March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 5:55.08 4:08.56 5:22.80 6:33.82 4:34.38 4:15.02 5:48.63 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:20.67 6:02.78 5:23.91 4:19.13 6:12.50 4:25.61 6:18.98 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 3:57.41 5:03.36 5:29.73 6:48.87 5:46.22 5:19.84 5:23.14 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:04.65 4:38.16 5:31.14 7:07.17 4:54.72 5:04.65 7:10.49 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 5:49.96 4:34.48 5:43.09 7:15.73 5:19.08 6:48.28 5:53.39 4
6 Reagan Chambless FR Seffner Christian 5:02.20 7:02.39 5:43.40 6:58.95 6:04.01 4:31.29 4:48.46 3
7 Hannah Latif SO Berkeley Prep 4:12.69 7:30.00 5:46.15 5:46.15 7:30.00 4:47.31 4:05.77 2
8 Eden Goddard SR Lakeland 5:53.47 4:26.84 5:46.54 6:00.41 4:09.51 6:52.39 7:27.04 1
9 Izzy Meyer FR Donahue Academy 6:41.65 6:27.68 5:49.26 4:25.44 4:11.47 4:28.93 6:27.68 -
10 Rachel Harrar FR Newsome 5:11.18 6:28.10 5:49.64 5:49.64 7:24.05 5:46.15 4:39.72 -
11 Peyton Tyll FR Newsome 5:20.72 6:06.53 5:52.43 6:27.68 7:27.59 6:03.01 6:10.06 -
12 Kayla Groppe SR Mitchell 4:53.79 5:46.88 5:53.96 7:11.84 7:22.45 5:39.81 7:01.22 -
13 Jessica Brickhaus SO Newsome 6:26.70 6:51.54 5:54.77 6:58.63 6:16.06 4:58.01 4:50.92 -
14 Abigail Chudzinski JR Holy Names 7:34.17 4:56.82 5:57.61 5:57.61 6:26.22 6:33.38 5:29.01 -
15 Nella Petersen JR Mitchell 6:26.67 5:07.90 5:58.02 6:37.41 6:51.73 4:14.20 7:38.27 -
16 Elizabeth Winkler FR Newsome 5:08.96 7:47.03 5:59.25 7:21.88 7:43.44 7:07.51 7:00.33 -
17 Payton Rusk JR George Jenkins 4:29.82 5:59.76 5:59.76 7:44.09 6:42.94 4:37.02 5:09.40 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 5:33.45 6:38.69 6:02.44 7:04.06 6:06.07 6:38.69 5:55.20 -
19 Harper Cuthbertson 6 Berkeley Prep 5:46.45 6:01.04 6:04.68 5:35.51 6:59.39 6:59.39 6:22.92 -
20 Ashlynn Jacobson SO Newsome 5:25.09 5:57.97 6:05.27 4:59.53 7:40.24 6:01.62 4:37.61 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 6:34.76 7:37.48 6:08.93 7:07.96 5:50.49 7:22.72 6:23.69 -
22 Meagan McFarland JR Tampa Prep 5:19.50 4:49.78 6:11.51 4:20.06 6:30.09 5:30.65 4:34.92 -
23 Skyler Knott JR Newsome 4:42.18 6:27.53 6:16.24 7:42.78 6:27.53 4:23.37 6:53.87 -
24 Alex Louie 6 Berkeley Prep 4:48.42 4:44.63 6:19.50 4:52.22 6:23.30 7:12.63 7:12.63 -
25 Jessica Erwin JR Mitchell 4:38.77 4:31.13 6:21.87 5:09.32 5:55.14 6:40.97 4:54.04 -
26 Katherine Adams SO Lakeland 4:47.66 6:38.89 6:23.54 4:28.48 4:51.49 4:59.17 6:42.72 -
27 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 7:48.72 7:06.45 6:24.19 7:29.51 7:29.51 6:43.40 7:10.30 -
28 Grace Boatright JR George Jenkins 6:55.38 8:04.61 6:24.61 7:14.61 8:08.46 7:22.31 6:55.38 -
29 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:33.95 5:01.26 6:26.22 8:14.37 5:28.29 5:55.33 6:14.64 -
30 Emelia Huebner SR Seffner Christian 5:17.05 8:18.77 6:26.64 7:01.44 7:09.17 6:53.71 8:07.17 -
31 Maya Arevalo FR Holy Names 5:53.01 6:31.80 6:27.92 7:29.99 8:01.02 6:39.56 4:43.19 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 5:15.15 7:54.67 6:29.07 7:23.54 5:30.71 7:07.98 4:36.24 -
33 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:27.56 6:11.90 6:31.47 6:31.47 6:51.05 4:34.03 4:34.03 -
34 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 5:13.86 8:14.33 6:32.32 7:35.10 6:08.78 7:42.94 7:03.71 -
35 Faith Romero JR Donahue Academy 6:06.49 7:56.83 6:34.07 8:20.47 8:00.77 5:42.84 5:11.32 -
36 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 4:37.41 6:32.33 6:36.29 8:15.37 5:05.15 5:48.74 5:09.11 -
37 Sadie Patrick SO Holy Names 6:01.98 8:09.27 6:37.78 5:50.05 8:25.18 4:50.38 8:13.25 -
38 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:58.72 8:38.42 6:38.78 4:39.15 7:50.56 4:59.09 6:38.78 -
39 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:13.08 8:09.42 6:41.16 7:25.29 7:13.26 6:53.20 6:09.07 -
40 Jorja Solak SR Holy Names 8:25.57 6:25.19 6:41.24 7:53.47 8:25.57 7:09.33 7:45.44 -
41 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 8:23.68 7:35.33 6:42.94 6:46.97 6:30.86 6:34.89 6:42.94 -
42 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 7:03.18 7:43.48 6:43.02 4:54.21 7:39.45 8:07.66 4:50.18 -
43 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 7:52.98 8:37.44 6:44.25 7:40.85 8:13.19 8:05.10 5:35.53 -
44 Adia D'Piazza JR Mitchell 7:15.96 4:57.44 6:47.44 5:58.55 6:02.63 6:23.00 5:21.88 -
45 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 4:45.74 5:42.88 6:48.19 8:42.49 7:04.52 6:19.62 4:53.90 -
46 Karley Paul FR George Jenkins 6:11.93 6:16.02 6:48.71 6:44.63 4:54.28 5:31.06 6:03.76 -
47 Maria Davila SR Seffner Christian 7:42.71 5:56.24 6:49.47 6:20.81 4:50.73 6:24.91 7:54.99 -
48 Amelia Garstka SO Holy Names 5:56.80 5:40.40 6:50.11 5:15.79 6:46.01 7:14.72 4:47.08 -
49 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 7:11.00 8:04.36 6:50.47 5:03.75 6:01.22 8:33.09 7:11.00 -
50 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 5:43.97 8:50.82 7:04.65 5:22.74 5:35.48 7:30.13 8:55.06 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 7:24.64 6:58.98 7:07.53 7:16.08 6:07.68 9:11.52 6:58.98 -
52 Mattie Vann SO Lakeland 7:33.94 5:38.31 7:08.24 6:04.01 8:33.89 6:16.86 6:29.70 -
53 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 5:29.05 8:20.16 7:18.73 6:26.09 9:25.97 7:27.51 6:34.86 -
54 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 9:16.34 9:11.78 7:36.01 5:55.69 9:11.78 7:26.89 7:40.57 -
55 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 6:41.25 7:55.90 7:46.56 7:46.56 5:26.60 6:45.91 9:47.87 -
56 Sydney Jackson SO Tampa Prep 8:41.49 7:16.93 7:49.81 9:47.27 9:51.96 8:36.80 8:08.61 -
57 Emmaline Rose SO Sarasota 8:33.47 9:44.78 7:55.43 9:25.77 9:54.29 9:54.29 5:51.82 -
58 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 10:07.69 6:06.54 8:02.29 9:43.57 9:24.28 6:45.13 6:35.48 -
59 Kayla Dorestine FR Dunbar 8:00.64 9:03.75 8:05.49 9:37.74 7:55.78 6:33.25 8:00.64 -
60 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 10:38.68 7:46.73 8:11.29 9:20.07 6:37.95 9:44.64 8:06.38 -
61 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 7:17.79 5:58.19 8:17.48 5:48.24 10:36.78 7:32.71 6:23.06 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 6:04.77 5:00.21 6:46.73 5:22.80 5:29.26 4:47.30 5:00.21 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 6:06.02 5:59.54 4:45.04 5:23.91 5:59.54 5:49.83 4:58.00 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 5:39.63 4:00.71 6:22.49 5:29.73 5:13.25 5:29.73 6:38.98 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:21.21 5:37.77 6:10.88 5:31.14 4:48.10 6:17.50 3:58.42 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 4:03.60 5:39.66 5:15.65 5:43.09 6:13.97 4:20.75 4:27.61 4
6 Reagan Chambless FR Seffner Christian 5:05.63 6:07.44 5:19.37 5:43.40 4:38.16 5:26.23 5:53.71 3
7 Hannah Latif SO Berkeley Prep 5:46.15 4:23.08 6:17.31 5:46.15 5:11.54 5:35.77 7:12.69 2
9 Izzy Meyer FR Donahue Academy 5:17.83 5:10.85 5:42.28 5:49.26 4:21.95 5:56.25 6:48.64 -
12 Kayla Groppe SR Mitchell 4:21.93 4:29.01 7:25.99 5:53.96 4:07.78 4:29.01 6:29.36 -
13 Jessica Brickhaus SO Newsome 4:33.18 6:30.25 7:37.66 5:54.77 7:05.73 5:37.04 7:30.56 -
14 Abigail Chudzinski JR Holy Names 5:03.97 7:34.17 5:11.12 5:57.61 6:44.10 4:38.94 7:09.14 -
15 Nella Petersen JR Mitchell 5:50.86 5:36.54 6:01.60 5:58.02 6:15.93 6:19.51 4:35.68 -
17 Payton Rusk JR George Jenkins 5:56.17 5:20.19 6:42.94 5:59.76 6:42.94 7:11.72 6:35.74 -
20 Ashlynn Jacobson SO Newsome 6:19.88 4:44.91 6:49.11 6:05.27 6:19.88 6:16.23 4:30.30 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Eden Goddard SR Lakeland 5:01.49 5:46.54 6:55.85 5:08.42 4:02.58 4:47.63 1
10 Rachel Harrar FR Newsome 7:27.54 5:49.64 5:21.67 6:42.09 6:52.58 5:04.19 -
11 Peyton Tyll FR Newsome 4:49.00 5:52.43 7:27.59 4:59.57 6:48.82 7:20.54 -
16 Elizabeth Winkler FR Newsome 4:58.18 5:59.25 6:42.36 7:39.84 4:51.00 4:47.40 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 4:49.96 6:02.44 7:36.68 4:20.96 5:37.07 7:33.05 -
19 Harper Cuthbertson 6 Berkeley Prep 5:17.28 6:04.68 6:15.62 6:44.80 6:04.68 7:17.62 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 5:09.91 6:08.93 7:11.65 6:16.31 7:04.27 5:35.73 -
22 Meagan McFarland JR Tampa Prep 7:14.67 6:11.51 7:44.39 4:31.21 6:26.37 7:18.39 -
23 Skyler Knott JR Newsome 7:42.78 6:16.24 7:08.92 5:57.43 7:31.49 7:50.30 -
24 Alex Louie 6 Berkeley Prep 6:23.30 6:19.50 5:11.19 7:12.63 4:29.45 8:01.97 -
25 Jessica Erwin JR Mitchell 8:12.62 6:21.87 5:09.32 8:16.44 5:58.96 6:29.51 -
26 Katherine Adams SO Lakeland 8:14.77 6:23.54 7:40.25 8:14.77 5:49.03 5:18.34 -
28 Grace Boatright JR George Jenkins 6:51.54 6:24.61 4:44.62 6:09.23 4:33.08 4:48.46 -
33 Erica Tateishi SR George Jenkins 7:10.62 6:31.47 5:52.33 5:13.18 7:38.02 5:13.18 -
37 Sadie Patrick SO Holy Names 5:46.07 6:37.78 6:41.76 5:18.23 8:21.21 5:34.14 -
38 Alyssa Comisky SO George Jenkins 4:47.13 6:38.78 8:06.52 5:23.02 6:10.87 6:18.84 -
40 Jorja Solak SR Holy Names 8:05.50 6:41.24 6:53.28 5:49.08 7:29.39 6:45.26 -
42 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 6:26.90 6:43.02 8:27.81 6:02.72 7:43.48 7:43.48 -
44 Adia D'Piazza JR Mitchell 8:08.93 6:47.44 8:13.01 5:34.10 8:04.86 7:11.89 -
48 Amelia Garstka SO Holy Names 7:06.52 6:50.11 7:31.13 6:13.20 6:41.91 8:24.44 -
50 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 5:31.23 7:04.65 8:08.35 6:17.94 5:05.75 7:04.65 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 4:44.30 6:24.19 5:18.88 5:15.04 5:07.36 5:53.46 -
29 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:18.50 6:26.22 4:53.53 7:16.43 7:47.33 7:47.33 -
30 Emelia Huebner SR Seffner Christian 8:11.04 6:26.64 5:55.71 4:57.72 6:22.78 8:18.77 -
31 Maya Arevalo FR Holy Names 6:55.08 6:27.92 6:39.56 5:02.58 7:18.35 6:35.68 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 5:30.71 6:29.07 5:38.49 7:31.33 6:21.29 6:05.73 -
34 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 4:42.47 6:32.32 5:25.63 8:22.17 6:40.17 5:09.94 -
35 Faith Romero JR Donahue Academy 7:09.54 6:34.07 8:00.77 5:27.08 6:18.31 5:27.08 -
36 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 7:43.66 6:36.29 8:35.18 7:19.89 5:17.04 5:17.04 -
39 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 7:01.22 6:41.16 5:08.90 6:53.20 6:13.08 6:01.05 -
41 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 4:50.12 6:42.94 4:50.12 5:10.27 6:10.71 7:35.33 -
43 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 4:47.02 6:44.25 7:24.68 6:20.00 5:11.28 7:08.51 -
45 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 5:59.21 6:48.19 8:34.32 7:20.85 5:26.56 5:18.39 -
46 Karley Paul FR George Jenkins 8:10.46 6:48.71 8:39.07 5:39.23 5:26.97 6:52.80 -
49 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 8:00.25 6:50.47 5:20.17 5:57.11 7:52.04 7:35.63 -
53 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 5:29.05 7:18.73 7:05.57 8:20.16 6:21.70 7:31.90 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Maria Davila SR Seffner Christian 6:49.47 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 7:07.53 -
52 Mattie Vann SO Lakeland 7:08.24 -
54 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 7:36.01 -
55 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:46.56 -
56 Sydney Jackson SO Tampa Prep 7:49.81 -
57 Emmaline Rose SO Sarasota 7:55.43 -
58 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 8:02.29 -
59 Kayla Dorestine FR Dunbar 8:05.49 -
60 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 8:11.29 -
61 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 8:17.48 -