April 5, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachary Friend SR Okeechobee 2:10.24 10
2 Kassius Janke SO Martin County 2:10.59 8
3 Robert Young SO Lincoln Park 2:11.65 6
4 Brogan Buck JR St. Edward's 2:12.05 5
5 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 2:13.43 4
6 Yaden Beausejour-Joseph FR Lincoln Park 2:16.39 3
7 Clarence Derisme SR Bayside 2:16.55 2
8 Devon Gagnon SR Port St. Lucie 2:16.91 1
9 Joshua Rodriguez JR Martin County 2:17.87 -
10 David Allison FR Martin County 2:18.00 -
11 Benjamin Leger SO Lincoln Park 2:18.05 -
12 Gavin Oppelt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:19.55 -
13 Alexio Flores FR Port St. Lucie 2:21.44 -
14 Craig LeBlanc FR Glades Day 2:21.70 -
15 Jaiden Magnan SR Treasure Coast 2:22.40 -
16 Erick Lopez JR John Carroll 2:25.16 -
17 John Williamson JR Okeechobee 2:25.45 -
18 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:26.08 -
19 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:27.20 -
20 Gervon Desire SO Port St. Lucie 2:27.67 -
21 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:28.37 -
22 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 2:32.14 -
23 Jacoby Jadusingh JR South Fork 2:33.19 -
24 Adrian Zelaya FR Bayside 2:36.19 -
25 Jarred Rua SO Port St. Lucie 2:49.44 -
26 Luke Villa SR John Carroll 2:57.19 -
27 Ari Vein 6 Pine School 3:00.37 -
  Cole Dubon SR John Carroll DNS   
  Julian Bueno SO Glades Day DNS   
  Braylen Bromfield FR Treasure Coast DNS   
  Owen Maritt SO Martin County DNS   
  Jaheim Campbell JR Bayside DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 2:13.43 4
6 Yaden Beausejour-Joseph FR Lincoln Park 2:16.39 3
8 Devon Gagnon SR Port St. Lucie 2:16.91 1
9 Joshua Rodriguez JR Martin County 2:17.87 -
18 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:26.08 -
20 Gervon Desire SO Port St. Lucie 2:27.67 -
21 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:28.37 -
22 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 2:32.14 -
23 Jacoby Jadusingh JR South Fork 2:33.19 -
25 Jarred Rua SO Port St. Lucie 2:49.44 -
26 Luke Villa SR John Carroll 2:57.19 -
27 Ari Vein 6 Pine School 3:00.37 -
  Jaheim Campbell JR Bayside DNS   
  Owen Maritt SO Martin County DNS   
  Braylen Bromfield FR Treasure Coast DNS   
  Julian Bueno SO Glades Day DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachary Friend SR Okeechobee 2:10.24 10
2 Kassius Janke SO Martin County 2:10.59 8
3 Robert Young SO Lincoln Park 2:11.65 6
4 Brogan Buck JR St. Edward's 2:12.05 5
7 Clarence Derisme SR Bayside 2:16.55 2
10 David Allison FR Martin County 2:18.00 -
11 Benjamin Leger SO Lincoln Park 2:18.05 -
12 Gavin Oppelt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:19.55 -
13 Alexio Flores FR Port St. Lucie 2:21.44 -
14 Craig LeBlanc FR Glades Day 2:21.70 -
15 Jaiden Magnan SR Treasure Coast 2:22.40 -
16 Erick Lopez JR John Carroll 2:25.16 -
17 John Williamson JR Okeechobee 2:25.45 -
19 Caleb Maruzzella SO Bayside 2:27.20 -
24 Adrian Zelaya FR Bayside 2:36.19 -
  Cole Dubon SR John Carroll DNS