April 16, 2022
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 2000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caleb Abbott JR Winter Park 5:52.46 6:49.83 6:49.83 5:19.67 4:59.18 7:02.13 10
2 Joel McConnell JR Dr. Phillips 8:16.95 5:53.21 6:50.70 4:55.71 8:53.91 6:46.60 8
3 Caleb Brady SR Timber Creek 6:00.49 6:54.35 6:54.35 6:25.35 6:04.63 5:52.20 6
4 Gabriel Barker JR Lake Nona 4:57.50 6:18.25 7:04.99 7:21.99 7:47.49 8:59.74 5
5 Bobby Schneeberger SR Boone 6:35.27 6:48.30 7:14.36 7:23.05 6:22.24 8:41.24 4
6 Dylan Royal JR Horizon 7:11.54 5:12.65 7:20.34 9:28.04 8:44.01 6:18.70 3
7 Nicholas Spence SR Timber Creek 6:23.15 9:32.52 7:20.40 7:02.79 6:49.58 5:12.69 2
8 Isaiah Tanon JR Boone 7:59.16 7:32.54 7:23.66 8:30.21 6:52.61 6:25.99 1
9 Ethan Kelly SR West Orange 6:30.79 5:19.73 7:24.07 6:26.34 8:21.80 7:59.60 -
10 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 8:44.22 7:50.91 7:24.25 7:33.14 5:19.86 5:46.52 -
11 James Unwin SO Oviedo 8:29.30 6:24.21 7:26.75 6:19.74 8:33.77 8:20.36 -
12 Rey Permaul SR Oviedo 7:31.25 7:26.78 7:26.78 7:53.59 7:04.45 7:58.06 -
13 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 7:49.33 8:34.90 7:35.66 8:21.23 8:48.57 9:34.14 -
14 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 8:55.90 5:25.21 7:38.03 9:27.96 5:52.69 5:20.63 -
15 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 6:36.95 6:51.13 7:52.56 9:55.43 9:55.43 6:51.13 -
16 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 9:08.82 10:10.33 7:53.12 7:48.39 6:37.42 7:57.86 -
17 Brendan Ketelsen SO Horizon 5:31.73 5:31.73 7:53.89 5:36.47 7:20.72 6:52.29 -
18 Noah Gauthier SR Timber Creek 9:46.04 6:05.08 8:00.36 9:22.03 9:41.24 9:02.81 -
19 Elias Pack SR Lake Nona 6:15.50 7:56.59 8:01.40 5:51.43 7:32.52 6:29.94 -
20 Manuel Miranda SO Winter Haven 10:28.40 10:33.27 8:07.13 6:49.19 9:34.82 6:54.06 -
21 Gary Davis FR West Orange 10:07.70 6:46.77 8:10.08 9:53.00 6:32.07 5:47.96 -
22 Collin Anthony JR Olympia 10:17.35 10:02.41 8:17.86 10:47.22 9:07.65 10:37.26 -
23 Colin Czerwinski SR Freedom (Orlando) 9:01.56 7:05.15 8:26.13 9:01.56 6:04.42 7:35.52 -
24 Kwanye Hickman SR East River 10:12.88 10:07.77 8:30.73 7:24.34 10:28.20 9:11.59 -
25 Daniel Gonzalez JR Ocoee 10:36.73 7:01.07 8:33.49 6:25.12 6:40.53 10:47.00 -
26 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 7:32.47 7:22.19 8:34.17 11:08.42 6:25.63 9:10.17 -
27 Brandon Albers SR Olympia 8:56.81 7:34.22 8:36.16 7:49.71 8:25.84 9:32.94 -
28 Samual Kindred SR Ocoee 8:43.57 6:22.21 8:43.57 7:19.80 8:01.69 6:53.62 -
29 Ryan Siguenza JR Oviedo 9:16.05 9:37.03 8:44.57 11:00.96 10:08.51 8:18.35 -
30 Jackson Brune JR Horizon 6:52.09 6:52.09 8:48.32 9:46.44 10:12.86 9:25.31 -
31 Caleb Nunn SR Lake Nona 10:24.61 10:24.61 8:49.33 10:24.61 8:38.75 9:26.39 -
32 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 8:07.17 6:53.04 8:49.53 9:10.72 10:14.26 11:12.51 -
33 Noah Coleman FR Tavares 8:23.39 7:25.10 8:49.88 9:58.77 7:51.60 7:09.21 -
34 Noah Butterstein SR Orangewood Christian 6:12.51 8:36.19 8:52.15 10:06.66 8:20.22 11:26.48 -
35 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 9:11.76 11:36.40 8:55.69 9:01.05 9:43.91 8:07.48 -
36 Blake Stonebreaker SR Mount Dora 6:38.92 9:02.97 9:14.05 9:58.38 7:39.87 10:42.70 -
37 Sebastian Silva SR Boone 8:07.60 6:27.87 9:14.09 8:07.60 7:56.52 11:43.70 -
38 Brayden Anthony SR Olympia 9:28.51 7:19.05 9:22.88 7:52.82 7:47.19 10:02.29 -
39 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 9:40.91 9:01.43 9:23.99 7:14.28 10:31.67 7:25.56 -
40 Justin Bardell JR Tavares 11:42.70 11:00.29 10:05.77 8:16.74 9:29.43 7:46.45 -
41 Joey Weber SR Freedom (Orlando) 8:08.70 9:46.44 10:10.87 11:24.18 12:13.05 10:23.09 -
42 Andrew Scott SR Mount Dora 7:37.83 13:46.64 10:35.87 13:27.56 12:43.05 7:31.47 -
  Ethan Folse JR East River DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
  Ronnie DuRant SR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caeden Duford SR Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Luis Martinez JR Tavares DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eduardo Rojas SR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Markus Mazurowski JR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 2000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Joel McConnell JR Dr. Phillips 7:15.35 8:25.17 6:50.70 8
5 Bobby Schneeberger SR Boone 5:04.06 8:10.83 7:14.36 4
6 Dylan Royal JR Horizon 8:04.38 9:10.43 7:20.34 3
7 Nicholas Spence SR Timber Creek 8:04.44 6:36.36 7:20.40 2
8 Isaiah Tanon JR Boone 5:41.62 7:01.48 7:23.66 1
10 Carlos O'Connor JR Trinity Prep 8:57.55 7:55.35 7:24.25 -
11 James Unwin SO Oviedo 7:04.42 5:30.60 7:26.75 -
12 Rey Permaul SR Oviedo 6:01.90 9:31.88 7:26.78 -
13 Andrew Stricklin FR Trinity Prep 6:31.87 6:22.76 7:35.66 -
14 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 7:24.29 5:20.63 7:38.03 -
16 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 5:59.58 9:27.75 7:53.12 -
19 Elias Pack SR Lake Nona 8:20.66 9:08.80 8:01.40 -
20 Manuel Miranda SO Winter Haven 7:52.52 7:03.81 8:07.13 -
29 Ryan Siguenza JR Oviedo 7:36.38 7:46.87 8:44.57 -
31 Caleb Nunn SR Lake Nona 10:14.03 10:19.32 8:49.33 -
32 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 10:30.14 10:56.62 8:49.53 -
35 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 11:25.69 8:39.62 8:55.69 -
36 Blake Stonebreaker SR Mount Dora 11:10.40 9:52.84 9:14.05 -
37 Sebastian Silva SR Boone 6:50.03 7:56.52 9:14.09 -
41 Joey Weber SR Freedom (Orlando) 7:32.05 7:07.61 10:10.87 -
42 Andrew Scott SR Mount Dora 10:35.87 8:09.62 10:35.87 -
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS DNS DNS   
  Luis Martinez JR Tavares DNS DNS DNS   
  Eduardo Rojas SR Colonial DNS DNS DNS   
  Markus Mazurowski JR Colonial DNS DNS DNS   
Boys' 2000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caleb Abbott JR Winter Park 5:40.16 6:49.83 7:59.51 7:55.41 5:07.38 6:58.03 10
3 Caleb Brady SR Timber Creek 7:06.78 6:54.35 8:37.94 5:06.62 7:10.93 6:58.50 6
4 Gabriel Barker JR Lake Nona 7:00.74 7:04.99 6:30.99 8:04.49 7:00.74 8:34.24 5
9 Ethan Kelly SR West Orange 7:06.31 7:24.07 6:13.02 7:01.87 9:32.85 5:46.38 -
15 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 7:57.29 7:52.56 6:27.50 9:55.43 10:14.33 5:59.15 -
17 Brendan Ketelsen SO Horizon 9:19.19 7:53.89 5:45.94 8:12.85 7:58.63 9:28.67 -
18 Noah Gauthier SR Timber Creek 9:31.63 8:00.36 10:19.67 6:53.11 10:10.06 7:07.52 -
21 Gary Davis FR West Orange 8:29.69 8:10.08 9:08.89 7:16.18 5:47.96 10:07.70 -
22 Collin Anthony JR Olympia 10:47.22 8:17.86 10:22.33 8:57.69 6:48.25 7:23.10 -
23 Colin Czerwinski SR Freedom (Orlando) 7:05.15 8:26.13 6:29.72 10:42.79 5:54.30 9:36.99 -
24 Kwanye Hickman SR East River 6:28.16 8:30.73 9:32.02 8:46.06 7:34.55 7:29.45 -
25 Daniel Gonzalez JR Ocoee 11:07.54 8:33.49 7:42.15 10:26.46 7:21.61 8:54.03 -
26 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 7:22.19 8:34.17 10:17.01 10:37.57 8:49.60 8:13.61 -
27 Brandon Albers SR Olympia 8:25.84 8:36.16 6:16.80 10:55.53 8:15.52 6:52.93 -
28 Samual Kindred SR Ocoee 7:56.45 8:43.57 10:12.58 9:41.17 10:23.05 8:54.05 -
30 Jackson Brune JR Horizon 7:55.49 8:48.32 9:35.87 6:36.24 10:55.12 11:26.82 -
33 Noah Coleman FR Tavares 9:11.08 8:49.88 7:56.90 10:14.66 6:53.31 10:30.56 -
34 Noah Butterstein SR Orangewood Christian 6:17.83 8:52.15 8:14.90 6:44.44 10:54.55 9:24.08 -
38 Brayden Anthony SR Olympia 11:32.35 9:22.88 8:43.48 10:13.54 12:00.49 6:50.91 -
39 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 10:37.31 9:23.99 6:51.72 11:05.51 8:33.23 10:31.67 -
40 Justin Bardell JR Tavares 8:28.85 10:05.77 11:00.29 11:36.64 7:46.45 12:12.99 -
  Ethan Folse JR East River DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
  Ronnie DuRant SR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caeden Duford SR Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS