March 11, 2022
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 2:29.03 2:20.68 1:59.22 10
2 Gabriel Bendix SR Gulliver Prep 2:11.01 1:50.58 2:00.19 8
3 George Stark SR Palmer Trinity 1:58.42 2:38.71 2:02.08 6
4 Sebastian Tenorio SR Divine Savior 2:20.66 2:39.33 2:04.47 5
5 Eduardo del Rosal JR Palmer Trinity 1:48.72 2:43.07 2:06.41 4
6 Anthony Irby SO Miami Southridge 1:41.38 1:51.52 2:06.72 3
7 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 2:25.47 2:06.16 2:08.73 2
8 Matthew White SR Gulliver Prep 1:40.67 2:11.65 2:09.06 1
9 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 2:09.17 2:25.97 2:09.17 -
10 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 1:58.18 2:28.04 2:09.86 -
11 Taneko Bastian SO Miami Carol City 2:25.61 2:25.61 2:12.37 -
12 Daniel Esquivel SR Mater Lakes 1:55.26 2:30.11 2:14.02 -
13 Jonathan Pena FR Horeb Christian 2:32.32 2:47.28 2:16.00 -
14 Amarion Jones JR Miami Southridge 1:58.51 2:48.90 2:16.21 -
15 Adrian Horner JR Key West 2:46.52 2:29.86 2:18.76 -
16 Sebastian Lottini SO Cushman School 2:28.76 2:35.71 2:19.02 -
17 Alexander Azqueta SO Ransom Everglades 2:55.19 2:30.17 2:19.04 -
18 Daniel Gomez JR Mater Lakes 1:52.81 2:35.99 2:19.27 -
19 Di'khi kee SO Miami Carol City 2:23.09 2:37.12 2:20.28 -
20 Stefano Giugovaz SO Immaculata-LaSalle 2:21.53 2:05.97 2:21.53 -
21 Pier Roca Castro JR Immaculata-LaSalle 2:17.46 2:52.89 2:21.71 -
22 ROBERTO RAMIREZ SO Doral Academy 2:44.83 1:40.89 2:22.09 -
23 Matthew Sanchez SO Ferguson 1:56.59 1:52.27 2:23.93 -
24 Leo Gershman SR Ransom Everglades 1:57.32 2:21.95 2:24.84 -
25 Colbin Hill SO Key West 2:53.15 1:44.18 2:26.73 -
26 De'Vondre Fox SO Miami Southridge 2:41.44 2:56.25 2:28.11 -
27 Daniel Stredel FR Divine Savior 3:07.15 2:34.48 2:28.53 -
27 Logan Phillips JR Key West 3:04.18 2:43.39 2:28.53 -
29 Henry Davis FR Miami Southridge 2:56.04 1:48.91 2:29.18 -
30 Collin Crum FR NSU University 3:02.33 1:52.09 2:29.45 -
31 Jayden Lewis-Rowell SO Miami Carol City 2:08.81 2:13.31 2:29.78 -
32 Dylan Rotker JR Riviera Prep 3:08.49 2:03.65 2:30.79 -
33 Joseph Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 2:02.44 2:52.31 2:31.15 -
34 Angel Gonzales SR Mater Lakes 1:46.13 2:27.07 2:31.61 -
35 Jordan Duangsangchan SO Ferguson 3:08.63 2:18.43 2:32.12 -
36 Ryan James JR Riviera Prep 2:01.38 1:56.77 2:33.64 -
37 Dylan Toplas SR Gulliver Prep 1:54.09 2:24.92 2:34.17 -
38 Angel Elizade SO Mater Lakes 2:45.51 2:11.48 2:34.68 -
39 Ethaniel Lagares FR Ferguson 3:08.27 3:14.49 2:35.59 -
40 Oscar Arias SO Boca Raton Christian 2:34.36 3:21.14 2:35.92 -
41 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 2:59.82 3:09.20 2:36.36 -
42 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 2:57.95 2:51.54 2:40.31 -
43 Javi Kumar SR Ransom Everglades 2:33.15 2:23.37 2:42.92 -
44 Jacob Gurevich FR NSU University 3:03.28 1:55.58 2:45.11 -
45 ADRIAN SERRANO SO AIE Charter 2:51.62 2:01.64 2:46.62 -
46 Santiago Lardiez FR Riviera Prep 2:08.92 3:32.03 2:49.62 -
47 ALEJANDRO GRANADOS FR AIE Charter 3:14.67 2:06.37 2:50.76 -
48 Aaron Andressen SR Archimedean 3:48.70 2:59.06 2:57.28 -
49 George Garcia JR Ferguson 3:38.83 3:10.37 2:57.91 -
50 ADRIAN VARGAS JR Doral Academy 3:11.80 2:52.08 2:59.25 -
51 Esteban Chiquito FR Riviera Prep 3:20.49 2:55.67 3:10.94 -
52 Hammad Ammar SO Somerset Academy (SH) 2:47.38 3:04.12 3:29.22 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 David Serra SO Ransom Everglades 2:15.91 1:36.57 1:59.22 1:24.65 10
2 Gabriel Bendix SR Gulliver Prep 2:32.65 1:45.77 2:00.19 2:00.19 8
3 George Stark SR Palmer Trinity 2:09.41 1:54.76 2:02.08 1:43.77 6
4 Sebastian Tenorio SR Divine Savior 2:36.84 2:05.72 2:04.47 1:47.05 5
5 Eduardo del Rosal JR Palmer Trinity 2:27.90 2:29.17 2:06.41 2:15.26 4
6 Anthony Irby SO Miami Southridge 2:10.53 1:42.65 2:06.72 1:38.85 3
7 Josiah Sinclair-Bergin 8 NSU University 2:25.47 2:34.48 2:08.73 2:28.04 2
8 Matthew White SR Gulliver Prep 1:31.64 1:57.45 2:09.06 2:43.91 1
9 Alejandro Storper SR Palmer Trinity 1:34.30 2:29.84 2:09.17 1:38.17 -
10 Alex Neikirk SR Gulliver Prep 2:38.43 2:39.73 2:09.86 2:41.03 -
11 Taneko Bastian SO Miami Carol City 1:47.22 2:01.78 2:12.37 2:46.79 -
12 Daniel Esquivel SR Mater Lakes 2:32.79 1:40.52 2:14.02 2:23.41 -
13 Jonathan Pena FR Horeb Christian 1:35.20 1:48.80 2:16.00 2:03.76 -
14 Amarion Jones JR Miami Southridge 2:44.82 2:27.11 2:16.21 2:09.40 -
16 Sebastian Lottini SO Cushman School 2:45.44 2:48.22 2:19.02 2:00.95 -
19 Di'khi kee SO Miami Carol City 1:42.41 2:51.15 2:20.28 2:38.52 -
24 Leo Gershman SR Ransom Everglades 2:07.46 2:36.43 2:24.84 2:13.26 -
26 De'Vondre Fox SO Miami Southridge 1:59.97 3:11.07 2:28.11 1:49.61 -
31 Jayden Lewis-Rowell SO Miami Carol City 1:47.85 1:49.34 2:29.78 3:01.24 -
37 Dylan Toplas SR Gulliver Prep 2:57.30 1:57.17 2:34.17 2:34.17 -
41 Harrison Fleurimond SR Somerset Academy (SH) 3:17.02 2:39.49 2:36.36 2:00.40 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Adrian Horner JR Key West 1:44.07 2:09.05 2:22.93 1:55.17 2:18.76 2:06.28 2:57.62 -
18 Daniel Gomez JR Mater Lakes 2:49.91 1:38.89 2:22.06 2:29.02 2:19.27 1:52.81 2:47.13 -
20 Stefano Giugovaz SO Immaculata-LaSalle 2:08.80 2:44.18 1:47.57 2:15.87 2:21.53 2:51.26 2:27.20 -
22 ROBERTO RAMIREZ SO Doral Academy 1:49.41 2:57.62 2:27.78 2:50.51 2:22.09 2:56.20 2:49.09 -
23 Matthew Sanchez SO Ferguson 2:26.81 2:16.74 2:16.74 2:29.69 2:23.93 1:46.51 2:32.57 -
25 Colbin Hill SO Key West 2:22.33 1:44.18 1:57.39 2:50.21 2:26.73 2:31.14 2:47.28 -
27 Daniel Stredel FR Divine Savior 2:22.59 3:04.18 2:52.30 2:34.48 2:28.53 2:46.36 2:44.87 -
27 Logan Phillips JR Key West 2:04.77 2:04.77 2:12.20 2:35.96 2:28.53 1:57.34 2:03.28 -
33 Joseph Morales SO Mater Academy (Cutler Bay) 2:44.76 3:04.41 2:03.95 2:53.83 2:31.15 2:19.06 2:26.62 -
34 Angel Gonzales SR Mater Lakes 2:42.23 3:06.48 2:34.65 2:33.13 2:31.61 2:24.03 2:54.36 -
38 Angel Elizade SO Mater Lakes 2:13.03 3:21.09 2:53.25 2:11.48 2:34.68 2:59.43 3:08.71 -
40 Oscar Arias SO Boca Raton Christian 2:54.63 3:22.70 3:10.23 2:51.52 2:35.92 2:35.92 2:53.08 -
43 Javi Kumar SR Ransom Everglades 2:33.15 2:00.56 1:57.31 3:07.36 2:42.92 2:33.15 3:31.80 -
44 Jacob Gurevich FR NSU University 3:33.00 3:09.88 3:34.65 2:00.53 2:45.11 2:56.67 2:56.67 -
45 ADRIAN SERRANO SO AIE Charter 3:11.62 2:21.63 3:01.62 2:59.95 2:46.62 2:38.29 3:36.61 -
46 Santiago Lardiez FR Riviera Prep 2:10.61 2:27.57 2:00.43 2:34.36 2:49.62 3:20.16 2:02.13 -
47 ALEJANDRO GRANADOS FR AIE Charter 3:01.01 3:23.21 3:16.38 2:21.73 2:50.76 3:35.16 2:18.32 -
48 Aaron Andressen SR Archimedean 3:36.29 3:15.01 3:06.15 3:09.69 2:57.28 2:44.87 2:05.87 -
50 ADRIAN VARGAS JR Doral Academy 3:47.65 2:30.57 3:27.93 2:16.23 2:59.25 2:34.16 2:05.48 -
52 Hammad Ammar SO Somerset Academy (SH) 2:45.29 4:25.71 2:59.93 3:14.58 3:29.22 2:45.29 3:50.15 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Alexander Azqueta SO Ransom Everglades 2:19.04 2:30.17 1:48.46 1:42.89 1:49.85 -
21 Pier Roca Castro JR Immaculata-LaSalle 2:21.71 2:01.87 1:50.54 1:39.20 2:20.30 -
29 Henry Davis FR Miami Southridge 2:29.18 2:32.17 2:05.32 2:45.59 2:18.74 -
30 Collin Crum FR NSU University 2:29.45 1:44.62 3:06.82 1:55.08 2:32.44 -
32 Dylan Rotker JR Riviera Prep 2:30.79 2:05.16 3:02.46 2:21.75 3:02.46 -
35 Jordan Duangsangchan SO Ferguson 2:32.12 1:48.01 2:44.29 2:26.04 2:13.87 -
36 Ryan James JR Riviera Prep 2:33.64 2:13.67 3:10.52 3:08.98 1:52.16 -
39 Ethaniel Lagares FR Ferguson 2:35.59 2:40.26 3:08.27 3:19.16 2:26.26 -
42 John Henry Edwards FR Palmer Trinity 2:40.31 2:56.35 2:46.73 3:20.39 2:29.09 -
49 George Garcia JR Ferguson 2:57.91 3:42.39 2:22.33 2:08.10 3:47.73 -
51 Esteban Chiquito FR Riviera Prep 3:10.94 2:27.03 2:46.12 2:30.85 2:17.48 -