March 23, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.88 10
2 Corey Johnson SO University (OC) 2:10.54 8
3 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:10.92 6
4 Kamron Davis SO Flagler Palm Coast 2:12.29 5
5 Diego De La Vega SO DeLand 2:12.63 4
6 Carlos Cerrud SO Deltona 2:14.56 3
7 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:15.13 2
8 Jack Gilvary SO Flagler Palm Coast 2:15.59 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:16.88 -
10 Jared Williams SO New Smyrna Beach 2:17.34 -
11 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:19.24 -
12 Christian Norfolk SO Matanzas 2:20.60 -
13 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:23.30 -
14 Talan Spires SO Father Lopez 2:24.62 -
15 Drayden Wood FR Mainland 2:24.83 -
16 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 2:25.35 -
17 Cole Hollman SO Spruce Creek 2:26.23 -
18 Devin Buster SO DeLand 2:28.55 -
19 Gannon Bundza FR Spruce Creek 2:28.56 -
20 Owing Miller FR New Smyrna Beach 2:34.92 -
21 Logan Rentz FR Spruce Creek 2:35.51 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:35.72 -
23 Renn Telles FR Deltona 2:38.04 -
24 Logan Santamarina SO Father Lopez 2:38.79 -
25 Ezra Garrison FR DeLand 2:39.48 -
26 Alexander Smith SO DeLand 2:42.25 -
27 Christian Daughtry FR New Smyrna Beach 2:42.66 -
28 Kevin Reid SO DeLand 2:42.98 -
29 Grayson New SO Pine Ridge 2:43.12 -
30 Chadaiden Walker FR Deltona 2:45.78 -
31 Blake Irwin SO Mainland 2:47.96 -
32 Gavin Winfree FR Matanzas 2:48.70 -
33 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:51.35 -
34 Anthony Avila SO Deltona 2:51.37 -
35 Nicholas Diguglielmo FR Flagler Palm Coast 2:54.08 -
36 Kayden Wheat FR Flagler Palm Coast 3:02.97 -
37 Kyle Kerns FR Deltona 3:23.29 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Carlos Cerrud SO Deltona 2:14.56 3
15 Drayden Wood FR Mainland 2:24.83 -
20 Owing Miller FR New Smyrna Beach 2:34.92 -
24 Logan Santamarina SO Father Lopez 2:38.79 -
27 Christian Daughtry FR New Smyrna Beach 2:42.66 -
29 Grayson New SO Pine Ridge 2:43.12 -
33 Bryan Duran SO First Baptist (Bunnell) 2:51.35 -
35 Nicholas Diguglielmo FR Flagler Palm Coast 2:54.08 -
36 Kayden Wheat FR Flagler Palm Coast 3:02.97 -
37 Kyle Kerns FR Deltona 3:23.29 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Talan Spires SO Father Lopez 2:24.62 -
17 Cole Hollman SO Spruce Creek 2:26.23 -
18 Devin Buster SO DeLand 2:28.55 -
19 Gannon Bundza FR Spruce Creek 2:28.56 -
21 Logan Rentz FR Spruce Creek 2:35.51 -
23 Renn Telles FR Deltona 2:38.04 -
25 Ezra Garrison FR DeLand 2:39.48 -
26 Alexander Smith SO DeLand 2:42.25 -
28 Kevin Reid SO DeLand 2:42.98 -
30 Chadaiden Walker FR Deltona 2:45.78 -
31 Blake Irwin SO Mainland 2:47.96 -
32 Gavin Winfree FR Matanzas 2:48.70 -
34 Anthony Avila SO Deltona 2:51.37 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Ennabili SO DeLand 2:09.88 10
2 Corey Johnson SO University (OC) 2:10.54 8
3 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:10.92 6
4 Kamron Davis SO Flagler Palm Coast 2:12.29 5
5 Diego De La Vega SO DeLand 2:12.63 4
7 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:15.13 2
8 Jack Gilvary SO Flagler Palm Coast 2:15.59 1
9 Ayden Burns SO DeLand 2:16.88 -
10 Jared Williams SO New Smyrna Beach 2:17.34 -
11 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:19.24 -
12 Christian Norfolk SO Matanzas 2:20.60 -
13 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:23.30 -
16 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 2:25.35 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:35.72 -