March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tristan McWilliam SR Out-of-Door 4:23.76 10
2 Mateo Luna SR Indian Rocks Christian 4:28.13 8
3 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:30.98 6
4 Andrew Stowe SR Seffner Christian 4:36.60 5
5 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 4:37.16 4
6 Christian Giller SR Seffner Christian 4:43.45 3
7 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:45.99 2
8 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:46.19 1
9 Joshua Uhrig SO Newsome 4:46.99 -
10 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:48.45 -
11 Wade LaRue SR Newsome 4:49.29 -
12 Kristopher Glazewski SR Newsome 4:49.67 -
13 Leo Borjorn SO Donahue Academy 4:50.86 -
14 Jaren Chapman JR Newsome 4:52.28 -
15 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 4:53.97 -
16 Liam Perkins JR Seffner Christian 4:55.49 -
17 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 4:57.67 -
18 Liam Andrews SR Berkeley Prep 4:57.73 -
19 Yessen Guardado SO Dunbar 4:58.19 -
20 Scott Bucklin SR Newsome 4:58.48 -
21 Jude Mullen SO Seffner Christian 5:01.49 -
22 Casey Claassen 8 Seffner Christian 5:03.29 -
23 William Anderson SO Seffner Christian 5:07.23 -
24 Aiden Davis 8 Seffner Christian 5:08.80 -
25 Andres Flores FR Wesley Chapel 5:09.01 -
26 Beck Waldman SO Newsome 5:09.19 -
27 Andrew Graham JR Donahue Academy 5:11.76 -
28 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 5:12.12 -
29 Winston Fairchild SR Donahue Academy 5:12.67 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:13.75 -
31 Aiden Hutchins FR Zephyrhills Christian 5:14.71 -
32 Ethan Eaves JR Newsome 5:18.11 -
33 Ethan Marrow FR Tampa Prep 5:19.01 -
34 Connor Truby JR Palm Harbor University 5:21.78 -
35 Alexander Ponce JR Dunbar 5:24.04 -
36 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:26.29 -
37 Dallin Chapman FR Newsome 5:27.52 -
38 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:29.44 -
39 Maddux Hawkins FR Carrollwood 5:29.96 -
40 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:31.67 -
41 Owen Walsh SO Carrollwood 5:32.14 -
42 Cole Couch SR Wesley Chapel 5:32.87 -
43 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:33.11 -
44 Cooper Illig FR Mitchell 5:37.76 -
45 Torben Snow SO Dunbar 5:43.73 -
46 Angelo Costa FR Tampa Catholic 5:46.01 -
47 Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy 5:48.05 -
48 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 5:48.31 -
49 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 5:48.69 -
50 Trace Stevens FR Seffner Christian 5:51.23 -
51 Brady Pavlica JR Mitchell 5:52.25 -
52 Oliver Dempsey 8 Geneva Classical Academy 5:54.29 -
53 Bryant Lipscomb FR Bishop McLaughlin 5:54.42 -
54 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:54.59 -
55 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 5:58.24 -
56 Noah Flowers FR Berkeley Prep 5:58.74 -
57 Cordell Smith FR Newsome 5:58.93 -
58 Ben Deloach SO Wiregrass Ranch 5:59.52 -
59 Devon Nguyen SO Mitchell 6:01.66 -
60 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 6:02.48 -
61 Conner Stanley FR Zephyrhills Christian 6:04.09 -
62 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:05.58 -
63 Robert Wallace SO Dunbar 6:07.81 -
64 Brian Leon SR Wesley Chapel 6:08.38 -
65 James Murtaugh SO Dunbar 6:09.26 -
66 James Wonders JR Lakeland 6:11.78 -
67 Domenic Castellano SO Berkeley Prep 6:12.99 -
68 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 6:15.13 -
69 Jonathan Baron SO Newsome 6:16.23 -
70 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 6:17.47 -
71 Elliot Santa SO Tampa Catholic 6:22.60 -
72 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 6:23.51 -
73 Jude Stainsby 7 Geneva Classical Academy 6:24.00 -
74 David Carrillo SO Tampa Catholic 6:24.35 -
75 Xavier Swartz FR Patel 6:26.47 -
76 Brady Combs FR Newsome 6:31.77 -
77 Isaac Ostrom 8 Geneva Classical Academy 6:43.29 -
78 Ben Koutz FR Seffner Christian 6:46.10 -
79 Eli Kennedy 7 Geneva Classical Academy 6:47.87 -
80 Titus Suits 7 Geneva Classical Academy 6:48.18 -
81 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:49.05 -
82 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 6:55.55 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tristan McWilliam SR Out-of-Door 4:23.76 10
2 Mateo Luna SR Indian Rocks Christian 4:28.13 8
3 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:30.98 6
4 Andrew Stowe SR Seffner Christian 4:36.60 5
5 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 4:37.16 4
6 Christian Giller SR Seffner Christian 4:43.45 3
7 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:45.99 2
8 Storm Weber FR Berkeley Prep 4:46.19 1
9 Joshua Uhrig SO Newsome 4:46.99 -
10 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:48.45 -
11 Wade LaRue SR Newsome 4:49.29 -
16 Liam Perkins JR Seffner Christian 4:55.49 -
20 Scott Bucklin SR Newsome 4:58.48 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kristopher Glazewski SR Newsome 4:49.67 -
13 Leo Borjorn SO Donahue Academy 4:50.86 -
14 Jaren Chapman JR Newsome 4:52.28 -
15 Ryan Matthews SR Calvary Christian (Clr) 4:53.97 -
17 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 4:57.67 -
18 Liam Andrews SR Berkeley Prep 4:57.73 -
19 Yessen Guardado SO Dunbar 4:58.19 -
21 Jude Mullen SO Seffner Christian 5:01.49 -
22 Casey Claassen 8 Seffner Christian 5:03.29 -
23 William Anderson SO Seffner Christian 5:07.23 -
24 Aiden Davis 8 Seffner Christian 5:08.80 -
25 Andres Flores FR Wesley Chapel 5:09.01 -
26 Beck Waldman SO Newsome 5:09.19 -
27 Andrew Graham JR Donahue Academy 5:11.76 -
29 Winston Fairchild SR Donahue Academy 5:12.67 -
30 Mason Cruse JR Berkeley Prep 5:13.75 -
31 Aiden Hutchins FR Zephyrhills Christian 5:14.71 -
32 Ethan Eaves JR Newsome 5:18.11 -
35 Alexander Ponce JR Dunbar 5:24.04 -
36 Bradley Smith FR Berkeley Prep 5:26.29 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 5:12.12 -
33 Ethan Marrow FR Tampa Prep 5:19.01 -
34 Connor Truby JR Palm Harbor University 5:21.78 -
38 Brogan Aurich FR Calvary Christian (Clr) 5:29.44 -
39 Maddux Hawkins FR Carrollwood 5:29.96 -
40 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:31.67 -
41 Owen Walsh SO Carrollwood 5:32.14 -
42 Cole Couch SR Wesley Chapel 5:32.87 -
43 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:33.11 -
44 Cooper Illig FR Mitchell 5:37.76 -
45 Torben Snow SO Dunbar 5:43.73 -
50 Trace Stevens FR Seffner Christian 5:51.23 -
51 Brady Pavlica JR Mitchell 5:52.25 -
52 Oliver Dempsey 8 Geneva Classical Academy 5:54.29 -
54 Jack Bodolay JR Palm Harbor University 5:54.59 -
58 Ben Deloach SO Wiregrass Ranch 5:59.52 -
70 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 6:17.47 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Angelo Costa FR Tampa Catholic 5:46.01 -
47 Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy 5:48.05 -
48 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 5:48.31 -
56 Noah Flowers FR Berkeley Prep 5:58.74 -
59 Devon Nguyen SO Mitchell 6:01.66 -
60 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 6:02.48 -
61 Conner Stanley FR Zephyrhills Christian 6:04.09 -
62 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 6:05.58 -
63 Robert Wallace SO Dunbar 6:07.81 -
65 James Murtaugh SO Dunbar 6:09.26 -
68 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 6:15.13 -
69 Jonathan Baron SO Newsome 6:16.23 -
72 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 6:23.51 -
82 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 6:55.55 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Dallin Chapman FR Newsome 5:27.52 -
49 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 5:48.69 -
53 Bryant Lipscomb FR Bishop McLaughlin 5:54.42 -
55 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 5:58.24 -
57 Cordell Smith FR Newsome 5:58.93 -
64 Brian Leon SR Wesley Chapel 6:08.38 -
66 James Wonders JR Lakeland 6:11.78 -
67 Domenic Castellano SO Berkeley Prep 6:12.99 -
71 Elliot Santa SO Tampa Catholic 6:22.60 -
73 Jude Stainsby 7 Geneva Classical Academy 6:24.00 -
74 David Carrillo SO Tampa Catholic 6:24.35 -
75 Xavier Swartz FR Patel 6:26.47 -
76 Brady Combs FR Newsome 6:31.77 -
77 Isaac Ostrom 8 Geneva Classical Academy 6:43.29 -
78 Ben Koutz FR Seffner Christian 6:46.10 -
79 Eli Kennedy 7 Geneva Classical Academy 6:47.87 -
80 Titus Suits 7 Geneva Classical Academy 6:48.18 -
81 Ricardo Concepcion SR Lakeland 6:49.05 -