April 13, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 46.97 48.85 10
2 Dennis Murray SO Flagler Palm Coast 49.23 46.28 8
3 kentwan royal JR Atlantic (PO) 50.17 38.63 6
4 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 50.79 48.76 5
5 Vijay Weeden SR Flagler Palm Coast 50.97 48.43 4
6 Jordan Porter SR Mainland 51.39 51.91 3
7 David Onwunali JR Spruce Creek 51.91 51.91 2
8 Brock Nanni SR New Smyrna Beach 52.07 52.59 1
9 Damarko Evans JR Spruce Creek 52.10 37.52 -
10 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 53.66 1:04.93 -
11 Xavier Voltaire JR Seabreeze 53.72 38.68 -
12 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 53.80 1:09.94 -
13 Drayden Wood FR Mainland 53.83 1:03.52 -
14 Justin Martinez JR University (OC) 54.04 1:03.77 -
15 Carson Chiumento SO Seabreeze 54.62 1:08.83 -
16 Dylan Brewer SR Spruce Creek 54.83 1:10.73 -
17 Fabian Jeune FR Spruce Creek 55.70 59.05 -
18 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 56.15 1:03.45 -
19 Emmanuel White SR Deltona 57.70 1:12.13 -
20 Hiram Cook FR DeLand 58.17 1:00.50 -
21 Chadaiden Walker FR Deltona 1:00.16 1:03.17 -
22 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 1:00.79 54.72 -
23 Spencer Mosher SR Seabreeze 1:00.92 49.35 -
24 Antonio Williams SO DeLand 1:02.24 1:05.98 -
25 Freddy Tejada SR Deltona 1:04.26 45.63 -
  Zane Hair SR Deltona DNF DNF -
  Bradley Secomski SR New Smyrna Beach DNF DNF -
  Dominic Freeman SR New Smyrna Beach DNF DNF -
  D'Zirath Steward JR Flagler Palm Coast DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Spencer Mosher SR Seabreeze 1:00.92 -
24 Antonio Williams SO DeLand 1:02.24 -
25 Freddy Tejada SR Deltona 1:04.26 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Emmanuel White SR Deltona 57.13 1:15.01 54.24 1:04.05 57.70 55.40 45.01 -
20 Hiram Cook FR DeLand 55.85 54.68 1:05.15 54.10 58.17 57.01 43.05 -
21 Chadaiden Walker FR Deltona 1:07.38 52.94 53.55 42.12 1:00.16 1:10.39 1:00.16 -
22 Lukas Gamble FR New Smyrna Beach 57.15 1:12.95 1:09.91 1:11.74 1:00.79 1:08.70 1:06.87 -
  Dominic Freeman SR New Smyrna Beach DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Bradley Secomski SR New Smyrna Beach DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Zane Hair SR Deltona DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Justin Martinez JR University (OC) 58.91 1:01.61 54.04 1:00.53 1:01.07 -
15 Carson Chiumento SO Seabreeze 38.24 1:02.27 54.62 52.99 55.17 -
16 Dylan Brewer SR Spruce Creek 52.09 40.58 54.83 43.87 51.54 -
17 Fabian Jeune FR Spruce Creek 41.78 1:05.17 55.70 57.38 40.11 -
18 Robert Ayende-Ortiz SO University (OC) 56.15 55.59 56.15 39.31 1:07.38 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 David Onwunali JR Spruce Creek 51.91 2
8 Brock Nanni SR New Smyrna Beach 52.07 1
9 Damarko Evans JR Spruce Creek 52.10 -
10 Sebastian Bracamonte SR University (OC) 53.66 -
11 Xavier Voltaire JR Seabreeze 53.72 -
12 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 53.80 -
13 Drayden Wood FR Mainland 53.83 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 39.46 1:01.07 39.93 39.46 46.97 33.35 10
2 Dennis Murray SO Flagler Palm Coast 40.37 56.62 50.22 42.83 49.23 51.20 8
3 kentwan royal JR Atlantic (PO) 53.69 35.62 44.66 45.66 50.17 38.13 6
4 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 57.90 35.56 1:02.48 46.73 50.79 36.57 5
5 Vijay Weeden SR Flagler Palm Coast 38.74 47.92 40.27 53.52 50.97 36.19 4
6 Jordan Porter SR Mainland 47.80 38.03 1:02.19 50.37 51.39 1:02.70 3
  D'Zirath Steward JR Flagler Palm Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF -