March 4, 2022
|
Bolles - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jillian Candelino JR Bolles 6:11.82 5:04.77 4:22.11 10
2 Pippa Worden FR Vanguard (Ocala) 6:35.42 5:11.35 5:14.47 8
3 Catalina Edwards JR Celebration 4:52.88 5:11.57 6:17.00 6
4 Elizabeth McClure FR Bolles 4:47.49 5:12.48 4:38.11 5
5 Kate Drummond JR Buchholz 4:10.34 5:12.92 6:02.99 4
6 Lily Moore JR Leon 5:19.25 5:12.99 5:25.51 3
7 Reilly Barber SR St. Augustine 4:23.78 5:14.02 4:36.34 2
8 Lucrezia Gowdy FR Episcopal 6:07.98 5:17.22 3:54.75 1
9 Hadley Ropp SR Bolles 5:52.70 5:20.63 6:21.55 -
10 Lindsay Gonzales SR Mandarin 4:40.89 5:26.61 4:21.29 -
11 Mary Biagini JR Bishop Kenny 4:57.67 5:27.10 6:06.36 -
12 Leila Bata SO Bolles 5:34.08 5:27.53 4:18.75 -
13 Hannah Kowkabany SO Episcopal 4:29.35 5:28.47 4:42.49 -
14 Valeria Tafurt FR Creekside 4:43.36 5:29.48 6:35.38 -
15 Peyton Skoglund JR Creekside 5:17.36 5:30.58 4:47.61 -
16 Alexis Henderson 8 Bolles 6:40.43 5:30.93 4:57.84 -
17 Lauren Conover SR Mandarin 5:44.59 5:34.55 6:24.74 -
18 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 4:41.06 5:34.59 4:27.68 -
19 Katie Thompson JR Fleming Island 6:50.14 5:36.18 6:29.97 -
20 Mei Chiang SR Fleming Island 6:00.37 5:39.97 4:11.58 -
21 Reagan Chambless FR Seffner Christian 4:37.44 5:42.51 4:51.14 -
22 Emma White SO Buchholz 7:00.11 5:44.35 4:49.26 -
23 Jayci Brauman SR Montverde Academy 4:35.68 5:44.60 4:18.45 -
24 McKenzie Carlson JR Bartram Trail 4:07.38 5:53.39 5:10.99 -
25 Elizabeth Loosli SR Buchholz 6:07.87 5:53.72 6:07.87 -
26 Brooklyn Fratello FR Vanguard (Ocala) 4:16.06 5:55.64 6:31.21 -
27 Alexa Rodriguez SR Bartram Trail 5:10.52 5:56.91 5:42.64 -
28 Kayla Kastor JR Creekside 7:34.49 5:57.86 7:23.75 -
29 Elizabeth Blitch SR Santa Fe 4:22.40 5:59.44 4:33.18 -
30 Elliott Baker SR Fleming Island 5:20.07 5:59.63 4:44.11 -
31 Kaitlyn Goslinga FR Buchholz 5:32.00 6:00.86 6:26.12 -
32 Camryn Patterson FR Bartram Trail 7:16.68 6:00.89 5:53.68 -
33 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 6:13.45 6:02.57 7:33.22 -
34 Laura Frank JR Bartram Trail 4:32.21 6:02.94 6:31.98 -
35 Annie Riding SO Buchholz 5:42.01 6:03.84 4:36.52 -
36 Karley Eggers JR St. Augustine 4:23.74 6:06.30 5:47.99 -
37 Charlotte Fryman JR Bartram Trail 5:04.32 6:06.64 5:44.65 -
38 Alexis Orr SR Fleming Island 4:59.36 6:09.57 4:18.70 -
39 Whitney Mathis SR Middleburg 5:22.37 6:10.54 7:35.77 -
40 Karina Brock FR Circle Christian 5:12.93 6:12.53 5:20.38 -
41 Emmalene Labonte SR Vanguard (Ocala) 7:59.68 6:14.75 6:29.74 -
42 Amelia Haynes SR Episcopal 5:52.35 6:14.84 7:03.57 -
43 Tommie Bost SO St. Francis 4:49.31 6:15.72 5:53.18 -
44 Reese Storey FR Tocoi Creek 6:28.66 6:17.34 7:55.45 -
45 Victoria Welch JR St. Francis 6:03.23 6:18.36 4:39.99 -
46 Maggie Whisler SO Buchholz 6:42.37 6:23.21 7:55.18 -
47 Sophie Flynt SO Creekside 5:49.61 6:24.18 6:51.08 -
48 Emelia Huebner SR Seffner Christian 7:07.98 6:25.56 8:01.95 -
49 Emma Haney JR Bishop Kenny 4:41.97 6:26.25 8:18.27 -
50 Camile Barrios SR Celebration 7:25.29 6:30.60 5:08.58 -
51 Marissa McNeill FR Celebration 6:28.16 6:32.08 8:25.79 -
52 Aurora Bauer FR Tocoi Creek 8:26.70 6:32.79 5:57.44 -
53 Olivia Chamlee FR Tocoi Creek 8:08.14 6:36.86 6:56.71 -
54 Ashley Yu SO Ridgeview (OP) 6:59.61 6:51.38 8:21.89 -
55 Maria Davila SR Seffner Christian 7:27.29 6:58.02 7:23.11 -
56 Emory Thomas SO Ridgeview (OP) 8:15.91 7:00.26 9:02.14 -
57 Sahar Agid FR Ed White 9:06.37 7:00.28 7:12.89 -
58 Asia Soukseunchay FR Ed White 8:32.31 7:03.39 7:11.86 -
Girls 1600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jillian Candelino JR Bolles 4:09.92 3:36.39 6:20.97 5:04.77 10
2 Pippa Worden FR Vanguard (Ocala) 6:41.65 4:58.90 6:01.17 5:11.35 8
3 Catalina Edwards JR Celebration 5:24.04 4:37.30 5:52.08 5:11.57 6
4 Elizabeth McClure FR Bolles 5:03.11 4:47.49 4:41.24 5:12.48 5
5 Kate Drummond JR Buchholz 5:50.47 5:09.79 5:37.96 5:12.92 4
6 Lily Moore JR Leon 6:18.72 3:54.75 3:54.75 5:12.99 3
7 Reilly Barber SR St. Augustine 4:26.92 4:01.80 3:52.38 5:14.02 2
8 Lucrezia Gowdy FR Episcopal 5:10.88 5:14.05 6:33.36 5:17.22 1
9 Hadley Ropp SR Bolles 5:01.40 6:50.41 6:56.82 5:20.63 -
10 Lindsay Gonzales SR Mandarin 5:42.94 5:56.01 3:48.63 5:26.61 -
11 Mary Biagini JR Bishop Kenny 4:51.12 5:20.56 5:56.54 5:27.10 -
12 Leila Bata SO Bolles 4:41.68 6:55.97 6:16.66 5:27.53 -
13 Hannah Kowkabany SO Episcopal 4:42.49 6:53.88 4:09.64 5:28.47 -
14 Valeria Tafurt FR Creekside 6:22.20 4:43.36 6:22.20 5:29.48 -
15 Peyton Skoglund JR Creekside 6:30.09 5:47.11 5:10.75 5:30.58 -
16 Alexis Henderson 8 Bolles 5:21.01 5:57.41 4:34.68 5:30.93 -
17 Lauren Conover SR Mandarin 5:01.10 4:24.30 6:14.70 5:34.55 -
18 Rhema Taylor JR Vanguard (Ocala) 5:31.25 4:04.25 3:57.56 5:34.59 -
20 Mei Chiang SR Fleming Island 5:46.77 6:03.77 5:02.58 5:39.97 -
21 Reagan Chambless FR Seffner Christian 5:28.81 7:11.57 4:57.99 5:42.51 -
22 Emma White SO Buchholz 6:15.35 7:00.11 6:08.46 5:44.35 -
23 Jayci Brauman SR Montverde Academy 6:46.63 6:22.51 4:39.13 5:44.60 -
27 Alexa Rodriguez SR Bartram Trail 5:10.52 5:35.50 7:36.85 5:56.91 -
Girls 1600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Katie Thompson JR Fleming Island 4:12.14 5:36.18 5:09.29 5:49.63 5:05.93 6:53.51 4:52.48 -
24 McKenzie Carlson JR Bartram Trail 5:49.86 5:53.39 6:46.40 4:32.11 4:25.05 4:25.05 7:14.67 -
25 Elizabeth Loosli SR Buchholz 5:21.89 5:53.72 6:04.34 4:39.44 6:11.41 6:50.32 7:32.77 -
26 Brooklyn Fratello FR Vanguard (Ocala) 6:24.10 5:55.64 5:12.97 4:23.18 5:52.09 4:23.18 5:41.42 -
28 Kayla Kastor JR Creekside 6:58.70 5:57.86 6:33.65 4:21.24 6:01.44 7:34.49 7:20.17 -
29 Elizabeth Blitch SR Santa Fe 7:18.52 5:59.44 4:15.21 4:25.99 7:00.55 5:52.26 7:40.09 -
30 Elliott Baker SR Fleming Island 4:36.92 5:59.63 5:34.46 6:21.21 7:11.56 6:17.62 5:12.88 -
31 Kaitlyn Goslinga FR Buchholz 4:48.69 6:00.86 6:11.69 4:45.08 5:42.82 4:19.82 4:52.30 -
32 Camryn Patterson FR Bartram Trail 7:49.16 6:00.89 7:20.29 7:38.33 6:40.59 4:37.89 6:11.72 -
33 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 6:27.95 6:02.57 7:15.09 4:13.80 6:09.83 6:35.21 4:21.05 -
34 Laura Frank JR Bartram Trail 6:31.98 6:02.94 6:10.20 7:08.27 7:01.01 4:53.99 5:41.17 -
35 Annie Riding SO Buchholz 7:38.44 6:03.84 5:20.18 7:53.00 7:02.06 7:45.72 4:54.71 -
36 Karley Eggers JR St. Augustine 6:17.29 6:06.30 6:13.63 6:42.93 6:57.59 5:22.35 6:50.26 -
37 Charlotte Fryman JR Bartram Trail 5:18.98 6:06.64 4:38.65 5:37.31 4:56.98 6:10.31 6:28.64 -
38 Alexis Orr SR Fleming Island 6:20.66 6:09.57 4:51.96 7:49.36 5:03.05 6:50.23 6:53.92 -
39 Whitney Mathis SR Middleburg 6:14.25 6:10.54 5:37.20 4:19.38 7:39.47 4:37.91 6:14.25 -
40 Karina Brock FR Circle Christian 6:53.51 6:12.53 6:16.26 7:12.14 7:56.84 5:16.65 6:31.16 -
41 Emmalene Labonte SR Vanguard (Ocala) 6:29.74 6:14.75 4:37.32 7:07.22 8:07.18 4:29.82 6:11.01 -
42 Amelia Haynes SR Episcopal 5:07.37 6:14.84 6:44.83 7:11.07 4:59.88 5:14.87 6:07.35 -
43 Tommie Bost SO St. Francis 4:26.77 6:15.72 6:08.21 6:15.72 5:00.58 6:34.51 4:45.55 -
47 Sophie Flynt SO Creekside 7:25.65 6:24.18 5:34.24 6:16.50 5:11.19 5:45.77 5:11.19 -
49 Emma Haney JR Bishop Kenny 6:41.70 6:26.25 4:53.55 6:06.94 7:47.37 6:10.80 4:45.83 -
Girls 1600m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Reese Storey FR Tocoi Creek 6:17.34 -
45 Victoria Welch JR St. Francis 6:18.36 -
46 Maggie Whisler SO Buchholz 6:23.21 -
48 Emelia Huebner SR Seffner Christian 6:25.56 -
50 Camile Barrios SR Celebration 6:30.60 -
51 Marissa McNeill FR Celebration 6:32.08 -
52 Aurora Bauer FR Tocoi Creek 6:32.79 -
53 Olivia Chamlee FR Tocoi Creek 6:36.86 -
54 Ashley Yu SO Ridgeview (OP) 6:51.38 -
55 Maria Davila SR Seffner Christian 6:58.02 -
56 Emory Thomas SO Ridgeview (OP) 7:00.26 -
57 Sahar Agid FR Ed White 7:00.28 -
58 Asia Soukseunchay FR Ed White 7:03.39 -