February 23, 2022
|
St. Andrew's School - Boca Raton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Rosenthal JR Spanish River 11.83 8
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 11.98 5
2 Jackson Parke SO St. Andrew's 11.98 5
4 Caleb Fox JR St. Andrew's 12.00 2
5 Christian Chantayan SR Dreyfoos 12.15 1
6 Camron Fletcher FR SLAM (Boca Raton) 12.18 -
7 Sauvenson Cadet SR Dreyfoos 12.50 -
8 Lucas Bonderenko SR Spanish River 12.59 -
9 Lucas Bayarri SO Spanish River 12.60 -
10 Christopher Samuel SR Dreyfoos 12.61 -
11 Andrea Parisi JR St. Andrew's 12.75 -
12 Jordyn Walters FR SLAM (Boca Raton) 12.92 -
13 Rochefort Derice JR Spanish River 13.05 -
14 Angelito Ruguian FR SLAM (Boca Raton) 13.06 -
15 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 13.16 -
16 Luca Espinosa SO South Florida HEAT 13.19 -
17 Jase Zheng JR Spanish River 13.59 -
18 Andrew Taylor SO South Florida HEAT 16.30 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Camron Fletcher FR SLAM (Boca Raton) 12.18 -
12 Jordyn Walters FR SLAM (Boca Raton) 12.92 -
17 Jase Zheng JR Spanish River 13.59 -
18 Andrew Taylor SO South Florida HEAT 16.30 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Sauvenson Cadet SR Dreyfoos 12.50 -
8 Lucas Bonderenko SR Spanish River 12.59 -
10 Christopher Samuel SR Dreyfoos 12.61 -
11 Andrea Parisi JR St. Andrew's 12.75 -
14 Angelito Ruguian FR SLAM (Boca Raton) 13.06 -
15 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 13.16 -
16 Luca Espinosa SO South Florida HEAT 13.19 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Rosenthal JR Spanish River 11.83 8
2 Jackson Parke SO St. Andrew's 11.98 5
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 11.98 5
4 Caleb Fox JR St. Andrew's 12.00 2
5 Christian Chantayan SR Dreyfoos 12.15 1
9 Lucas Bayarri SO Spanish River 12.60 -
13 Rochefort Derice JR Spanish River 13.05 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas West JR Spanish River 22.71 8
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 23.63 6
3 Jackson Parke SO St. Andrew's 24.44 4
4 Christian Chantayan SR Dreyfoos 24.76 2
5 Ryan Grandis JR St. Andrew's 24.78 1
6 Lucas Bayarri SO Spanish River 25.25 -
7 Camron Fletcher FR SLAM (Boca Raton) 25.34 -
8 Sauvenson Cadet SR Dreyfoos 25.81 -
9 Michael Moralles JR Spanish River 26.12 -
10 Angelito Ruguian FR SLAM (Boca Raton) 26.57 -
11 Maxwell Popovic JR Dreyfoos 26.75 -
12 William Gallagher FR South Florida HEAT 27.64 -
13 Rochefort Derice JR Spanish River 28.38 -
14 Marco Donatien SO Dreyfoos 28.91 -
15 Luca Espinosa SO South Florida HEAT 35.34 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Camron Fletcher FR SLAM (Boca Raton) 25.34 -
8 Sauvenson Cadet SR Dreyfoos 25.81 -
11 Maxwell Popovic JR Dreyfoos 26.75 -
12 William Gallagher FR South Florida HEAT 27.64 -
14 Marco Donatien SO Dreyfoos 28.91 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Michael Moralles JR Spanish River 26.12 -
10 Angelito Ruguian FR SLAM (Boca Raton) 26.57 -
15 Luca Espinosa SO South Florida HEAT 35.34 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas West JR Spanish River 22.71 8
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 23.63 6
3 Jackson Parke SO St. Andrew's 24.44 4
4 Christian Chantayan SR Dreyfoos 24.76 2
5 Ryan Grandis JR St. Andrew's 24.78 1
6 Lucas Bayarri SO Spanish River 25.25 -
13 Rochefort Derice JR Spanish River 28.38 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas West JR Spanish River 50.80 8
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 52.43 6
3 Josh Grobler JR Spanish River 54.45 4
4 Juan Blanco FR Spanish River 54.88 2
5 Michael Moralles JR Spanish River 58.81 1
6 Henry Pollock JR St. Andrew's 58.93 -
7 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 1:02.25 -
8 Roodley Blaise FR Dreyfoos 1:05.80 -
9 Elias Aquel-Lacayo SO Dreyfoos 1:09.66 -
10 Amedstone Plaisir SO Dreyfoos 1:12.31 -
11 Cody Waters 7 SLAM (Boca Raton) 1:18.22 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jegsen Carrenard SR Dreyfoos 1:02.25 -
8 Roodley Blaise FR Dreyfoos 1:05.80 -
9 Elias Aquel-Lacayo SO Dreyfoos 1:09.66 -
10 Amedstone Plaisir SO Dreyfoos 1:12.31 -
11 Cody Waters 7 SLAM (Boca Raton) 1:18.22 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas West JR Spanish River 50.80 8
2 Michael Winfield FR St. Andrew's 52.43 6
3 Josh Grobler JR Spanish River 54.45 4
4 Juan Blanco FR Spanish River 54.88 2
5 Michael Moralles JR Spanish River 58.81 1
6 Henry Pollock JR St. Andrew's 58.93 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Will Romac SR St. Andrew's 2:03.20 8
2 Daylerh Campos 12 Boca Raton 2:04.96 6
3 Thomas Ashley SR Dreyfoos 2:06.27 4
4 Reese Gallagher JR Dreyfoos 2:07.23 2
5 Lucas Comparato SR St. Andrew's 2:07.69 1
6 Zach Sarmoen SR Spanish River 2:09.12 -
7 Alec Voyles SR South Florida HEAT 2:09.61 -
8 Marcus Surgent SR Spanish River 2:12.32 -
9 Sean Mollitor JR Spanish River 2:21.70 -
10 Braden Langmaack FR Spanish River 2:25.90 -
11 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 2:25.94 -
12 Logan Hansen SR Dreyfoos 2:29.14 -
13 Dylan Perrago JR Spanish River 2:33.99 -
14 Jamar James Jr. FR SLAM (Boca Raton) 2:41.63 -
15 Charlie Blackwell SR Dreyfoos 2:52.93 -
16 Noah Lozano FR South Florida HEAT 2:57.56 -
17 Cody Waters 7 SLAM (Boca Raton) 3:19.04 -
18 Justin Serrao FR South Florida HEAT 3:20.22 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Sean Mollitor JR Spanish River 2:21.70 -
11 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 2:25.94 -
12 Logan Hansen SR Dreyfoos 2:29.14 -
14 Jamar James Jr. FR SLAM (Boca Raton) 2:41.63 -
15 Charlie Blackwell SR Dreyfoos 2:52.93 -
16 Noah Lozano FR South Florida HEAT 2:57.56 -
17 Cody Waters 7 SLAM (Boca Raton) 3:19.04 -
18 Justin Serrao FR South Florida HEAT 3:20.22 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Will Romac SR St. Andrew's 2:03.20 8
2 Daylerh Campos 12 Boca Raton 2:04.96 6
3 Thomas Ashley SR Dreyfoos 2:06.27 4
4 Reese Gallagher JR Dreyfoos 2:07.23 2
5 Lucas Comparato SR St. Andrew's 2:07.69 1
6 Zach Sarmoen SR Spanish River 2:09.12 -
7 Alec Voyles SR South Florida HEAT 2:09.61 -
8 Marcus Surgent SR Spanish River 2:12.32 -
10 Braden Langmaack FR Spanish River 2:25.90 -
13 Dylan Perrago JR Spanish River 2:33.99 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Jaramillo SR Spanish River 4:36.21 8
2 Japrince Gaines SR Spanish River 4:43.08 6
3 Paul Glick 12 Boca Raton 4:44.88 4
4 Daylerh Campos 12 Boca Raton 4:45.86 2
5 Thomas Ashley SR Dreyfoos 4:47.16 1
6 Reese Gallagher JR Dreyfoos 4:47.22 -
7 Shai Deichman SR Spanish River 4:51.45 -
8 Daniel Reyes FR Spanish River 4:55.34 -
9 Conor Brooks 11 Boca Raton 4:58.00 -
10 Jacob Garrett SO Spanish River 5:05.58 -
11 Michael Homan 9 Boca Raton 5:11.57 -
12 Ryan Vladimir 10 Boca Raton 5:12.75 -
13 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 5:28.13 -
14 Junhao Yang JR St. Andrew's 5:32.71 -
15 Logan Hansen SR Dreyfoos 5:39.49 -
16 Jamar James Jr. FR SLAM (Boca Raton) 5:43.57 -
17 Isaiah Shank FR South Florida HEAT 5:50.37 -
18 Matias Sancho FR South Florida HEAT 5:55.77 -
19 Alexander Duros SO St. Andrew's 5:57.40 -
20 Charlie Blackwell SR Dreyfoos 6:14.80 -
21 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 6:16.36 -
22 Noah Lozano FR South Florida HEAT 6:40.92 -
23 Bodhee Williams 6 SLAM (Boca Raton) 6:50.49 -
24 Justin Serrao FR South Florida HEAT 7:46.16 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Michael Homan 9 Boca Raton 5:11.57 -
13 Juan Diego Piña JR St. Andrew's 5:28.13 -
14 Junhao Yang JR St. Andrew's 5:32.71 -
15 Logan Hansen SR Dreyfoos 5:39.49 -
16 Jamar James Jr. FR SLAM (Boca Raton) 5:43.57 -
18 Matias Sancho FR South Florida HEAT 5:55.77 -
19 Alexander Duros SO St. Andrew's 5:57.40 -
20 Charlie Blackwell SR Dreyfoos 6:14.80 -
21 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 6:16.36 -
22 Noah Lozano FR South Florida HEAT 6:40.92 -
23 Bodhee Williams 6 SLAM (Boca Raton) 6:50.49 -
24 Justin Serrao FR South Florida HEAT 7:46.16 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Jaramillo SR Spanish River 4:36.21 8
2 Japrince Gaines SR Spanish River 4:43.08 6
3 Paul Glick 12 Boca Raton 4:44.88 4
4 Daylerh Campos 12 Boca Raton 4:45.86 2
5 Thomas Ashley SR Dreyfoos 4:47.16 1
6 Reese Gallagher JR Dreyfoos 4:47.22 -
7 Shai Deichman SR Spanish River 4:51.45 -
8 Daniel Reyes FR Spanish River 4:55.34 -
9 Conor Brooks 11 Boca Raton 4:58.00 -
10 Jacob Garrett SO Spanish River 5:05.58 -
12 Ryan Vladimir 10 Boca Raton 5:12.75 -
17 Isaiah Shank FR South Florida HEAT 5:50.37 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justin Spleha SR Spanish River 10:06.60 8
2 Joseph Garcia JR Spanish River 10:10.30 6
3 Paul Glick 12 Boca Raton 10:21.90 4
4 Will Romac SR St. Andrew's 10:42.50 2
5 Bryce Missig JR South Florida HEAT 10:46.80 1
6 Conor Brooks 11 Boca Raton 10:47.70 -
7 Thomas Ashley SR Dreyfoos 11:02.30 -
8 Reese Gallagher JR Dreyfoos 11:02.80 -
9 Lucas Comparato SR St. Andrew's 11:04.20 -
10 Ryan Vladimir 10 Boca Raton 11:05.10 -
11 Brett Kopittke FR Spanish River 11:40.50 -
12 David Falkins SO Spanish River 12:03.70 -
13 Junhao Yang JR St. Andrew's 12:16.10 -
14 Matias Sancho FR South Florida HEAT 12:44.50 -
15 Logan Hansen SR Dreyfoos 13:05.00 -
16 Isaiah Shank FR South Florida HEAT 13:15.20 -
17 Ian Michko SO South Florida HEAT 13:49.40 -
18 Charlie Blackwell SR Dreyfoos 13:49.50 -
19 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 14:10.30 -
  Aidan Nadler FR Spanish River DNF -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicolas West JR Spanish River 15.31 8
2 Ethen Cook SO Spanish River 16.24 6
3 Noah Albert SR Spanish River 19.52 4

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mateo Dupuy SO St. Andrew's 56.12 8
2 Alexander Duros SO St. Andrew's 1:10.54 6
  Ethen Cook SO Spanish River DQ -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Samuel Ndu 11 St. Andrew's 1.62m 5' 3.75" 8
2 JP Brand JR St. Andrew's 1.52m 4' 11.75" 6
3 Lucas Bonderenko SR Spanish River 1.52m 4' 11.75" 2.33
3 Isaiah Simmon SR Spanish River 1.52m 4' 11.75" 2.33
3 Jamar James Jr. FR SLAM (Boca Raton) 1.52m 4' 11.75" 2.33
  Andrea Parisi JR St. Andrew's NH NH -
  Mateo Dupuy SO St. Andrew's NH NH -
  Jordyn Walters FR SLAM (Boca Raton) NH NH -

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Ethan Schwartz JR Spanish River 3.55m 11' 7.75" 8
2 Gareth Redway FR South Florida HEAT 3.23m 10' 7" 6
3 James Bernatek FR South Florida HEAT 3.05m 10' 0" 4
4 Kerem Ozutopcu SR St. Andrew's 1.98m 6' 6" 2
  Jesse Cohen FR Spanish River NH NH -

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Lucas Bonderenko SR Spanish River 5.70m 18' 8.5" 8
2 Christopher Samuel SR Dreyfoos 5.62m 18' 5.25" 6
3 JP Brand JR St. Andrew's 5.33m 17' 6" 4
4 Fatih Ongun SR Spanish River 5.07m 16' 7.75" 2
5 Caleb Fox JR St. Andrew's 5.05m 16' 7" 1
6 Isaiah Simmon SR Spanish River 4.69m 15' 4.75" -
7 Lucas Bayarri SO Spanish River 4.61m 15' 1.5" -
8 Angelito Ruguian FR SLAM (Boca Raton) 4.45m 14' 7.25" -
9 Jase Zheng JR Spanish River 4.40m 14' 5.25" -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Lucas Bonderenko SR Spanish River 11.20m 36' 9" 8
2 James Bernatek FR South Florida HEAT 10.78m 35' 4.5" 6
3 Fatih Ongun SR Spanish River 10.19m 33' 5.25" 4
  Isaiah Simmon SR Spanish River NM NM -
  Jase Zheng JR Spanish River NM NM -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Brady Greene SR Spanish River 13.27m 43' 6.5" 8
2 Addison Hoffman SR St. Andrew's 11.86m 38' 11" 6
3 John Balters JR St. Andrew's 10.76m 35' 3.75" 4
4 William Gallagher FR South Florida HEAT 10.22m 33' 6.5" 2
5 Ricardo Ranglin SR Spanish River 9.92m 32' 6.5" 1
6 Joshua Hayes FR SLAM (Boca Raton) 9.55m 31' 4" -
7 Jackson Parke SO St. Andrew's 9.26m 30' 4.75" -
8 Mason Estra SO St. Andrew's 8.65m 28' 4.5" -
9 Ryan KRISTOL SR Spanish River 8.49m 27' 10.25" -
10 Nathan Schott SO South Florida HEAT 7.10m 23' 3.5" -
11 Finn Giddis SO St. Andrew's 6.83m 22' 5" -
  Alex Rosenthal JR Spanish River NM NM -
  Thomas Gallagher SR SLAM (Boca Raton) NM NM -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Brady Greene SR Spanish River 32.25m 105' 10" 8
2 Dhru Patel SR St. Andrew's 28.10m 92' 2" 6
3 William Gallagher FR South Florida HEAT 26.87m 88' 2" 4
4 John Balters JR St. Andrew's 24.10m 79' 1" 2
5 Ricardo Ranglin SR Spanish River 21.25m 69' 9" 1
6 Addison Hoffman SR St. Andrew's 20.54m 67' 5" -
7 Nathan Schott SO South Florida HEAT 20.04m 65' 9" -
8 Mason Estra SO St. Andrew's 19.77m 64' 10" -
9 Ryan KRISTOL SR Spanish River 18.17m 59' 7" -
10 Jackson Parke SO St. Andrew's 17.94m 58' 10" -
11 Michael Veksler JR Spanish River 17.75m 58' 3" -
12 Ian Michko SO South Florida HEAT 14.91m 48' 11" -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Gareth Redway FR South Florida HEAT 36.53m 119' 10" 8
2 Brady Greene SR Spanish River 35.94m 117' 11" 6
3 Gavin Daly JR St. Andrew's 33.80m 110' 11" 4
4 Matthew Lewis JR St. Andrew's 31.52m 103' 5" 2
5 Nathan Schott SO South Florida HEAT 28.09m 92' 2" 1
6 Ryan KRISTOL SR Spanish River 26.48m 86' 10" -
7 William Gallagher FR South Florida HEAT 25.94m 85' 1" -
8 Ricardo Ranglin SR Spanish River 25.10m 82' 4" -
9 Ian Michko SO South Florida HEAT 16.22m 53' 2" -