April 5, 2022
|
Oak Hall - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Asher Dobrin SR Oak Hall 4:31.97
2 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:32.29
3 Gabe Collante JR Oak Hall 4:34.86
4 Peter Peloso FR Oak Hall 4:41.40
5 Bradley Rutledge SR Vanguard (Ocala) 4:42.22
6 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 4:47.45
7 Matt Lammens JR Vanguard (Ocala) 4:53.04
8 Jose Rodriguez JR Columbia 4:53.85
9 Diego Carrascosa SR Vanguard (Ocala) 4:57.42
10 Phillip Peddie FR Oak Hall 4:58.08
11 Justin Capilli SR Vanguard (Ocala) 4:58.70
12 Jake Ciocca SR Oak Hall 5:00.46
13 Carlos Paez SR Vanguard (Ocala) 5:02.46
14 Gavin Satterfield SR Columbia 5:02.55
15 Rhett Feagle JR Columbia 5:04.55
16 Benjamin Gallogly 8 Oak Hall 5:06.73
17 Peighton Simard SR Fort White 5:14.74
18 Grant Curtis FR Oak Hall 5:17.91
19 DeAndre Turner FR Columbia 5:19.16
20 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 5:20.64
21 Tyler Hudson FR Columbia 5:22.63
22 Marcus Khanna SR Vanguard (Ocala) 5:29.18
23 Svar Patel JR Vanguard (Ocala) 5:36.33
24 Brandyn Pope FR Columbia 5:42.93
25 Brandon Strong FR Columbia 5:55.14
26 Tom Gilor 7 Oak Hall 5:56.40
27 Jacob McLeod FR Columbia 6:06.13
28 Nathaniel Parrott 6 Oak Hall 6:08.21
29 Jody Zhu SR Vanguard (Ocala) 6:10.72
30 William Pittman SO Trenton 6:11.85
31 Quinn Vaughn FR Oak Hall 6:16.55
32 John Durrett FR Columbia 6:18.16
33 Joseph Mauldin FR Cedar Key 6:20.67
34 Christopher Klaus 6 Trenton 6:20.96
35 John Ringenberg FR Columbia 6:30.69
36 Kipp Vaughn 7 Oak Hall 6:34.14
37 Hayden Fairfield SO Cornerstone 6:42.73
38 Eli Pomeroy 6 Chiefland 6:45.19
39 Tait Tailent 6 Chiefland 7:15.34
40 Hayden Henderson 6 Trenton 7:42.12
41 Tanner Suber 6 Trenton 7:44.26
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Asher Dobrin SR Oak Hall 4:31.97
2 Tristan Pank SR Vanguard (Ocala) 4:32.29
3 Gabe Collante JR Oak Hall 4:34.86
4 Peter Peloso FR Oak Hall 4:41.40
5 Bradley Rutledge SR Vanguard (Ocala) 4:42.22
6 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 4:47.45
7 Matt Lammens JR Vanguard (Ocala) 4:53.04
8 Jose Rodriguez JR Columbia 4:53.85
9 Diego Carrascosa SR Vanguard (Ocala) 4:57.42
10 Phillip Peddie FR Oak Hall 4:58.08
11 Justin Capilli SR Vanguard (Ocala) 4:58.70
12 Jake Ciocca SR Oak Hall 5:00.46
13 Carlos Paez SR Vanguard (Ocala) 5:02.46
16 Benjamin Gallogly 8 Oak Hall 5:06.73
17 Peighton Simard SR Fort White 5:14.74
18 Grant Curtis FR Oak Hall 5:17.91
19 DeAndre Turner FR Columbia 5:19.16
20 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 5:20.64
21 Tyler Hudson FR Columbia 5:22.63
22 Marcus Khanna SR Vanguard (Ocala) 5:29.18
23 Svar Patel JR Vanguard (Ocala) 5:36.33
25 Brandon Strong FR Columbia 5:55.14
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Gavin Satterfield SR Columbia 5:02.55
15 Rhett Feagle JR Columbia 5:04.55
24 Brandyn Pope FR Columbia 5:42.93
26 Tom Gilor 7 Oak Hall 5:56.40
27 Jacob McLeod FR Columbia 6:06.13
28 Nathaniel Parrott 6 Oak Hall 6:08.21
29 Jody Zhu SR Vanguard (Ocala) 6:10.72
30 William Pittman SO Trenton 6:11.85
31 Quinn Vaughn FR Oak Hall 6:16.55
32 John Durrett FR Columbia 6:18.16
33 Joseph Mauldin FR Cedar Key 6:20.67
34 Christopher Klaus 6 Trenton 6:20.96
35 John Ringenberg FR Columbia 6:30.69
36 Kipp Vaughn 7 Oak Hall 6:34.14
37 Hayden Fairfield SO Cornerstone 6:42.73
38 Eli Pomeroy 6 Chiefland 6:45.19
39 Tait Tailent 6 Chiefland 7:15.34
40 Hayden Henderson 6 Trenton 7:42.12
41 Tanner Suber 6 Trenton 7:44.26