March 30, 2022
|
Oak Hall - Gainesville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabe Collante JR Oak Hall 2:00.44
2 Justin Hernandez SR Branford 2:01.41
3 Evan Fleming SO Buchholz 2:03.49
4 Peter Peloso FR Oak Hall 2:05.19
5 Jake Ciocca SR Oak Hall 2:05.46
6 Sam Stone FR St. Francis 2:06.84
7 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 2:07.75
8 Gino Palazollo FR Buchholz 2:07.84
9 Alan Qiu JR Buchholz 2:08.81
10 Carlos Segura SR Buchholz 2:09.16
11 Calum Watson FR Buchholz 2:09.85
12 Nathan Matsubara FR Columbia 2:10.40
13 Lucas Conaty SR St. Francis 2:11.54
14 Hayden Schoster SO St. Francis 2:13.87
15 Rhett Feagle JR Columbia 2:14.72
16 Gavin Satterfield SR Columbia 2:14.79
17 DeAndre Turner FR Columbia 2:16.13
18 Phillip Peddie FR Oak Hall 2:16.15
19 Matthew Stark JR St. Francis 2:17.37
20 Nathan Gray SR Trenton 2:17.65
21 Jose Rodriguez JR Columbia 2:18.28
22 Jude Parker SO St. Francis 2:20.89
23 Adrik Miller SR Branford 2:21.16
24 Saylor Bosko SO St. Francis 2:21.77
25 Grant Curtis FR Oak Hall 2:22.91
26 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:24.78
27 Brandon Strong FR Columbia 2:24.90
28 Peighton Simard SR Fort White 2:25.55
29 Damarise Johnson SR Columbia 2:25.96
30 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:26.68
31 Zander Hawk SO Chiefland 2:27.15
32 Braeden Manders SR Bell 2:28.65
33 Tyler Hudson FR Columbia 2:28.74
34 Olen Lokkesmoe SO Buchholz 2:29.25
35 Mathew Selli SO Buchholz 2:30.71
36 Edwin Beutler SO St. Francis 2:32.74
37 Harrison Hillier FR St. Francis 2:33.10
38 Logan Staley FR Columbia 2:33.58
39 Sean Bollwage 8 Trenton 2:34.65
40 Ryan Pearson FR Buchholz 2:34.85
41 Joseph Deehan SO Buchholz 2:35.65
42 Jacob McLeod FR Columbia 2:35.79
43 Brandyn Pope FR Columbia 2:35.97
44 Josh Manders FR Bell 2:36.47
45 Mitchell Anderson 7 Bell 2:37.43
46 Jackson Hasko SO St. Francis 2:37.91
47 Gavin Richmond SO Branford 2:39.59
48 Talin Obal FR Buchholz 2:40.45
49 Austin Roberts JR Trenton 2:40.96
50 Brock Stevens JR Columbia 2:42.80
51 Tom Gilor 7 Oak Hall 2:44.75
52 Heston Bradley SO Buchholz 2:45.41
53 Nathaniel Parrott 6 Oak Hall 2:45.47
54 Quinn Vaughn FR Oak Hall 2:47.29
55 John Durrett FR Columbia 2:47.42
56 Patrick Perrin FR St. Francis 2:47.70
57 Thomas Selli SO Buchholz 2:48.31
58 Jackson Manders 6 Bell 2:52.30
59 John Ringenberg FR Columbia 2:52.42
60 Kipp Vaughn 7 Oak Hall 2:53.09
61 Zander Hegenauer SO Branford 2:54.71
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabe Collante JR Oak Hall 2:00.44
2 Justin Hernandez SR Branford 2:01.41
3 Evan Fleming SO Buchholz 2:03.49
4 Peter Peloso FR Oak Hall 2:05.19
5 Jake Ciocca SR Oak Hall 2:05.46
6 Sam Stone FR St. Francis 2:06.84
7 Quinten Dragstedt SO Oak Hall 2:07.75
8 Gino Palazollo FR Buchholz 2:07.84
9 Alan Qiu JR Buchholz 2:08.81
10 Carlos Segura SR Buchholz 2:09.16
12 Nathan Matsubara FR Columbia 2:10.40
13 Lucas Conaty SR St. Francis 2:11.54
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Calum Watson FR Buchholz 2:09.85
14 Hayden Schoster SO St. Francis 2:13.87
17 DeAndre Turner FR Columbia 2:16.13
18 Phillip Peddie FR Oak Hall 2:16.15
19 Matthew Stark JR St. Francis 2:17.37
20 Nathan Gray SR Trenton 2:17.65
22 Jude Parker SO St. Francis 2:20.89
23 Adrik Miller SR Branford 2:21.16
24 Saylor Bosko SO St. Francis 2:21.77
25 Grant Curtis FR Oak Hall 2:22.91
26 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:24.78
27 Brandon Strong FR Columbia 2:24.90
30 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:26.68
31 Zander Hawk SO Chiefland 2:27.15
35 Mathew Selli SO Buchholz 2:30.71
42 Jacob McLeod FR Columbia 2:35.79
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Olen Lokkesmoe SO Buchholz 2:29.25
37 Harrison Hillier FR St. Francis 2:33.10
39 Sean Bollwage 8 Trenton 2:34.65
40 Ryan Pearson FR Buchholz 2:34.85
41 Joseph Deehan SO Buchholz 2:35.65
44 Josh Manders FR Bell 2:36.47
45 Mitchell Anderson 7 Bell 2:37.43
46 Jackson Hasko SO St. Francis 2:37.91
47 Gavin Richmond SO Branford 2:39.59
48 Talin Obal FR Buchholz 2:40.45
49 Austin Roberts JR Trenton 2:40.96
51 Tom Gilor 7 Oak Hall 2:44.75
53 Nathaniel Parrott 6 Oak Hall 2:45.47
55 John Durrett FR Columbia 2:47.42
58 Jackson Manders 6 Bell 2:52.30
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Rhett Feagle JR Columbia 2:14.72
16 Gavin Satterfield SR Columbia 2:14.79
21 Jose Rodriguez JR Columbia 2:18.28
28 Peighton Simard SR Fort White 2:25.55
29 Damarise Johnson SR Columbia 2:25.96
32 Braeden Manders SR Bell 2:28.65
33 Tyler Hudson FR Columbia 2:28.74
36 Edwin Beutler SO St. Francis 2:32.74
38 Logan Staley FR Columbia 2:33.58
43 Brandyn Pope FR Columbia 2:35.97
50 Brock Stevens JR Columbia 2:42.80
52 Heston Bradley SO Buchholz 2:45.41
54 Quinn Vaughn FR Oak Hall 2:47.29
56 Patrick Perrin FR St. Francis 2:47.70
57 Thomas Selli SO Buchholz 2:48.31
59 John Ringenberg FR Columbia 2:52.42
60 Kipp Vaughn 7 Oak Hall 2:53.09
61 Zander Hegenauer SO Branford 2:54.71