April 16, 2022
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dashanique Henry FR Winter Haven 58.36 10
2 Abby Misch SR Olympia 59.47 8
3 Jarvia Carr SR Ocoee 59.54 6
4 Eliana Oquendo SO Winter Park 1:01.03 5
5 Isabelle Hutchinson SO Lake Minneola 1:01.70 4
6 Patley Bernard JR Winter Park 1:02.08 3
7 Chloe Solomon JR Olympia 1:02.14 2
8 Micah Hannah SO Ocoee 1:02.26 1
9 Markia McCarthy JR Wekiva 1:02.38 -
10 Ovella Ariail JR Edgewater 1:03.20 -
11 Jani Day SR Winter Park 1:03.56 -
12 Micah Nunn SO Lake Nona 1:03.86 -
13 Anaya Vil SR Olympia 1:04.08 -
14 Sadie Davis JR Mount Dora 1:04.82 -
15 Ruthie McNeil SR West Orange 1:04.84 -
16 Janiya Bent FR Jones 1:04.91 -
17 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:05.00 -
18 Kamia Magloire SO Lake Minneola 1:05.08 -
19 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:05.10 -
20 Megan Ufer SR Mount Dora 1:05.28 -
21 Layla Martinez SO Land O'Lakes 1:05.35 -
22 Isabella Kissler 8 Trinity Prep 1:05.52 -
23 Mariah Koester JR Mount Dora 1:05.58 -
24 nicole shorter SR Jones 1:05.86 -
25 Bailey Stokes JR Edgewater 1:05.99 -
26 Jayla Chambers SO Boone 1:06.02 -
27 Alexandria Zella SR Boone 1:06.27 -
28 Ashley Blanco SO Wekiva 1:06.52 -
29 Kameron Holman FR Wekiva 1:07.04 -
30 Decoursha Riley JR Edgewater 1:07.17 -
31 Jordyn Frazier SO Winter Haven 1:07.47 -
32 Olivia Giffing SR Tavares 1:07.57 -
33 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:08.06 -
34 Shayanne Quiles SR West Orange 1:08.33 -
35 Talia Mapili JR Timber Creek 1:08.69 -
36 Irena Clough JR Lake Nona 1:08.88 -
37 Gabby Lis FR West Orange 1:09.06 -
38 Anna Miliotes JR Trinity Prep 1:09.35 -
39 Isabella Collado JR Cypress Creek 1:09.55 -
40 Makayla Martin SR East River 1:09.59 -
41 Kyra Hoyt FR Lake Minneola 1:09.81 -
42 Amelia Baker 8 Orangewood Christian 1:10.60 -
43 Cara Mortimer FR Trinity Prep 1:10.62 -
44 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:10.65 -
45 Rylei Lashinske FR Tavares 1:12.75 -
46 Chase Caceres SO Dr. Phillips 1:13.15 -
47 Da'Yani Hughes FR East River 1:13.81 -
48 Corinne Kemp SO Tavares 1:14.15 -
49 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 1:14.23 -
50 Cristina Becerra FR Colonial 1:18.48 -
51 Savannah Zhang FR Orangewood Christian 1:20.39 -
52 Oliva Royal FR Horizon 1:28.21 -
  Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 1:05.01   
  Brooke Rodda SR Timber Creek DNS   
  Robyn Stephens FR Orangewood Christian DNS   
  Mariana Morillo FR Horizon DNS   
  Saniyah Williams JR Cypress Creek DNS   
  Jaida Wilburn JR Buchholz DNS   
  Craigisha Miller JR Buchholz DNS   
  Sofia Milek SR Windermere DNS   
  Taylor Brown FR East River DNS   
  Annie Barrero JR Boone DNS   
  Mackenzie Johnson SO Land O'Lakes DNS   
  Daisha Christie JR Ocoee DNS   
  Keyla DeLeon JR Freedom (Orlando) DNS   
  Primaya Johnson FR Buchholz DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Isabella Collado JR Cypress Creek 1:09.55 -
42 Amelia Baker 8 Orangewood Christian 1:10.60 -
46 Chase Caceres SO Dr. Phillips 1:13.15 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ruthie McNeil SR West Orange 1:04.84 -
17 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:05.00 -
22 Isabella Kissler 8 Trinity Prep 1:05.52 -
34 Shayanne Quiles SR West Orange 1:08.33 -
37 Gabby Lis FR West Orange 1:09.06 -
43 Cara Mortimer FR Trinity Prep 1:10.62 -
  Hanna Wilson SR Freedom (Orlando) 1:05.01   
  Saniyah Williams JR Cypress Creek DNS   
  Primaya Johnson FR Buchholz DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Kamia Magloire SO Lake Minneola 1:05.08 -
38 Anna Miliotes JR Trinity Prep 1:09.35 -
47 Da'Yani Hughes FR East River 1:13.81 -
49 Tammy Thelemaque FR Cypress Creek 1:14.23 -
50 Cristina Becerra FR Colonial 1:18.48 -
51 Savannah Zhang FR Orangewood Christian 1:20.39 -
52 Oliva Royal FR Horizon 1:28.21 -
  Sofia Milek SR Windermere DNS   
  Craigisha Miller JR Buchholz DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Kameron Holman FR Wekiva 1:07.04 -
35 Talia Mapili JR Timber Creek 1:08.69 -
40 Makayla Martin SR East River 1:09.59 -
41 Kyra Hoyt FR Lake Minneola 1:09.81 -
44 Bianca Chavannes JR Freedom (Orlando) 1:10.65 -
48 Corinne Kemp SO Tavares 1:14.15 -
  Taylor Brown FR East River DNS   
  Keyla DeLeon JR Freedom (Orlando) DNS   
  Robyn Stephens FR Orangewood Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Anaya Vil SR Olympia 1:04.08 -
14 Sadie Davis JR Mount Dora 1:04.82 -
26 Jayla Chambers SO Boone 1:06.02 -
28 Ashley Blanco SO Wekiva 1:06.52 -
32 Olivia Giffing SR Tavares 1:07.57 -
33 Zikora Anyiwo FR Lake Nona 1:08.06 -
36 Irena Clough JR Lake Nona 1:08.88 -
45 Rylei Lashinske FR Tavares 1:12.75 -
  Brooke Rodda SR Timber Creek DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Megan Ufer SR Mount Dora 1:05.28 -
21 Layla Martinez SO Land O'Lakes 1:05.35 -
23 Mariah Koester JR Mount Dora 1:05.58 -
25 Bailey Stokes JR Edgewater 1:05.99 -
27 Alexandria Zella SR Boone 1:06.27 -
30 Decoursha Riley JR Edgewater 1:07.17 -
31 Jordyn Frazier SO Winter Haven 1:07.47 -
  Daisha Christie JR Ocoee DNS   
  Jaida Wilburn JR Buchholz DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Abby Misch SR Olympia 59.47 8
5 Isabelle Hutchinson SO Lake Minneola 1:01.70 4
6 Patley Bernard JR Winter Park 1:02.08 3
7 Chloe Solomon JR Olympia 1:02.14 2
8 Micah Hannah SO Ocoee 1:02.26 1
10 Ovella Ariail JR Edgewater 1:03.20 -
12 Micah Nunn SO Lake Nona 1:03.86 -
16 Janiya Bent FR Jones 1:04.91 -
  Annie Barrero JR Boone DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dashanique Henry FR Winter Haven 58.36 10
3 Jarvia Carr SR Ocoee 59.54 6
4 Eliana Oquendo SO Winter Park 1:01.03 5
9 Markia McCarthy JR Wekiva 1:02.38 -
11 Jani Day SR Winter Park 1:03.56 -
19 Dreana Simpson SO Winter Haven 1:05.10 -
24 nicole shorter SR Jones 1:05.86 -
  Mackenzie Johnson SO Land O'Lakes DNS   
  Mariana Morillo FR Horizon DNS