March 4- 5, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run High School Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:05.16 2:36.81 2:41.13 2:39.69 1:49.34 2:23.86 10
2 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 1:54.91 3:11.52 1:53.44 1:53.44 1:54.91 2:27.32 8
3 Anika Kaufman JR Cypress Bay 3:00.87 2:57.90 2:46.04 1:51.19 1:55.64 2:28.25 6
4 Victoria Trap SR Carrollton 2:42.50 2:26.10 2:15.67 2:09.70 3:10.83 2:29.08 5
5 Cayla Moore SR Miami Southridge 3:02.76 2:23.81 2:16.32 2:04.34 2:32.80 2:29.80 4
6 Madison Munroe SR Ransom Everglades 3:12.97 2:31.94 2:50.18 2:04.59 2:48.66 2:31.94 3
7 Carolina Merino SR Cypress Bay 3:08.92 2:12.09 2:53.56 3:02.78 2:41.27 2:33.59 2
8 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:12.37 2:34.18 3:19.34 1:53.69 3:17.78 2:35.73 1
9 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 1:52.32 2:14.16 3:11.87 1:53.88 2:59.39 2:35.99 -
10 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:56.40 2:54.84 2:51.71 1:55.52 3:15.13 2:36.10 -
11 Isabella Marty JR Varela 3:02.77 2:01.85 2:03.41 2:58.08 3:21.51 2:36.21 -
12 Elicia Bryant JR Homestead 1:50.23 2:26.44 2:04.40 3:01.08 2:18.57 2:37.46 -
13 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 3:14.70 3:11.46 3:27.68 2:01.69 3:22.82 2:42.25 -
14 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:46.20 2:46.20 1:54.06 2:57.61 2:28.28 2:42.94 -
15 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 1:55.83 3:10.88 2:31.72 3:27.19 2:34.99 2:43.14 -

Girls 800m Run High School Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:17.25 1:48.59 2:30.82 1:47.09
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:26.68 2:00.97 2:31.21 2:08.53
3 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:48.24 2:04.28 2:31.56 2:02.77
4 Carolina Merino SR Cypress Bay 3:08.58 2:10.79 2:32.08 2:26.00
5 Victoria Trap SR Carrollton 1:52.75 2:01.89 2:32.36 2:21.70
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:35.82 2:57.41 2:34.27 2:18.85
7 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 1:56.39 2:05.70 2:35.18 2:53.81
8 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 3:20.65 3:09.76 2:35.54 3:15.98
9 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 2:03.75 2:00.62 2:36.64 3:17.37
10 Madison Munroe SR Ransom Everglades 1:57.79 3:24.17 2:37.05 2:30.77
11 Elicia Bryant JR Homestead 2:56.57 3:10.76 2:37.65 3:09.18
12 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:32.04 3:10.05 2:38.37 2:57.38
13 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:27.38 2:03.61 2:38.47 2:43.23
14 Isabella Marty JR Varela 2:05.21 3:02.27 2:38.49 2:43.25
15 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:21.05 2:59.52 2:40.28 2:22.65
16 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 3:01.18 3:27.06 2:41.76 2:56.32
17 Erieshell Coney SR Mater Academy 2:29.58 1:55.44 2:42.58 2:57.22
18 Alexa Leon 8 Carrollton 1:54.57 2:53.48 2:43.66 1:57.84
19 Alexis Villarose SR Boca Raton 3:26.96 2:39.33 2:44.25 2:03.19
20 Antanyah Lee JR Miami Southridge 1:55.77 2:10.65 2:45.38 2:00.73
21 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:28.95 3:16.95 2:45.50 2:05.78
22 Niewa BROWN SR Miami Southridge 3:15.65 3:02.38 2:45.80 2:27.57
23 Wynter Reid FR American 1:56.12 2:49.20 2:45.88 2:25.98
24 Sara Gumier FR Somerset Academy (PP) 2:40.05 2:28.38 2:46.71 2:55.05
25 Claudia Usabel JR Coral Reef 2:40.84 3:28.75 2:51.10 2:23.73
26 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:39.29 2:03.32 2:51.27 2:18.73
27 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:13.83 3:17.31 2:51.57 3:31.04
28 Annabelle Sanders JR Ransom Everglades 3:04.77 2:33.69 2:52.68 2:59.59
29 Katelyn Williams SR Coral Reef 3:04.92 3:17.13 2:54.45 2:23.05
30 Eriesia Coney SO Mater Academy 3:07.31 3:26.56 2:55.05 2:32.30
31 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:30.50 3:00.60 2:57.05 2:19.87
32 Jasmine Castro JR Braddock 2:45.26 3:04.80 2:57.69 3:43.89
33 Ximena Lara SO Ferguson 3:51.77 3:14.33 2:58.28 2:44.02
34 Mia Campbell FR Ransom Everglades 2:40.86 3:36.27 2:58.73 3:25.54
35 Cammie Noviot SO Braddock 3:00.58 3:34.55 2:58.79 3:43.49
36 Emily Gomez JR Coral Reef 2:59.06 2:50.11 2:59.06 3:15.18
37 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 3:44.34 3:51.52 2:59.47 3:15.63
38 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 2:20.04 2:14.65 2:59.53 3:17.49
39 Alessia Hernandez SO Braddock 3:49.87 3:26.52 2:59.58 3:19.34
40 Gianna Lopez SO Mater Lakes 2:09.40 3:23.09 2:59.72 2:16.59
41 REBECCA VELA FR Doral Academy 2:38.45 2:22.24 3:00.05 3:39.67
42 Valeria Raxach SO Mater Lakes 3:04.41 3:13.45 3:00.79 2:17.40
43 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 3:06.28 3:33.41 3:00.85 2:55.43
44 SABRINA BICHEL SO Doral Academy 2:15.18 3:30.07 3:02.67 2:22.49
45 Bianca Castello SO Ferguson 3:34.58 3:56.59 3:03.40 3:07.07
46 Basilia Mantilla SO Ferguson 3:33.63 2:37.90 3:05.76 2:11.89
47 Sarah Daniel FR McArthur 3:09.48 3:57.78 3:05.76 4:01.49
48 Samanatha Hernandez SO NSU University 3:34.21 2:51.37 3:06.27 2:29.02
49 Jazmine Onate FR McArthur 3:40.52 3:48.00 3:06.88 2:48.20
50 Helen Pena JR Miami Coral Park 2:15.89 4:01.58 3:08.73 2:12.12
51 Iris Valladares SO iMater Prep 3:37.48 3:05.05 3:10.77 2:26.90
52 Denisse Castillo SO iMater Prep 2:44.26 3:37.05 3:15.54 3:40.96
53 Siloe Montiel JR North Miami 2:17.02 3:07.90 3:15.73 2:28.76
54 Kesha Bazile FR Miami Carol City 2:25.10 4:10.44 3:18.76 3:46.59
55 Carli Schmidt SO Westminster Christian 3:15.94 3:11.90 3:22.00 3:50.28
56 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:14.61 3:02.44 3:22.71 3:47.04
57 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 3:57.68 3:25.18 3:23.14 4:22.05
58 Gem Granofsky FR Boca Raton 4:21.89 3:30.74 3:24.60 3:10.28
59 Brenda Murillo SR Miami Washington 3:51.23 4:35.77 3:32.13 3:51.23
60 Erica Walls JR Miami Carol City 4:11.56 3:17.35 3:36.86 4:18.07
61 Emelie Monterey FR Westminster Christian 4:06.87 3:38.22 3:40.42 2:36.50
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 4:33.83 3:27.04 3:42.62 4:47.18
63 Lia Guzman JR Miami Jackson 4:09.30 4:22.89 3:46.63 2:43.18
64 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 3:40.81 5:14.33 4:19.77 4:01.59
  Jasmine Jeffers SO Miami Jackson DNF DNF DNF DNF
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Sabrina Gomez SR Miami Sunset 2:31.21 2:17.61 2:19.12 3:15.06 3:07.50 2:29.70
7 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:35.18 2:33.63 2:49.15 1:53.29 3:07.77 3:12.43
17 Erieshell Coney SR Mater Academy 2:42.58 1:58.69 2:40.96 2:47.46 2:32.83 3:19.98
21 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:45.50 2:14.06 3:03.71 1:55.85 2:07.44 3:16.95
23 Wynter Reid FR American 2:45.88 2:52.52 2:01.10 1:56.12 2:50.86 3:10.77
24 Sara Gumier FR Somerset Academy (PP) 2:46.71 2:40.05 2:58.38 2:01.70 3:21.72 2:10.04
29 Katelyn Williams SR Coral Reef 2:54.45 3:18.88 3:01.43 3:08.41 2:38.75 2:26.54
31 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:57.05 2:48.20 3:04.14 2:28.73 2:58.82 3:27.15
33 Ximena Lara SO Ferguson 2:58.28 3:05.42 2:56.50 2:49.37 3:17.89 2:54.72
36 Emily Gomez JR Coral Reef 2:59.06 2:39.37 2:12.51 3:25.92 2:12.51 3:00.85
55 Carli Schmidt SO Westminster Christian 3:22.00 3:48.26 3:28.06 2:21.40 3:46.24 2:55.74
59 Brenda Murillo SR Miami Washington 3:32.13 3:13.04 2:47.59 4:25.17 4:08.20 2:51.83
63 Lia Guzman JR Miami Jackson 3:46.63 4:25.16 3:03.57 3:35.30 3:03.57 2:40.91
  Jasmine Jeffers SO Miami Jackson DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Kyla Facey JR Fort Lauderdale 3:01.71 3:04.84 1:51.22 2:36.64 2:39.78
14 Isabella Marty JR Varela 2:35.32 2:28.98 2:54.34 2:38.49 3:11.78
15 Stephanie Triana JR Miami Sunset 2:57.91 3:04.33 3:13.94 2:40.28 3:07.53
18 Alexa Leon 8 Carrollton 2:53.48 1:56.20 3:06.58 2:43.66 2:02.75
30 Eriesia Coney SO Mater Academy 2:46.30 2:25.30 3:26.56 2:55.05 3:37.07
32 Jasmine Castro JR Braddock 2:36.37 2:36.37 3:15.46 2:57.69 3:22.57
34 Mia Campbell FR Ransom Everglades 2:28.35 3:00.52 3:21.97 2:58.73 2:49.80
35 Cammie Noviot SO Braddock 3:14.89 2:19.46 2:37.34 2:58.79 3:48.86
41 REBECCA VELA FR Doral Academy 2:27.65 2:34.85 3:32.46 3:00.05 2:54.65
44 SABRINA BICHEL SO Doral Academy 2:11.53 2:17.01 3:08.15 3:02.67 3:06.33
49 Jazmine Onate FR McArthur 2:31.38 3:10.62 3:12.49 3:06.88 3:57.34
52 Denisse Castillo SO iMater Prep 3:11.63 3:37.05 3:54.65 3:15.54 2:44.26
54 Kesha Bazile FR Miami Carol City 2:37.02 3:02.86 3:30.69 3:18.76 3:30.69
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:23.99 2:54.30 2:31.56 2:28.53 3:10.97 2:33.08 2:04.28
8 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 3:12.87 2:10.66 2:35.54 2:41.77 3:08.21 3:03.54 2:13.77
16 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 3:15.73 3:09.26 2:41.76 2:53.09 3:27.06 2:32.06 2:11.03
19 Alexis Villarose SR Boca Raton 3:31.89 2:37.68 2:44.25 2:47.54 3:25.32 2:21.26 2:09.76
25 Claudia Usabel JR Coral Reef 2:30.57 3:18.48 2:51.10 2:15.17 2:28.86 2:51.10 2:33.99
28 Annabelle Sanders JR Ransom Everglades 3:32.40 2:09.51 2:52.68 3:04.77 2:47.50 2:21.60 3:30.67
39 Alessia Hernandez SO Braddock 3:33.70 3:37.30 2:59.58 3:13.95 2:41.63 3:22.93 2:54.20
45 Bianca Castello SO Ferguson 3:14.41 3:29.08 3:03.40 3:16.24 3:01.57 3:58.42 3:14.41
47 Sarah Daniel FR McArthur 3:48.49 3:41.06 3:05.76 2:26.75 3:28.06 3:28.06 3:29.91
48 Samanatha Hernandez SO NSU University 3:37.94 3:08.14 3:06.27 3:52.84 3:23.04 2:23.43 3:36.08
51 Iris Valladares SO iMater Prep 3:47.02 3:22.22 3:10.77 2:40.25 3:26.04 2:19.27 3:03.14
56 Paula Gomez JR Southwest Miami 2:40.14 3:24.74 3:22.71 3:51.09 3:38.93 3:42.99 3:18.66
60 Erica Walls JR Miami Carol City 3:52.04 3:49.88 3:36.86 3:06.50 3:49.88 2:38.31 3:49.88
64 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 4:32.76 5:19.52 4:19.77 4:32.76 5:22.12 3:01.84 5:32.51
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:54.90 2:32.08 3:07.06 2:35.13 2:26.00 1:46.46 2:22.96
5 Victoria Trap SR Carrollton 2:17.13 2:32.36 2:58.27 1:54.27 2:27.79 2:36.93 3:18.07
11 Elicia Bryant JR Homestead 2:39.23 2:37.65 3:15.49 3:20.22 1:51.94 3:02.88 2:06.12
20 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:40.42 2:45.38 1:55.77 3:25.08 1:57.42 2:23.88 2:43.73
26 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:30.72 2:51.27 2:20.45 3:23.82 3:06.69 1:59.89 3:39.23
37 Joyah Anderssohn JR Miami Killian 2:07.43 2:59.47 3:40.75 3:15.63 3:19.22 2:36.14 2:34.35
40 Gianna Lopez SO Mater Lakes 3:35.67 2:59.72 3:39.26 2:29.17 2:38.16 2:45.35 3:28.48
57 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 2:28.30 3:23.14 3:21.11 2:54.70 4:09.87 2:36.42 3:47.52
61 Emelie Monterey FR Westminster Christian 4:44.35 3:40.42 3:11.77 4:02.47 2:54.14 3:31.61 4:46.55
Girls 800m Run High School Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:11.22 3:07.02 2:30.82 3:04.00 2:11.22
6 Micah Hannah SO Ocoee 2:23.48 2:08.05 2:34.27 2:21.93 2:43.53
10 Madison Munroe SR Ransom Everglades 2:08.79 3:17.89 2:37.05 2:29.20 3:19.46
12 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 3:16.38 2:13.03 2:38.37 3:22.72 3:08.46
13 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 1:55.69 3:18.09 2:38.47 3:26.02 3:03.83
22 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:04.35 3:18.96 2:45.80 2:59.07 2:25.91
27 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:20.69 3:31.04 2:51.57 2:34.42 3:10.45
38 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 3:46.21 3:48.01 2:59.53 2:20.04 3:08.51
42 Valeria Raxach SO Mater Lakes 2:48.14 2:28.25 3:00.79 2:53.56 3:18.87
43 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 3:13.51 3:04.47 3:00.85 3:08.09 2:59.05
46 Basilia Mantilla SO Ferguson 4:01.49 3:18.77 3:05.76 3:28.06 2:11.89
50 Helen Pena JR Miami Coral Park 2:30.99 3:01.18 3:08.73 2:32.88 3:14.40
53 Siloe Montiel JR North Miami 3:09.86 3:17.69 3:15.73 2:48.33 3:33.35
58 Gem Granofsky FR Boca Raton 4:19.85 3:02.10 3:24.60 3:16.42 3:53.25
62 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 4:49.41 3:04.78 3:42.62 4:24.92 3:44.85