March 11, 2022
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erin Zephirin SO Miami Southridge 59.00 10
2 Amaya Pleas SO Miami Southridge 59.57 8
3 Takiyah Ferguson SO Miami Southridge 59.70 6
4 Courtney Green SO Gulliver Prep 1:00.00 5
5 Sophia Florik 6 Doral Academy 1:00.53 4
6 Savannah Chadic JR Key West 1:01.00 3
7 Leandra Ferrell FR Florida Christian 1:01.50 2
8 Anisah Thomas SR North Miami 1:02.00 1
9 Jade Leon SO Palmer Trinity 1:03.00 -
10 YASMEEN GATTE JR Doral Academy 1:03.11 -
11 jim'miyah branton FR SLAM (Miami) 1:03.63 -
12 Bella Carroll JR Carrollton 1:04.00 -
13 Tasharia Roper FR Miami Carol City 1:05.00 -
14 Olivia Menendez SO Immaculata-LaSalle 1:05.10 -
15 Cailyn Sullivan SO Palmer Trinity 1:05.20 -
16 Gabriela Butler SO Palmer Trinity 1:05.37 -
17 Valeria Palacios FR St. Brendan 1:05.96 -
18 SOFIA POSADA JR Doral Academy 1:05.98 -
19 Kennedy Hagen SO Ransom Everglades 1:06.01 -
20 Trinity Hartman FR Divine Savior 1:06.82 -
21 Isabella Diaz FR St. Brendan 1:07.52 -
22 Grace Opalsky SR Key West 1:07.76 -
23 AMALIA DIBSI SO Doral Academy 1:08.06 -
24 Sian Kellier 8 NSU University 1:08.55 -
25 Luciana Ossa SO Riviera Prep 1:08.69 -
26 Lilia Mook FR Key West 1:09.16 -
27 Leilani Batista SR NSU University 1:09.62 -
28 Abigail Quinn FR Boca Raton Christian 1:09.71 -
29 Jehzebel Davila FR St. Brendan 1:09.76 -
30 Qamara Pinkston SO Miami Carol City 1:09.81 -
31 Sarah Abrams FR Miami Southridge 1:10.19 -
32 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:10.30 -
33 Jasmine Bethel SO Miami Carol City 1:10.43 -
34 Mia Ortiz JR St. Brendan 1:11.13 -
35 Olivia Balarezo FR Palmer Trinity 1:11.99 -
36 tahis balladeres SO SLAM (Miami) 1:12.28 -
37 Manuela Uribe JR Riviera Prep 1:12.34 -
38 Isabela Reinoso JR Ferguson 1:13.63 -
39 Laura Cornide SO Immaculata-LaSalle 1:13.65 -
40 Luz Perez FR Ferguson 1:14.08 -
41 Catalina Olsen SR Immaculata-LaSalle 1:14.44 -
42 Camilla Sandaal JR Gulliver Prep 1:14.91 -
43 Queen Allen SO Miami Jackson 1:15.90 -
44 Tiffany Yee FR Mater Lakes 1:17.15 -
45 Lia Broder SO Immaculata-LaSalle 1:17.59 -
46 Mackensie Wolfson FR Ransom Everglades 1:19.09 -
47 EMILY GONZALEZ FR AIE Charter 1:19.87 -
48 Amariah Braynen FR Miami Jackson 1:20.00 -
49 Melany Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:20.55 -
50 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:21.01 -
51 Samya Labranche FR Miami Jackson 1:21.71 -
52 Gabriella Arquero Gonzalez SR Riviera Prep 1:22.76 -
53 ISABELLA ARIAS FR AIE Charter 1:22.91 -
54 Sophia Izquierdo 6 Horeb Christian 1:23.98 -
55 Breanne Bush SO Miami Jackson 1:26.69 -
56 abril zacconi JR SLAM (Miami) 1:28.66 -
57 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 1:47.98 -
58 Isabella Dominguez 8 Horeb Christian 1:56.17 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erin Zephirin SO Miami Southridge 59.00 10
4 Courtney Green SO Gulliver Prep 1:00.00 5
6 Savannah Chadic JR Key West 1:01.00 3
8 Anisah Thomas SR North Miami 1:02.00 1
9 Jade Leon SO Palmer Trinity 1:03.00 -
12 Bella Carroll JR Carrollton 1:04.00 -
13 Tasharia Roper FR Miami Carol City 1:05.00 -
48 Amariah Braynen FR Miami Jackson 1:20.00 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Amaya Pleas SO Miami Southridge 59.57 8
5 Sophia Florik 6 Doral Academy 1:00.53 4
10 YASMEEN GATTE JR Doral Academy 1:03.11 -
18 SOFIA POSADA JR Doral Academy 1:05.98 -
55 Breanne Bush SO Miami Jackson 1:26.69 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Cailyn Sullivan SO Palmer Trinity 1:05.20 -
17 Valeria Palacios FR St. Brendan 1:05.96 -
22 Grace Opalsky SR Key West 1:07.76 -
24 Sian Kellier 8 NSU University 1:08.55 -
27 Leilani Batista SR NSU University 1:09.62 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kennedy Hagen SO Ransom Everglades 1:06.01 -
20 Trinity Hartman FR Divine Savior 1:06.82 -
23 AMALIA DIBSI SO Doral Academy 1:08.06 -
26 Lilia Mook FR Key West 1:09.16 -
30 Qamara Pinkston SO Miami Carol City 1:09.81 -
35 Olivia Balarezo FR Palmer Trinity 1:11.99 -
37 Manuela Uribe JR Riviera Prep 1:12.34 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Sarah Abrams FR Miami Southridge 1:10.19 -
32 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:10.30 -
33 Jasmine Bethel SO Miami Carol City 1:10.43 -
39 Laura Cornide SO Immaculata-LaSalle 1:13.65 -
43 Queen Allen SO Miami Jackson 1:15.90 -
45 Lia Broder SO Immaculata-LaSalle 1:17.59 -
51 Samya Labranche FR Miami Jackson 1:21.71 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Tiffany Yee FR Mater Lakes 1:17.15 -
54 Sophia Izquierdo 6 Horeb Christian 1:23.98 -
58 Isabella Dominguez 8 Horeb Christian 1:56.17 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gabriela Butler SO Palmer Trinity 1:05.37 -
25 Luciana Ossa SO Riviera Prep 1:08.69 -
41 Catalina Olsen SR Immaculata-LaSalle 1:14.44 -
46 Mackensie Wolfson FR Ransom Everglades 1:19.09 -
57 Angelina Rodriguez FR Mater Academy (Cutler Bay) 1:47.98 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Takiyah Ferguson SO Miami Southridge 59.70 6
29 Jehzebel Davila FR St. Brendan 1:09.76 -
40 Luz Perez FR Ferguson 1:14.08 -
56 abril zacconi JR SLAM (Miami) 1:28.66 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Olivia Menendez SO Immaculata-LaSalle 1:05.10 -
28 Abigail Quinn FR Boca Raton Christian 1:09.71 -
34 Mia Ortiz JR St. Brendan 1:11.13 -
38 Isabela Reinoso JR Ferguson 1:13.63 -
49 Melany Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:20.55 -
50 Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) 1:21.01 -
53 ISABELLA ARIAS FR AIE Charter 1:22.91 -
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Leandra Ferrell FR Florida Christian 1:01.50 2
11 jim'miyah branton FR SLAM (Miami) 1:03.63 -
36 tahis balladeres SO SLAM (Miami) 1:12.28 -
47 EMILY GONZALEZ FR AIE Charter 1:19.87 -
52 Gabriella Arquero Gonzalez SR Riviera Prep 1:22.76 -
Girls' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Isabella Diaz FR St. Brendan 1:07.52 -
42 Camilla Sandaal JR Gulliver Prep 1:14.91 -