April 13, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevar Williams SR DeLand 19.26 24.60 15.40 15.40 22.89 19.47 21.39 10
2 Avian Edwards-Pla FR DeLand 15.63 17.36 27.78 18.67 16.71 19.53 21.70 8
3 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 26.39 17.45 17.89 27.70 17.45 21.60 21.81 6
4 Nathaniel Davis SR Mainland 15.92 28.73 28.07 28.73 21.88 22.99 22.10 5
5 Keandre Workman JR Seabreeze 21.29 24.47 23.11 21.52 18.80 15.86 22.65 4
6 Robert Durden SR Mainland 23.67 29.88 17.93 17.93 18.85 23.21 22.98 3
7 Isaac Oliver JR Seabreeze 19.79 18.87 29.46 22.55 21.17 16.80 23.01 2
8 Devin Franklin SR Mainland 20.60 21.06 24.30 18.52 20.37 28.93 23.14 1
9 Gerod Tolbert JR Flagler Palm Coast 16.74 24.65 28.83 27.44 22.32 23.95 23.25 -
10 Travius Davis SR Spruce Creek 16.98 18.61 17.22 23.26 24.89 25.36 23.26 -
11 Shamar Durham SO Seabreeze 25.38 26.31 24.22 16.53 16.30 20.26 23.28 -
12 Thomonte Curry SO Flagler Palm Coast 18.73 29.97 30.44 24.58 19.90 30.44 23.41 -
13 Dylan Durham JR New Smyrna Beach 17.41 30.11 20.94 19.06 17.64 17.41 23.52 -
14 Jamil Cunningham SO DeLand 29.32 19.39 30.74 29.08 22.70 17.73 23.64 -
15 Javonte Irwin SO University (OC) 25.46 28.55 16.66 24.98 24.98 26.41 23.79 -
16 Cameron Boatright JR Mainland 23.37 23.84 19.08 25.51 25.27 23.37 23.84 -
17 Antonio Mitchell SR Seabreeze 28.55 19.20 30.47 20.64 21.12 29.03 23.99 -
18 Anthony Atanda SR Deltona 27.47 21.44 26.74 17.35 25.06 25.30 24.09 -
19 Willie Harris JR Spruce Creek 30.84 28.43 17.59 27.95 17.11 21.93 24.09 -
20 Khareem Lane SR DeLand 28.67 26.50 20.00 26.26 19.52 16.87 24.09 -
21 Caron Moore JR New Smyrna Beach 17.41 22.98 17.90 18.62 30.23 26.84 24.18 -
22 Sabian Evans SR Spruce Creek 16.97 28.84 20.36 17.93 30.53 18.90 24.23 -
23 Andreas Schulz JR University (OC) 27.19 26.22 25.73 21.36 21.36 23.30 24.27 -
24 Jaylin Henry SO University (OC) 26.39 31.67 30.91 22.62 27.14 32.67 25.13 -
25 Ryan Alderman SR New Smyrna Beach 23.06 22.30 24.58 25.09 25.60 17.74 25.34 -
26 Emmanuel White SR Deltona 31.42 21.86 33.88 22.41 31.70 34.15 27.32 -
  Vijay Weeden SR Flagler Palm Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Thomonte Curry SO Flagler Palm Coast 21.78 19.43 23.41 16.39 16.63 25.05 -
26 Emmanuel White SR Deltona 29.51 22.41 27.32 28.42 22.13 23.50 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Caron Moore JR New Smyrna Beach 24.18 25.15 25.63 21.28 -
24 Jaylin Henry SO University (OC) 25.13 25.64 27.14 17.85 -
25 Ryan Alderman SR New Smyrna Beach 25.34 19.26 25.34 31.93 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Dylan Durham JR New Smyrna Beach 29.40 23.52 -
15 Javonte Irwin SO University (OC) 25.94 23.79 -
16 Cameron Boatright JR Mainland 28.85 23.84 -
17 Antonio Mitchell SR Seabreeze 19.44 23.99 -
18 Anthony Atanda SR Deltona 28.19 24.09 -
22 Sabian Evans SR Spruce Creek 26.66 24.23 -
23 Andreas Schulz JR University (OC) 22.33 24.27 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Keandre Workman JR Seabreeze 22.65 15.86 4
7 Isaac Oliver JR Seabreeze 23.01 20.02 2
9 Gerod Tolbert JR Flagler Palm Coast 23.25 29.76 -
10 Travius Davis SR Spruce Creek 23.26 22.10 -
11 Shamar Durham SO Seabreeze 23.28 24.91 -
19 Willie Harris JR Spruce Creek 24.09 20.96 -
20 Khareem Lane SR DeLand 24.09 28.43 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kevar Williams SR DeLand 24.60 21.39 20.32 10
2 Avian Edwards-Pla FR DeLand 17.80 21.70 27.35 8
3 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 21.81 21.81 18.76 6
4 Nathaniel Davis SR Mainland 26.75 22.10 19.89 5
6 Robert Durden SR Mainland 23.44 22.98 18.16 3
8 Devin Franklin SR Mainland 29.85 23.14 23.38 1
14 Jamil Cunningham SO DeLand 28.84 23.64 26.24 -
  Vijay Weeden SR Flagler Palm Coast DNF DNF DNF -