March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Verpaele JR Merritt Island 51.34 10
2 Laterrian Mickel JR Lake Wales 51.40 8
3 Robert Langs SO Lake Wales 52.59 6
4 Jah'kiing Joseph JR Heritage 52.60 5
5 Trevon Mitchell SR Eau Gallie 52.61 4
6 Dylan Dankert SR Merritt Island 53.31 3
7 Darrien Grady SO Palm Bay 53.74 2
8 Logan Barnhill JR Melbourne 55.20 1
9 Devin Hardy SR Lake Wales 55.41 -
10 Malique Jiles SR Rockledge 55.57 -
11 Ian Rosario SR Heritage 55.59 -
12 Gavin Howell JR Melbourne 55.86 -
13 Riley Jones JR Titusville 56.23 -
14 Tristin Wiler JR Space Coast 56.39 -
15 Neil Danker SO Cocoa Beach 56.42 -
16 Nicholas Ramos SO Heritage 56.51 -
17 Kaden Koby SO Merritt Island 56.74 -
18 Garrett Vickery SO Viera 56.85 -
19 Kaiyson Moore FR Rockledge 57.24 -
20 Woodrow Smith SO Space Coast 57.42 -
21 Aaron Murphy SO West Shore 57.51 -
22 Arthur Waters IV SR Melbourne 58.11 -
23 Sean Burke SO Viera 58.69 -
24 Samir Edwards JR Rockledge 58.87 -
25 Kyone Calhoun JR Cocoa 59.04 -
26 Christian Bon SO Pineapple Cove (Palm Bay) 59.15 -
27 Ethan Harmon FR Odyssey Charter 59.20 -
28 Daryl Bryant FR Space Coast 59.51 -
29 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 59.55 -
30 Ronald Ferguson FR Rockledge 59.84 -
31 Merrick Van Dam FR Satellite 59.90 -
32 Isaac Schryer FR Merritt Island 1:00.30 -
33 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 1:00.84 -
34 Justin McCurdy FR Eau Gallie 1:00.91 -
35 PJ Befumo JR Viera 1:01.74 -
36 Blaise Bissonnette SO Satellite 1:01.80 -
37 Victor Valentin JR Viera 1:01.87 -
38 Otto Cerveny JR Cocoa Beach 1:02.07 -
39 Zijay Fletcher FR Palm Bay 1:02.30 -
40 Kasey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.35 -
41 Jonathan Dandridge FR Titusville 1:02.57 -
42 Michael Green FR Melbourne Central Catholic 1:02.91 -
43 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 1:02.96 -
44 Giuseppe Olivo FR Titusville 1:03.85 -
45 Jared Wells FR West Shore 1:04.35 -
46 Zach Cuello JR Faith Christian 1:04.40 -
47 Vincent Tran FR Edgewood 1:05.08 -
48 Kyler Coe FR Cocoa Beach 1:05.99 -
49 Peyton Kromash SR Edgewood 1:07.50 -
50 Matthew Bowen SO Titusville 1:08.56 -
51 Mason Adams FR Space Coast 1:10.06 -
52 Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter 1:13.50 -
53 Luke Summer SO Odyssey Charter 1:15.47 -
54 Jerry Herndon JR Florida Prep 1:15.60 -
55 Anderson Kirschner FR Florida Prep 1:15.70 -
  Ricardo DeCius SR Florida Prep DNF   
  Roy Miller FR Cocoa Beach DNS   
  Jameer Smith SO Cocoa DNS   
  Deontae Glover 8 Cocoa DNS   
  Dylan Rivera SO Odyssey Charter DNS   
  Derrick Caple 8 Edgewood DNS   
  RJ Sanz SO West Shore DNS   
  Jalen Humphrey SR Eau Gallie DNS   
  Christian Pelt FR Faith Christian DNS   
  carlos espinal SO Faith Christian DNS   
  Kevaunie Henry SR Palm Bay DNS   
  Josiah Le FR Faith Christian DNS   
  Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Zakaria Ahmed FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Gage Johnson JR Melbourne DNS   
  Marcus Higgins SR Heritage DNS   
  Toreon Bishop 8 Cocoa DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Otto Cerveny JR Cocoa Beach 1:02.07 -
43 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 1:02.96 -
51 Mason Adams FR Space Coast 1:10.06 -
52 Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter 1:13.50 -
53 Luke Summer SO Odyssey Charter 1:15.47 -
  Zakaria Ahmed FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Josiah Le FR Faith Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Blaise Bissonnette SO Satellite 1:01.80 -
46 Zach Cuello JR Faith Christian 1:04.40 -
49 Peyton Kromash SR Edgewood 1:07.50 -
55 Anderson Kirschner FR Florida Prep 1:15.70 -
  Dylan Rivera SO Odyssey Charter DNS   
  carlos espinal SO Faith Christian DNS   
  Christian Pelt FR Faith Christian DNS   
  Roy Miller FR Cocoa Beach DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Woodrow Smith SO Space Coast 57.42 -
40 Kasey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 1:02.35 -
41 Jonathan Dandridge FR Titusville 1:02.57 -
42 Michael Green FR Melbourne Central Catholic 1:02.91 -
44 Giuseppe Olivo FR Titusville 1:03.85 -
45 Jared Wells FR West Shore 1:04.35 -
47 Vincent Tran FR Edgewood 1:05.08 -
48 Kyler Coe FR Cocoa Beach 1:05.99 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Christian Bon SO Pineapple Cove (Palm Bay) 59.15 -
28 Daryl Bryant FR Space Coast 59.51 -
29 Logan Murphy SO Pineapple Cove (Palm Bay) 59.55 -
31 Merrick Van Dam FR Satellite 59.90 -
34 Justin McCurdy FR Eau Gallie 1:00.91 -
  RJ Sanz SO West Shore DNS   
  Jalen Humphrey SR Eau Gallie DNS   
  Gage Johnson JR Melbourne DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Logan Barnhill JR Melbourne 55.20 1
23 Sean Burke SO Viera 58.69 -
27 Ethan Harmon FR Odyssey Charter 59.20 -
35 PJ Befumo JR Viera 1:01.74 -
37 Victor Valentin JR Viera 1:01.87 -
39 Zijay Fletcher FR Palm Bay 1:02.30 -
50 Matthew Bowen SO Titusville 1:08.56 -
54 Jerry Herndon JR Florida Prep 1:15.60 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Neil Danker SO Cocoa Beach 56.42 -
18 Garrett Vickery SO Viera 56.85 -
21 Aaron Murphy SO West Shore 57.51 -
24 Samir Edwards JR Rockledge 58.87 -
30 Ronald Ferguson FR Rockledge 59.84 -
  Derrick Caple 8 Edgewood DNS   
  Kevaunie Henry SR Palm Bay DNS   
  Toreon Bishop 8 Cocoa DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ian Rosario SR Heritage 55.59 -
13 Riley Jones JR Titusville 56.23 -
14 Tristin Wiler JR Space Coast 56.39 -
16 Nicholas Ramos SO Heritage 56.51 -
19 Kaiyson Moore FR Rockledge 57.24 -
22 Arthur Waters IV SR Melbourne 58.11 -
32 Isaac Schryer FR Merritt Island 1:00.30 -
33 Shaun Armstrong SR Eau Gallie 1:00.84 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jah'kiing Joseph JR Heritage 52.60 5
5 Trevon Mitchell SR Eau Gallie 52.61 4
6 Dylan Dankert SR Merritt Island 53.31 3
9 Devin Hardy SR Lake Wales 55.41 -
10 Malique Jiles SR Rockledge 55.57 -
12 Gavin Howell JR Melbourne 55.86 -
17 Kaden Koby SO Merritt Island 56.74 -
  Ricardo DeCius SR Florida Prep DNF   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Verpaele JR Merritt Island 51.34 10
2 Laterrian Mickel JR Lake Wales 51.40 8
3 Robert Langs SO Lake Wales 52.59 6
7 Darrien Grady SO Palm Bay 53.74 2
25 Kyone Calhoun JR Cocoa 59.04 -
  Marcus Higgins SR Heritage DNS   
  Deontae Glover 8 Cocoa DNS   
  Jameer Smith SO Cocoa DNS