March 16, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Kalani Vreen JR Gainesville 12.26 10 0.3
2 Ja'Kyra Corbin FR Wildwood 12.26 8 0.3
3 Aaliyha McClellon FR Buchholz 12.34 6 0.3
4 Amaya Green SR Newberry 12.73 5 1.5
5 Danielle Ouko-Omondi FR Gainesville 12.79 4 1.5
6 Destiny McBroom SO Santa Fe 12.84 3 1.5
7 Yasmyne Williams SR Eastside 12.87 2 1.5
8 Armoni Reynolds-Manns FR North Marion 13.05 1 0.6
9 Nakayla McFarlane SO Eastside 13.16 - 0.4
10 Makayla Sutton SR Gainesville 13.17 - 0.6
11 Evie Pitts SR Branford 13.30 - 0.6
12 Kaniya Booker JR Buchholz 13.32 - 1.5
13 Zamaria Granado SR Branford 13.41 - 0.4
14 Sophia Szelak SR Baker County 13.64 - 1.7
15 Tyra Kalandyk SR Suwannee 13.67 - 1.5
16 Zion McRae FR P. K. Yonge 13.70 - +0.0
17 Bagheera Jones JR Baker County 13.74 - 0.6
18 Kijonea Valdez SR Eastside 13.77 - 0.4
19 Tykeiuna Federick SR Suwannee 13.82 - 1.7
20 Gellisa Serrano-Prusinski SO Fort White 13.84 - 0.4
21 Jalyn Roberts 8 Oak Hall 13.88 - 0.4
22 Auden Roberts 8 Oak Hall 14.04 - 1.7
23 Deziah Jones SO Santa Fe 14.08 - 1.0
24 Alicia Acosta FR Santa Fe 14.11 - 1.7
25 Khadeejah As-Salafee JR Buchholz 14.13 - +0.0
26 Carson Cross FR Oak Hall 14.15 - 1.7
27 Halleigh-Ray Harris SR Branford 14.43 - 0.4
28 Alyssa Hopkins SR Fort White 14.60 - 1.0
29 Aniya Williams FR P. K. Yonge 14.77 - -0.2
30 Anna Pasznik SO St. Francis 14.93 - 1.0
31 Kamryn Cembruch SO Fort White 15.08 - 1.0
32 Dejonay Little FR North Marion 15.13 - -0.2
33 Dalastone Jonas FR Newberry 15.44 - 1.0
34 Aleeya Watson FR North Marion 15.60 - -0.2
35 Timera Coleman JR Newberry 16.49 - -0.2
36 Elisha Reynolds 7 Cornerstone 18.12 - -0.2
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kalani Vreen JR Gainesville 12.26 10
2 Ja'Kyra Corbin FR Wildwood 12.26 8
3 Aaliyha McClellon FR Buchholz 12.34 6
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Amaya Green SR Newberry 12.73 5
5 Danielle Ouko-Omondi FR Gainesville 12.79 4
6 Destiny McBroom SO Santa Fe 12.84 3
7 Yasmyne Williams SR Eastside 12.87 2
12 Kaniya Booker JR Buchholz 13.32 -
15 Tyra Kalandyk SR Suwannee 13.67 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Armoni Reynolds-Manns FR North Marion 13.05 1
10 Makayla Sutton SR Gainesville 13.17 -
11 Evie Pitts SR Branford 13.30 -
17 Bagheera Jones JR Baker County 13.74 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Nakayla McFarlane SO Eastside 13.16 -
13 Zamaria Granado SR Branford 13.41 -
18 Kijonea Valdez SR Eastside 13.77 -
20 Gellisa Serrano-Prusinski SO Fort White 13.84 -
21 Jalyn Roberts 8 Oak Hall 13.88 -
27 Halleigh-Ray Harris SR Branford 14.43 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Sophia Szelak SR Baker County 13.64 -
19 Tykeiuna Federick SR Suwannee 13.82 -
22 Auden Roberts 8 Oak Hall 14.04 -
24 Alicia Acosta FR Santa Fe 14.11 -
26 Carson Cross FR Oak Hall 14.15 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Deziah Jones SO Santa Fe 14.08 -
28 Alyssa Hopkins SR Fort White 14.60 -
30 Anna Pasznik SO St. Francis 14.93 -
31 Kamryn Cembruch SO Fort White 15.08 -
33 Dalastone Jonas FR Newberry 15.44 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Aniya Williams FR P. K. Yonge 14.77 -
32 Dejonay Little FR North Marion 15.13 -
34 Aleeya Watson FR North Marion 15.60 -
35 Timera Coleman JR Newberry 16.49 -
36 Elisha Reynolds 7 Cornerstone 18.12 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Zion McRae FR P. K. Yonge 13.70 -
25 Khadeejah As-Salafee JR Buchholz 14.13 -