Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
Louie Bing Track & Field Invitational
February 18-19, 2022
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY:
FHSAA 2A
FHSAA 3A
FHSAA 4A
>
Filter by Team
American Heritage (M)
Braddock (M)
Columbus (M)
Coral Reef (M)
Dillard (M)
Ferguson (M)
Gulliver Prep (M)
iMater Prep (M)
Miami Southridge (M)
Miami Sunset (M)
Miramar (M)
Montverde Academy (M)
North Miami (M)
NSU University (M)
Somerset Academy (PP) (M)
Spanish River (M)
St. Thomas Aquinas (M)
Boys 1600m Run Div 2 (Mid)
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
TIME
1
Kai Miyamoto
SR
St. Thomas Aquinas
5:22.89
4:38.35
2
Colton Cardwell
JR
Montverde Academy
6:01.02
4:42.04
3
Lukas Santana
SR
Coral Reef
5:17.93
4:43.86
4
Shamar Henry
SO
Miramar
5:20.96
4:44.03
5
Michael Ziade
SR
Miami Sunset
5:50.43
4:44.90
6
Connor Glass
JR
American Heritage
4:05.27
4:45.19
7
Dashon Gill
SO
Dillard
3:20.46
4:46.37
8
Christopher Pettit
SO
Somerset Academy (PP)
5:58.20
4:46.56
9
Alex Neikirk
SR
Gulliver Prep
5:07.19
4:47.09
10
Marcus Surgent
SR
Spanish River
3:22.41
4:49.15
11
Giovanny Gotay
FR
Braddock
4:59.07
4:50.36
12
Kevin Alonso
JR
Columbus
3:50.24
4:51.44
13
Cooper Shaban
SO
Montverde Academy
5:58.80
4:51.70
14
Mario Sueiras
SO
Columbus
3:27.06
4:55.80
15
Antonio Gomez
JR
Braddock
4:24.20
5:00.22
16
Jose Cruz
SO
Ferguson
4:25.42
5:01.61
17
Anthony Irby
SO
Miami Southridge
4:08.02
5:02.46
18
Josiah Sinclair-Bergin
8
NSU University
4:08.74
5:07.08
19
Ricky Krissel
SO
American Heritage
6:15.27
5:20.74
20
Shuvens Liska
JR
North Miami
6:03.42
5:24.48
21
Marcell Castellanos
SR
iMater Prep
5:25.74
5:46.53