -
29 Layne Loper JR Bradford 2:46.01 3:44.33 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Tremyia Watts 8 Palatka 2:38.03 1
24 Acacia Wilson JR Ridgeview (OP) 3:18.68 -
26 Shaylyn Williams SO Keystone Heights 3:22.63 -
27 Maulissa Renelus JR Orange Park 3:32.10 -
28 Kimberly Carr SO Baldwin 3:36.44 -
30 Jillian Lee FR Bradford 3:46.25 -
31 Jolie Stanton-Cox SR Orange Park 4:33.02 -