March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Liana Tyson JR Cocoa 12.69 11.97 10 2.5
2 Shaunteria Thomas JR Cocoa 11.97 11.97 8 2.5
3 Angel Parham JR Cocoa 16.11 12.68 6 2.5
4 Anijia Sutton SR Rockledge 15.57 12.76 5 1.8
5 Trinity Parham FR Cocoa 15.68 12.85 4 2.5
6 Lauren Mallinger FR Melbourne 15.55 13.06 3 2.5
7 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 10.78 13.14 2 2.5
8 Cady Houck SR Satellite 17.15 13.19 1 1.9
9 Jayla Harms SO Melbourne 10.64 13.30 - 2.5
10 Kennedi Lewis SO Merritt Island 11.86 13.32 - 1.9
11 Liora Best SO Heritage 15.99 13.55 - 1.9
12 Laura Shelton SR West Shore 15.08 13.58 - 2.5
13 Laila Jenkins FR Edgewood 16.45 13.59 - 1.8
14 Alexus Parsons JR Melbourne 11.73 13.64 - 1.8
15 Marissa Leoni JR Viera 16.23 13.75 - 1.7
16 Arien West JR Lake Wales 10.74 13.76 - 1.9
17 Dominique Laudat JR Edgewood 12.28 13.79 - 1.8
18 Jennava Jacavage SO Space Coast 12.61 13.85 - 1.8
19 Shanya Osborne SO Merritt Island 17.09 13.89 - 1.7
20 Jacey Jacobs 8 Edgewood 17.75 13.97 - 1.8
21 Talyssa Hilaire 8 Odyssey Charter 14.83 13.99 - 2.8
22 Keauri Battle SO Rockledge 12.89 14.01 - 1.7
23 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 15.61 14.06 - 1.8
24 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 14.78 14.07 - 1.8
25 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 16.36 14.10 - 1.7
26 Isabella Harrison SO Satellite 15.18 14.18 - 2.8
27 Lisa Bodemer SO Florida Prep 16.46 14.19 - 2.2
28 Taniyah Harris SO Rockledge 13.20 14.19 - 2.5
29 Brienna McCain SO Viera 15.77 14.20 - 1.9
30 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 16.08 14.23 - 2.5
30 Alexia Frimpong FR Palm Bay 12.81 14.23 - 1.8
32 Lindsey Daly 7 Edgewood 16.10 14.24 - 2.8
33 Sofi Godfrey JR Satellite 11.86 14.29 - 2.5
34 Micaylah Mohler SR Titusville 10.89 14.32 - 2.5
35 Deuna Thompson FR Rockledge 11.91 14.34 - 1.9
36 Tiana Negron JR Satellite 11.85 14.45 - 2.8
37 Anna Rozycki SO Satellite 15.24 14.51 - 2.5
38 Molly Malone 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 18.47 14.54 - 2.8
39 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 10.64 14.57 - 2.8
40 Chloe Jennings 8 Florida Prep 16.38 14.62 - 2.8
41 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 13.17 14.63 - 1.8
42 Olivia Coley FR Satellite 16.33 14.71 - 2.8
43 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 17.84 14.74 - 1.9
44 Jazzmin Gardner SR Faith Christian 16.23 14.75 - 1.8
45 Kierra Matthews SO Satellite 13.44 14.76 - 3.1
46 Makaiya Watkins FR Rockledge 15.21 14.76 - 1.7
47 Roxana Perez SR Cocoa Beach 11.32 14.89 - 2.5
48 Brianna Lawrence SR Titusville 19.41 14.93 - 3.1
49 Abrianna Thompson SO Heritage 14.52 14.96 - 2.5
50 Archisha Chityal SR Cocoa Beach 14.75 15.05 - 1.7
51 Milla Maaninen SR Melbourne Central Catholic 10.99 15.05 - 3.1
52 Maya Perez SO West Shore 11.60 15.06 - 3.1
53 Katherine Arcadier FR Pineapple Cove (Palm Bay) 18.55 15.08 - 3.1
54 Stella Letmon SO Titusville 18.73 15.10 - 1.8
55 Elizabeth Wolverton FR Cocoa Beach 13.82 15.18 - 2.2
56 Michaeyla Barbee SO Viera 12.64 15.23 - 1.9
57 Ella Zelaya FR Satellite 16.01 15.24 - 3.1
58 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 18.47 15.26 - 1.7
59 Jayla Gordon SO Viera 17.75 15.30 - 2.2
60 jesuliarys Matos JR Satellite 16.16 15.39 - 2.2
61 Tanisha Bertilien FR West Shore 12.55 15.49 - 1.7
62 Angelice Mondesir SO Palm Bay 14.41 16.19 - 1.8
63 Hope El Aouar SO Titusville 18.96 16.34 - 1.8
64 Camila Alvarez FR Melbourne Central Catholic 14.98 16.64 - 2.2
65 Kahlia Hsieh FR West Shore 13.27 17.01 - 1.8
  Rudi Mercer JR Space Coast DNS DNS    -
  Naomi Bluhm FR Satellite DNS DNS    -
  Darcy Ray SO Satellite DNS DNS    -
  Desire Washington SO Space Coast DNS DNS    -
  Jayda Denmark FR Space Coast DNS DNS    -
  Alexis Botehlo SO Faith Christian DNS DNS    -
  Lainey Laleau SO Heritage DNS DNS    -
  Bethany Muncey SR Heritage DNS DNS    -
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS DNS    -
  Alayna Lherisse SO Eau Gallie DNS DNS    -
  Nicole Galette SR Eau Gallie DNS DNS    -
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter DNS DNS    -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Anijia Sutton SR Rockledge 14.93 12.76 5
54 Stella Letmon SO Titusville 17.22 15.10 -
63 Hope El Aouar SO Titusville 18.14 16.34 -
65 Kahlia Hsieh FR West Shore 19.06 17.01 -
  Jayda Denmark FR Space Coast DNS DNS   
  Desire Washington SO Space Coast DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
45 Kierra Matthews SO Satellite 15.06 14.76 16.98 16.54 -
48 Brianna Lawrence SR Titusville 19.26 14.93 17.02 16.73 -
51 Milla Maaninen SR Melbourne Central Catholic 12.95 15.05 18.21 12.35 -
52 Maya Perez SO West Shore 17.62 15.06 14.76 11.00 -
53 Katherine Arcadier FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.43 15.08 14.33 16.89 -
57 Ella Zelaya FR Satellite 13.11 15.24 19.51 18.29 -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS DNS DNS DNS   
  Rudi Mercer JR Space Coast DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
27 Lisa Bodemer SO Florida Prep 14.19 15.05 -
55 Elizabeth Wolverton FR Cocoa Beach 15.18 12.76 -
59 Jayla Gordon SO Viera 15.30 14.69 -
60 jesuliarys Matos JR Satellite 15.39 16.78 -
64 Camila Alvarez FR Melbourne Central Catholic 16.64 11.65 -
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter DNS DNS   
  Darcy Ray SO Satellite DNS DNS   
  Naomi Bluhm FR Satellite DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Talyssa Hilaire 8 Odyssey Charter 13.57 10.92 10.50 15.67 15.53 13.99 13.57 -
26 Isabella Harrison SO Satellite 13.90 12.34 9.93 18.15 15.89 14.18 12.77 -
32 Lindsey Daly 7 Edgewood 14.53 15.81 12.82 10.68 13.67 14.24 12.54 -
36 Tiana Negron JR Satellite 11.27 11.13 15.32 14.60 11.56 14.45 10.84 -
38 Molly Malone 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 13.67 10.62 16.72 11.35 13.67 14.54 11.35 -
39 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 16.76 16.76 10.64 15.89 18.95 14.57 17.63 -
40 Chloe Jennings 8 Florida Prep 17.55 12.14 16.09 17.11 12.43 14.62 11.85 -
42 Olivia Coley FR Satellite 19.13 17.95 15.45 10.45 11.04 14.71 12.36 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Taniyah Harris SO Rockledge 14.62 14.19 13.48 14.34 13.48 14.19 12.63 -
30 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 13.38 18.50 16.65 10.53 13.10 14.23 10.82 -
33 Sofi Godfrey JR Satellite 17.01 13.87 15.29 12.15 17.44 14.29 17.72 -
34 Micaylah Mohler SR Titusville 16.33 17.19 12.18 13.32 11.75 14.32 16.76 -
37 Anna Rozycki SO Satellite 14.66 14.22 15.24 14.95 17.13 14.51 11.61 -
47 Roxana Perez SR Cocoa Beach 11.77 17.43 10.58 14.89 13.26 14.89 18.17 -
49 Abrianna Thompson SO Heritage 14.52 17.81 12.57 10.78 19.45 14.96 18.70 -
  Nicole Galette SR Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Marissa Leoni JR Viera 11.69 16.50 12.24 11.42 13.75 12.24 -
19 Shanya Osborne SO Merritt Island 11.67 13.89 17.23 9.87 13.89 14.73 -
22 Keauri Battle SO Rockledge 16.96 16.12 13.87 17.10 14.01 13.45 -
25 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.40 15.37 16.78 15.09 14.10 11.85 -
46 Makaiya Watkins FR Rockledge 16.83 10.34 15.80 11.07 14.76 17.72 -
50 Archisha Chityal SR Cocoa Beach 15.96 13.55 17.76 15.81 15.05 11.74 -
58 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 10.99 10.69 15.72 18.32 15.26 11.45 -
61 Tanisha Bertilien FR West Shore 18.28 17.20 17.20 15.96 15.49 11.00 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Dominique Laudat JR Edgewood 12.83 13.79 16.28 14.62 11.17 12.28 17.66 -
18 Jennava Jacavage SO Space Coast 16.07 13.85 11.50 10.67 13.44 15.65 13.02 -
20 Jacey Jacobs 8 Edgewood 17.05 13.97 12.86 14.11 12.72 13.28 17.47 -
41 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 12.29 14.63 14.20 16.10 11.85 13.90 13.76 -
44 Jazzmin Gardner SR Faith Christian 15.64 14.75 13.72 18.74 11.66 13.13 10.92 -
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lainey Laleau SO Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Botehlo SO Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 8
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Cady Houck SR Satellite 10.69 12.14 13.19 10.95 16.10 1
10 Kennedi Lewis SO Merritt Island 11.19 12.26 13.32 16.79 14.79 -
11 Liora Best SO Heritage 17.21 15.59 13.55 15.45 13.69 -
16 Arien West JR Lake Wales 9.64 9.91 13.76 13.90 17.75 -
29 Brienna McCain SO Viera 10.80 18.46 14.20 10.09 16.76 -
35 Deuna Thompson FR Rockledge 12.77 10.47 14.34 17.21 18.50 -
43 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 15.63 16.37 14.74 10.76 16.81 -
56 Michaeyla Barbee SO Viera 19.19 14.62 15.23 17.67 16.76 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Laila Jenkins FR Edgewood 13.59 -
14 Alexus Parsons JR Melbourne 13.64 -
23 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 14.06 -
24 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 14.07 -
30 Alexia Frimpong FR Palm Bay 14.23 -
62 Angelice Mondesir SO Palm Bay 16.19 -
  Alayna Lherisse SO Eau Gallie DNS   
  Bethany Muncey SR Heritage DNS   
Girls' 100 Meters Section 10
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Liana Tyson JR Cocoa 9.82 14.13 11.97 12.57 8.50 14.01 10
2 Shaunteria Thomas JR Cocoa 14.13 14.01 11.97 14.01 12.81 14.13 8
3 Angel Parham JR Cocoa 13.32 10.91 12.68 15.09 13.57 11.16 6
5 Trinity Parham FR Cocoa 16.45 13.11 12.85 14.78 10.67 9.13 4
6 Lauren Mallinger FR Melbourne 9.15 14.76 13.06 11.50 15.94 16.20 3
7 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 11.04 13.54 13.14 13.54 16.95 15.77 2
9 Jayla Harms SO Melbourne 13.97 10.11 13.30 13.97 16.76 10.38 -
12 Laura Shelton SR West Shore 17.25 17.25 13.58 13.31 17.11 16.30 -