April 13, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chris Hill SR New Smyrna Beach 1:59.44 10
2 Ethan Myrick SR DeLand 2:02.41 8
3 Kasey Wheatley JR Flagler Palm Coast 2:03.24 6
4 Cole Bowman SR Mainland 2:04.16 5
5 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:04.52 4
6 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:06.00 3
7 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:06.49 2
8 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:07.73 1
9 Noah Ennabili SO DeLand 2:07.80 -
10 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:08.21 -
11 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:08.79 -
12 Carlos Cerrud SO Deltona 2:09.04 -
13 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 2:09.92 -
14 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:10.83 -
15 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:11.10 -
16 Kamron Davis SO Flagler Palm Coast 2:11.22 -
17 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:12.20 -
18 Liam Winegardner JR DeLand 2:12.84 -
19 David Fasking JR University (OC) 2:15.51 -
20 Peyton Woodward JR Flagler Palm Coast 2:16.20 -
21 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 2:16.62 -
22 Lincoln Davis JR Deltona 2:18.80 -
23 Adam Minarchik JR Mainland 2:21.25 -
24 Daniel Romero SR University (OC) 2:24.32 -
25 Renn Telles FR Deltona 2:27.15 -
26 Josiah Tejeda JR Deltona 2:29.97 -
27 Owing Miller FR New Smyrna Beach 2:31.18 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Carlos Cerrud SO Deltona 2:09.04 -
15 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:11.10 -
17 Kristian Zimmerman SO Spruce Creek 2:12.20 -
18 Liam Winegardner JR DeLand 2:12.84 -
19 David Fasking JR University (OC) 2:15.51 -
21 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 2:16.62 -
22 Lincoln Davis JR Deltona 2:18.80 -
23 Adam Minarchik JR Mainland 2:21.25 -
24 Daniel Romero SR University (OC) 2:24.32 -
25 Renn Telles FR Deltona 2:27.15 -
26 Josiah Tejeda JR Deltona 2:29.97 -
27 Owing Miller FR New Smyrna Beach 2:31.18 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chris Hill SR New Smyrna Beach 1:59.44 10
2 Ethan Myrick SR DeLand 2:02.41 8
3 Kasey Wheatley JR Flagler Palm Coast 2:03.24 6
4 Cole Bowman SR Mainland 2:04.16 5
5 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:04.52 4
6 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:06.00 3
7 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:06.49 2
8 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:07.73 1
9 Noah Ennabili SO DeLand 2:07.80 -
10 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:08.21 -
11 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:08.79 -
13 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 2:09.92 -
14 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:10.83 -
16 Kamron Davis SO Flagler Palm Coast 2:11.22 -
20 Peyton Woodward JR Flagler Palm Coast 2:16.20 -