April 5, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amelie Galbraith SO Pine School 2:32.05 10
2 Fripp Stringfellow 8 Pine School 2:34.26 8
3 Summer Sinclair SR Martin County 2:39.64 6
4 Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:40.16 5
5 Yasmine Beausejour-Joseph SR Lincoln Park 2:40.79 4
6 Callie Phillips JR Okeechobee 2:41.26 3
7 Riley Butterfield SO John Carroll 2:42.88 2
8 Addy Homer FR Martin County 2:49.57 1
9 Madison Baez 7 Glades Day 2:52.27 -
10 Campbell McCarthy SO Martin County 2:53.01 -
11 Seleny Martinez FR John Carroll 2:56.17 -
12 Lily Boulter FR South Fork 2:59.02 -
13 Brooke Smith SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:59.71 -
14 Brielle George FR Glades Day 3:00.54 -
15 Anabel Garcia SO Okeechobee 3:01.42 -
16 Eva Atencio FR South Fork 3:02.24 -
17 Alina Jean FR Treasure Coast 3:04.42 -
18 Anna Marie Zugrave 7 St. Edward's 3:05.28 -
19 Abigail Derisme SO Bayside 3:05.36 -
20 Maria Nolasco 7 Lincoln Park 3:14.11 -
21 Lucia Manfreda 8 Lincoln Park 3:18.75 -
22 Peyton Johnson SO South Fork 3:20.48 -
23 Sydney Poole FR Glades Day 3:20.54 -
24 Antoine Anthonia FR Treasure Coast 3:24.41 -
25 Gabriela Fernandez SO Treasure Coast 3:28.66 -
26 Isabella Krastel SO Pine School 3:33.65 -
27 Caroline Chavez FR Glades Day 4:50.58 -
  Lindsey Saucedo JR Okeechobee DNS   
  Monica Sanchez SR Martin County DNS   
  Jaimes Jacqueline SR Okeechobee DNS   
  Ashli Sivalls SO Treasure Coast DNS   
  Gabrielle Flores SO Bayside DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Lily Boulter FR South Fork 2:59.02 -
13 Brooke Smith SO Pineapple Cove (Palm Bay) 2:59.71 -
15 Anabel Garcia SO Okeechobee 3:01.42 -
16 Eva Atencio FR South Fork 3:02.24 -
17 Alina Jean FR Treasure Coast 3:04.42 -
18 Anna Marie Zugrave 7 St. Edward's 3:05.28 -
19 Abigail Derisme SO Bayside 3:05.36 -
20 Maria Nolasco 7 Lincoln Park 3:14.11 -
21 Lucia Manfreda 8 Lincoln Park 3:18.75 -
22 Peyton Johnson SO South Fork 3:20.48 -
23 Sydney Poole FR Glades Day 3:20.54 -
24 Antoine Anthonia FR Treasure Coast 3:24.41 -
25 Gabriela Fernandez SO Treasure Coast 3:28.66 -
26 Isabella Krastel SO Pine School 3:33.65 -
27 Caroline Chavez FR Glades Day 4:50.58 -
  Gabrielle Flores SO Bayside DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amelie Galbraith SO Pine School 2:32.05 10
2 Fripp Stringfellow 8 Pine School 2:34.26 8
3 Summer Sinclair SR Martin County 2:39.64 6
4 Olivia Norton FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:40.16 5
5 Yasmine Beausejour-Joseph SR Lincoln Park 2:40.79 4
6 Callie Phillips JR Okeechobee 2:41.26 3
7 Riley Butterfield SO John Carroll 2:42.88 2
8 Addy Homer FR Martin County 2:49.57 1
9 Madison Baez 7 Glades Day 2:52.27 -
10 Campbell McCarthy SO Martin County 2:53.01 -
11 Seleny Martinez FR John Carroll 2:56.17 -
14 Brielle George FR Glades Day 3:00.54 -
  Ashli Sivalls SO Treasure Coast DNS   
  Lindsey Saucedo JR Okeechobee DNS   
  Jaimes Jacqueline SR Okeechobee DNS   
  Monica Sanchez SR Martin County DNS