March 4, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.25 10 1.0
2 Tyla Jenkins JR Lake Wales 26.31 8 1.0
3 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 26.48 6 1.0
4 Angel Parham JR Cocoa 26.66 5 1.0
5 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 26.84 4 1.4
6 Trinity Parham FR Cocoa 26.93 3 1.0
7 Lainey Laleau SO Heritage 27.09 2 1.4
8 Jalaya King FR West Shore 27.89 1 1.0
9 Cady Houck SR Satellite 28.23 - 1.1
10 Makayla Petite FR Palm Bay 28.44 - 1.4
11 Laila Jenkins FR Edgewood 28.50 - 1.4
12 Addison Hansen FR Melbourne 28.58 - 1.4
13 Vanessa Wright SO West Shore 28.89 - 1.4
14 Shayna Alder SO Heritage 28.91 - 1.4
15 Talyssa Hilaire 8 Odyssey Charter 29.39 - 1.7
16 Jayla Harms SO Melbourne 29.43 - 1.4
17 Sierra Markle SO Satellite 29.44 - 1.1
18 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 29.48 - 1.2
19 Jennava Jacavage SO Space Coast 29.55 - 1.2
20 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 29.67 - 1.2
21 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 29.76 - 1.2
22 Lisa Bodemer SO Florida Prep 29.79 - 1.2
23 Sofi Godfrey JR Satellite 29.94 - 1.1
24 Aariyah Robinson FR Cocoa Beach 29.97 - 1.2
25 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 29.97 - 1.1
26 Aliana Bass SO Space Coast 30.10 - 1.7
27 Kansas Henry FR Lake Wales 30.11 - 1.4
28 Eliza Johnson SO Viera 30.14 - 1.2
29 Amelia Talbott SO Viera 30.14 - 1.7
30 Natalie Allen SO Eau Gallie 30.22 - 1.1
31 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 30.40 - 1.7
32 Anna Rozycki SO Satellite 30.69 - 1.7
33 Molly Malone 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 30.83 - 1.1
34 Niara Gordon JR Heritage 30.89 - 1.4
35 Chloe Jennings 8 Florida Prep 30.99 - 1.2
36 Deuna Thompson FR Rockledge 31.03 - 1.2
37 Brianna Lawrence SR Titusville 31.09 - 1.2
38 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 31.13 - 1.7
39 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 31.39 - 1.4
40 Cayla Palmer FR Satellite 31.42 - 0.9
41 Milla Maaninen SR Melbourne Central Catholic 31.64 - 1.6
42 Kierra Matthews SO Satellite 31.70 - 1.6
43 Isabella Blackburn FR Edgewood 31.72 - 0.9
44 Nora George FR Cocoa Beach 31.72 - 1.2
45 Kaitlyn Pelfrey SO Heritage 31.73 - 1.5
46 Selah Luper FR Viera 31.88 - 1.2
47 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 32.19 - 0.9
48 Ella Zelaya FR Satellite 32.34 - 1.5
49 Kaniya Williams SR Palm Bay 32.37 - 1.4
50 Cydney Underwood FR Edgewood 32.50 - 1.2
51 Violet Dobbs SO Titusville 32.62 - 0.9
52 Dayton Greene SO Space Coast 33.23 - 1.7
53 Ariyana Brooks SO Rockledge 33.26 - 0.9
54 Hanna Green FR Satellite 33.28 - 1.5
55 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 33.31 - 1.6
56 Riley McKee SO West Shore 33.62 - 1.6
57 Megan Duncan SO Titusville 34.09 - 1.6
58 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 34.73 - 1.2
59 Camila Alvarez FR Melbourne Central Catholic 35.70 - 1.5
60 Kiara Powell FR Palm Bay 37.19 - 1.4
  Ella Dorfmann SO West Shore DNS    -
  Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) DNS    -
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS    -
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter DNS    -
  Janelle Cadle JR Heritage DNS    -
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS    -
  Michaeyla Barbee SO Viera DNS    -
  Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic DNS    -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS    -
  Liana Tyson JR Cocoa DNS    -
  Smryna Troncoso SR Florida Prep DNS    -
  Hannah Young-Jack SR Faith Christian DNS    -
  Rachel Mandeville SR Edgewood DNS    -
  Keauri Battle SO Rockledge DNS    -
  Taniyah Harris SO Rockledge DNS    -
  Olivia Coley FR Satellite DNS    -
  Naomi Bluhm FR Satellite DNS    -
  Tatiana Williams SO Space Coast DNS    -
  Isabella Akery SO Titusville DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Kaitlyn Pelfrey SO Heritage 31.73 -
48 Ella Zelaya FR Satellite 32.34 -
54 Hanna Green FR Satellite 33.28 -
59 Camila Alvarez FR Melbourne Central Catholic 35.70 -
  Ariyana Almestica 8 Odyssey Charter DNS   
  Tatiana Williams SO Space Coast DNS   
  Isabella Akery SO Titusville DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Milla Maaninen SR Melbourne Central Catholic 31.64 -
42 Kierra Matthews SO Satellite 31.70 -
55 Jane Cichock SO Melbourne Central Catholic 33.31 -
56 Riley McKee SO West Shore 33.62 -
57 Megan Duncan SO Titusville 34.09 -
  Ella Dorfmann SO West Shore DNS   
  Hannah Young-Jack SR Faith Christian DNS   
  Rachel Mandeville SR Edgewood DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Cayla Palmer FR Satellite 31.42 -
43 Isabella Blackburn FR Edgewood 31.72 -
47 Jaleah McDonald JR Eau Gallie 32.19 -
51 Violet Dobbs SO Titusville 32.62 -
53 Ariyana Brooks SO Rockledge 33.26 -
  Charlotte Dahclain SO Odyssey Charter DNS   
  Smryna Troncoso SR Florida Prep DNS   
  Naomi Bluhm FR Satellite DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Eliza Johnson SO Viera 30.14 -
36 Deuna Thompson FR Rockledge 31.03 -
37 Brianna Lawrence SR Titusville 31.09 -
44 Nora George FR Cocoa Beach 31.72 -
46 Selah Luper FR Viera 31.88 -
50 Cydney Underwood FR Edgewood 32.50 -
  Olivia Coley FR Satellite DNS   
  Taniyah Harris SO Rockledge DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Talyssa Hilaire 8 Odyssey Charter 29.39 -
26 Aliana Bass SO Space Coast 30.10 -
29 Amelia Talbott SO Viera 30.14 -
31 Amelia Kleinsorge FR Odyssey Charter 30.40 -
32 Anna Rozycki SO Satellite 30.69 -
38 Coraline Glasgow FR Cocoa Beach 31.13 -
52 Dayton Greene SO Space Coast 33.23 -
  Janelle Cadle JR Heritage DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Cady Houck SR Satellite 28.23 -
17 Sierra Markle SO Satellite 29.44 -
23 Sofi Godfrey JR Satellite 29.94 -
25 Alina Rodriguez FR Pineapple Cove (Palm Bay) 29.97 -
30 Natalie Allen SO Eau Gallie 30.22 -
33 Molly Malone 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 30.83 -
  Avery Ward SR Eau Gallie DNS   
  Michaeyla Barbee SO Viera DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Laila Jenkins FR Edgewood 28.50 -
13 Vanessa Wright SO West Shore 28.89 -
14 Shayna Alder SO Heritage 28.91 -
34 Niara Gordon JR Heritage 30.89 -
49 Kaniya Williams SR Palm Bay 32.37 -
60 Kiara Powell FR Palm Bay 37.19 -
  Reagan Henry SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Keauri Battle SO Rockledge DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Kiran Lauderdale FR Lake Wales 29.48 -
19 Jennava Jacavage SO Space Coast 29.55 -
20 Caile' Shields SO Pineapple Cove (Palm Bay) 29.67 -
21 Brooke Rivas 8 Cocoa Beach 29.76 -
22 Lisa Bodemer SO Florida Prep 29.79 -
24 Aariyah Robinson FR Cocoa Beach 29.97 -
35 Chloe Jennings 8 Florida Prep 30.99 -
58 Keshaundra Whiters SR Palm Bay 34.73 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 26.84 4
7 Lainey Laleau SO Heritage 27.09 2
10 Makayla Petite FR Palm Bay 28.44 -
12 Addison Hansen FR Melbourne 28.58 -
16 Jayla Harms SO Melbourne 29.43 -
27 Kansas Henry FR Lake Wales 30.11 -
39 Ekiya Kudra 8 Florida Prep 31.39 -
  Lauren Mallinger FR Melbourne DNS   
Girls' 200 Meters Section 10
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shaunteria Thomas JR Cocoa 25.25 10
2 Tyla Jenkins JR Lake Wales 26.31 8
3 Areeyanna Bonds SO Lake Wales 26.48 6
4 Angel Parham JR Cocoa 26.66 5
6 Trinity Parham FR Cocoa 26.93 3
8 Jalaya King FR West Shore 27.89 1
  Liana Tyson JR Cocoa DNS   
  Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) DNS