February 22, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Michael Williams SR Eastside 11.18 NWI
2 Trace Spires SR Santa Fe 11.29 NWI
3 Billy White III SR Santa Fe 11.30 NWI
4 Tyrique Robinson JR Santa Fe 11.43 NWI
5 Dakota Fisher SO Chiefland 11.51 NWI
6 Elijah Kellum SO Santa Fe 11.53 NWI
7 Kennith Martin FR Eastside 11.69 NWI
8 Anthony Wright SO Hamilton County 11.74 NWI
9 Clint Thomas JR Chiefland 11.75 NWI
10 Darian Smith-Williams JR Eastside 11.76 NWI
11 Jarrod Miller SO Eastside 11.81 0.6
12 Bakari Harper JR P. K. Yonge 11.81 NWI
13 Brenden Mavin SR Eastside 11.86 NWI
14 Micah Hudson JR Eastside 11.89 0.4
15 A'Marion Cason SO Santa Fe 11.95 NWI
16 Jared Hopkins SO Fort White 11.99 NWI
17 Cayden Parker FR Santa Fe 12.01 NWI
18 Antoneo Wilson SO Eastside 12.02 NWI
19 Jaleal Thomas SR P. K. Yonge 12.03 NWI
20 Christopher Bishop SO Eastside 12.05 NWI
21 Zavier Doualehi SO P. K. Yonge 12.09 NWI
22 Jabere Johnson SO Eastside 12.15 NWI
23 Josiah Hopkins 8 Fort White 12.17 NWI
24 Malcolm Brown JR Gainesville 12.20 0.5
25 Joshua Benjamin SO Eastside 12.26 NWI
26 Jemall Dix JR Eastside 12.27 0.5
27 Bryan Eastman JR Newberry 12.28 NWI
28 Therrance Morgan SO Hamilton County 12.28 NWI
29 Holden Johnson JR Eastside 12.32 NWI
30 Anthony Smith FR Columbia 12.33 NWI
31 Jerquon Clayton JR Taylor County 12.37 NWI
32 Jayden Mann SO Eastside 12.37 NWI
33 Jaquez Bryant FR Newberry 12.46 0.4
34 Blake McCoy SO Santa Fe 12.53 NWI
35 Kaleb Williams 7 Bell 12.54 0.5
36 Mecha Davis FR Newberry 12.56 0.5
37 Arnez McNeal JR Santa Fe 12.57 NWI
38 Davonta McCutcheon SO Chiefland 12.59 0.6
39 Ta Joun Waldon SO Eastside 12.60 NWI
40 Kelby Waldon JR Eastside 12.61 NWI
41 Alijah Klingerman FR Bell 12.67 NWI
42 Willie Hill SO Eastside 12.68 0.6
43 Landin Williams 7 Bell 12.69 0.6
44 Matthew Hodges JR Taylor County 12.69 NWI
45 Antonio LewisJr. SO Newberry 12.75 0.6
46 Nathanial Ortiz FR Hamilton County 12.80 NWI
47 Austin Cotsch FR Newberry 12.81 0.5
48 Javarius Morant Jr 7 P. K. Yonge 12.89 NWI
49 Kolton Williams SR Bell 12.91 NWI
50 Sage Griffin 8 Taylor County 12.98 NWI
51 Wood Alexis JR Bell 13.03 NWI
52 Chaden Scott SO Newberry 13.06 0.6
53 Pagan Lugo FR Gainesville 13.08 NWI
54 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 13.11 NWI
55 Dontavious Hudson FR Eastside 13.33 NWI
56 Deshaun Davis SO Newberry 13.33 0.6
57 Caelum Surrency FR Bell 13.35 NWI
58 Dominic Calloway SO Newberry 13.48 NWI
59 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 13.49 0.4
60 Davin Heckard SO Newberry 13.53 NWI
61 Jayson Smith SO Eastside 13.59 NWI
62 Camen Upshaw 8 Taylor County 13.60 NWI
63 Chritopher Burke SO Newberry 13.64 0.6
64 Charles Jackson JR Newberry 13.64 0.5
65 Terance Baker FR Santa Fe 13.67 NWI
66 Antwan Rosaria FR Newberry 14.05 NWI
67 Rory Hughes FR P. K. Yonge 14.08 0.6
68 Decorrious Green SO Hamilton County 14.42 NWI
69 Sheltin Varnon FR Bell 15.00 0.6
70 Mike Johnson 7 Hamilton County 15.05 0.6
71 Roy Hendrix 7 Bell 15.08 0.4
72 Troy Hendrix 7 Bell 15.97 0.6
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Williams SR Eastside 11.18
2 Trace Spires SR Santa Fe 11.29
3 Billy White III SR Santa Fe 11.30
4 Tyrique Robinson JR Santa Fe 11.43
5 Dakota Fisher SO Chiefland 11.51
6 Elijah Kellum SO Santa Fe 11.53
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Darian Smith-Williams JR Eastside 11.76
13 Brenden Mavin SR Eastside 11.86
16 Jared Hopkins SO Fort White 11.99
17 Cayden Parker FR Santa Fe 12.01
19 Jaleal Thomas SR P. K. Yonge 12.03
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Anthony Wright SO Hamilton County 11.74
20 Christopher Bishop SO Eastside 12.05
23 Josiah Hopkins 8 Fort White 12.17
32 Jayden Mann SO Eastside 12.37
34 Blake McCoy SO Santa Fe 12.53
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Joshua Benjamin SO Eastside 12.26
27 Bryan Eastman JR Newberry 12.28
29 Holden Johnson JR Eastside 12.32
37 Arnez McNeal JR Santa Fe 12.57
40 Kelby Waldon JR Eastside 12.61
49 Kolton Williams SR Bell 12.91
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Ta Joun Waldon SO Eastside 12.60
48 Javarius Morant Jr 7 P. K. Yonge 12.89
54 Jerry Thoby SO P. K. Yonge 13.11
62 Camen Upshaw 8 Taylor County 13.60
65 Terance Baker FR Santa Fe 13.67
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 A'Marion Cason SO Santa Fe 11.95
44 Matthew Hodges JR Taylor County 12.69
50 Sage Griffin 8 Taylor County 12.98
55 Dontavious Hudson FR Eastside 13.33
57 Caelum Surrency FR Bell 13.35
60 Davin Heckard SO Newberry 13.53
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Jabere Johnson SO Eastside 12.15
30 Anthony Smith FR Columbia 12.33
41 Alijah Klingerman FR Bell 12.67
46 Nathanial Ortiz FR Hamilton County 12.80
66 Antwan Rosaria FR Newberry 14.05
68 Decorrious Green SO Hamilton County 14.42
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Bakari Harper JR P. K. Yonge 11.81
18 Antoneo Wilson SO Eastside 12.02
28 Therrance Morgan SO Hamilton County 12.28
31 Jerquon Clayton JR Taylor County 12.37
51 Wood Alexis JR Bell 13.03
53 Pagan Lugo FR Gainesville 13.08
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kennith Martin FR Eastside 11.69
9 Clint Thomas JR Chiefland 11.75
21 Zavier Doualehi SO P. K. Yonge 12.09
58 Dominic Calloway SO Newberry 13.48
61 Jayson Smith SO Eastside 13.59
Boys' 100 Meters Section 10
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Micah Hudson JR Eastside 11.89
33 Jaquez Bryant FR Newberry 12.46
59 Marquis Hawkins 7 Hamilton County 13.49
71 Roy Hendrix 7 Bell 15.08
Boys' 100 Meters Section 11
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Davonta McCutcheon SO Chiefland 12.59
42 Willie Hill SO Eastside 12.68
43 Landin Williams 7 Bell 12.69
45 Antonio LewisJr. SO Newberry 12.75
56 Deshaun Davis SO Newberry 13.33
63 Chritopher Burke SO Newberry 13.64
Boys' 100 Meters Section 12
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jarrod Miller SO Eastside 11.81
52 Chaden Scott SO Newberry 13.06
67 Rory Hughes FR P. K. Yonge 14.08
69 Sheltin Varnon FR Bell 15.00
70 Mike Johnson 7 Hamilton County 15.05
72 Troy Hendrix 7 Bell 15.97
Boys' 100 Meters Section 13
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Malcolm Brown JR Gainesville 12.20
26 Jemall Dix JR Eastside 12.27
35 Kaleb Williams 7 Bell 12.54
36 Mecha Davis FR Newberry 12.56
47 Austin Cotsch FR Newberry 12.81
64 Charles Jackson JR Newberry 13.64

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 2:04.75
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:10.15
3 Warren Wilson SR Newberry 2:10.85
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 2:11.79
5 Gavin Satterfield SR Columbia 2:15.89
6 Maurice Johnson JR Eastside 2:16.99
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:17.12
8 David Bello SO Newberry 2:18.46
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:18.79
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:19.12
11 Nathan Matsubara FR Columbia 2:20.93
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:22.60
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:23.75
14 Brandon Strong FR Columbia 2:24.32
15 Brock Haight JR Newberry 2:25.47
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:26.42
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:26.96
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:27.23
19 Logan Staley FR Columbia 2:27.53
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:28.16
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 2:29.98
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:30.03
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:31.24
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:32.38
25 Zach Williams SO Santa Fe 2:34.37
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:34.77
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:35.46
28 Josh Manders FR Bell 2:37.30
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:40.57
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:43.95
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:45.27
32 Chris Reies 8 Chiefland 2:45.44
33 Jackson Manders 6 Bell 2:49.67
34 John Durrett FR Columbia 2:52.11
35 Obed Fonseca FR Chiefland 2:52.18
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:55.00
37 Christopher Riordan 7 Bell 3:03.54
38 Steven Swan JR Newberry 3:05.67
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:08.50
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:22.87
41 Alton Seevers 6 Fort White 3:27.14
42 John Thomas 8 Hamilton County 4:20.47
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 2:04.75
3 Warren Wilson SR Newberry 2:10.85
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 2:11.79
6 Maurice Johnson JR Eastside 2:16.99
8 David Bello SO Newberry 2:18.46
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:19.12
15 Brock Haight JR Newberry 2:25.47
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:26.96
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:27.23
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 2:29.98
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:30.03
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:32.38
25 Zach Williams SO Santa Fe 2:34.37
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:35.46
28 Josh Manders FR Bell 2:37.30
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:10.15
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:17.12
11 Nathan Matsubara FR Columbia 2:20.93
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:22.60
14 Brandon Strong FR Columbia 2:24.32
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:31.24
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:34.77
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:45.27
32 Chris Reies 8 Chiefland 2:45.44
34 John Durrett FR Columbia 2:52.11
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:55.00
37 Christopher Riordan 7 Bell 3:03.54
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:08.50
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:22.87
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Gavin Satterfield SR Columbia 2:15.89
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:18.79
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:23.75
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:26.42
19 Logan Staley FR Columbia 2:27.53
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:28.16
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:40.57
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:43.95
33 Jackson Manders 6 Bell 2:49.67
35 Obed Fonseca FR Chiefland 2:52.18
38 Steven Swan JR Newberry 3:05.67
41 Alton Seevers 6 Fort White 3:27.14
42 John Thomas 8 Hamilton County 4:20.47

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Matthew Ortiz SR Santa Fe 4:43.99
2 Jackson Petty JR Eastside 4:44.61
3 Declan Odwyer SO Eastside 4:51.15
4 Peighton Simard SR Fort White 5:04.68
5 Kyle Thrift JR Newberry 5:05.91
6 Gus Mcdaniel SO Eastside 5:06.65
7 Warren Wilson SR Newberry 5:08.43
8 Ethan Walsh FR Eastside 5:12.76
9 Rhett Feagle JR Columbia 5:12.81
10 Gavin Satterfield SR Columbia 5:17.61
11 Jose Rodriguez JR Columbia 5:17.73
12 David Bello SO Newberry 5:18.84
13 DeAndre Turner FR Columbia 5:21.82
14 Benjamin Zou JR Eastside 5:23.05
15 Aaron Young SO Santa Fe 5:26.19
16 Tyler Hudson FR Columbia 5:29.52
17 Brandyn Pope FR Columbia 5:30.67
18 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 5:31.80
19 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:42.36
20 Thomas McBride JR Columbia 5:43.87
21 Matthew Hilliard SO Santa Fe 5:45.43
22 Zach Williams SO Santa Fe 5:48.49
23 Nolan Gray FR Bell 5:52.37
24 Antonio Pascual FR Hamilton County 5:55.36
25 Robert Fanelli JR Newberry 5:59.16
26 John Ringenberg FR Columbia 6:14.90
27 Tait Tailent 6 Chiefland 6:51.52
28 Ezekiel Gray 6 Bell 6:53.91
29 Larry Lopez FR Hamilton County 7:11.46
30 Anthony Caridi FR Gainesville 7:14.56
31 Cole Kozera SO Hamilton County 7:32.64
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Matthew Ortiz SR Santa Fe 4:43.99
4 Peighton Simard SR Fort White 5:04.68
5 Kyle Thrift JR Newberry 5:05.91
6 Gus Mcdaniel SO Eastside 5:06.65
10 Gavin Satterfield SR Columbia 5:17.61
15 Aaron Young SO Santa Fe 5:26.19
18 Harold Yeomans-Lindrose JR Fort White 5:31.80
19 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 5:42.36
20 Thomas McBride JR Columbia 5:43.87
21 Matthew Hilliard SO Santa Fe 5:45.43
22 Zach Williams SO Santa Fe 5:48.49
23 Nolan Gray FR Bell 5:52.37
24 Antonio Pascual FR Hamilton County 5:55.36
25 Robert Fanelli JR Newberry 5:59.16
29 Larry Lopez FR Hamilton County 7:11.46
30 Anthony Caridi FR Gainesville 7:14.56
31 Cole Kozera SO Hamilton County 7:32.64
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jackson Petty JR Eastside 4:44.61
3 Declan Odwyer SO Eastside 4:51.15
7 Warren Wilson SR Newberry 5:08.43
8 Ethan Walsh FR Eastside 5:12.76
9 Rhett Feagle JR Columbia 5:12.81
11 Jose Rodriguez JR Columbia 5:17.73
12 David Bello SO Newberry 5:18.84
13 DeAndre Turner FR Columbia 5:21.82
14 Benjamin Zou JR Eastside 5:23.05
16 Tyler Hudson FR Columbia 5:29.52
17 Brandyn Pope FR Columbia 5:30.67
26 John Ringenberg FR Columbia 6:14.90
27 Tait Tailent 6 Chiefland 6:51.52
28 Ezekiel Gray 6 Bell 6:53.91

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Connor Wetherington SR Santa Fe 15.02 1.3
2 Antoneo Wilson SO Eastside 16.61 NWI
3 Brenden Mavin SR Eastside 17.77 1.3
4 Isaiah Gaither FR Gainesville 20.27 1.3
5 Reginald Adams FR Chiefland 20.69 1.3
6 Christian Bostic FR Chiefland 22.73 NWI
7 Aidan Aivarez 8 Chiefland 24.79 NWI
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Connor Wetherington SR Santa Fe 15.02
3 Brenden Mavin SR Eastside 17.77
4 Isaiah Gaither FR Gainesville 20.27
5 Reginald Adams FR Chiefland 20.69
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Antoneo Wilson SO Eastside 16.61
6 Christian Bostic FR Chiefland 22.73
7 Aidan Aivarez 8 Chiefland 24.79

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Connor Wetherington SR Santa Fe 42.77
2 Brenden Mavin SR Eastside 44.11
3 Kaden Mckire SO Columbia 44.31
4 Thomas Walker JR Columbia 45.25
5 Luke Emerson SO Santa Fe 45.43
6 Antoneo Wilson SO Eastside 48.14
7 Aidan McKenzie SR Columbia 48.54
8 Isaiah Gaither FR Gainesville 49.06
9 Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge 49.08
10 Gaige Williamson JR Columbia 49.41
11 Christian Bostic FR Chiefland 58.26
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Connor Wetherington SR Santa Fe 42.77
2 Brenden Mavin SR Eastside 44.11
4 Thomas Walker JR Columbia 45.25
5 Luke Emerson SO Santa Fe 45.43
8 Isaiah Gaither FR Gainesville 49.06
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Antoneo Wilson SO Eastside 48.14
7 Aidan McKenzie SR Columbia 48.54
9 Izaiah Lewis-Thompson 8 P. K. Yonge 49.08
11 Christian Bostic FR Chiefland 58.26
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kaden Mckire SO Columbia 44.31
10 Gaige Williamson JR Columbia 49.41
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Santa Fe Robinson, Kellum, Spires, White lll 43.31
2 Eastside Williams, Johnson, Martin, Miller 45.02
3 Chiefland Fisher, Blackman, Cochran, Davis 45.40
9 Newberry Cotsch, Jackson, LewisJr., Scott 51.83
  Columbia Bruce, Jones, Rivers, Carter DNF
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Eastside
(B>)
Wilson, Hill, Smith-Williams, Johnson 46.52
5 Santa Fe
(B>)
Cason, McCoy, Murphy, Parker 46.69
6 Eastside
(C>)
Hudson, Hudson, Benjamin, Waldon 48.66
7 Eastside
(D>)
Mann, Waldon, Smith, Dix 48.96
8 Taylor County Griffin, Upshaw, Hodges, Clayton 49.68
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Santa Fe Pitts, Murphy, White lll, Spires 3:33.99
2 Columbia Satterfield, Feagle, McKenzie, Mckire 3:44.85
3 Chiefland Davis, Cochran, Coleman, Pritchard 3:44.95
6 Eastside Miller, Johnson, Williams, Martin 3:55.80
10 P. K. Yonge Barnett, Lewis-Thompson, Thomas, Doualehi 4:04.86
11 Fort White Hopkins, Hopkins, Simard, Yeomans-Lindros 4:09.41
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Hamilton County Merine, Dye, Ortiz, Wright 3:53.08
5 Columbia
(B>)
Williamson, Moore, Matsubara, Rodriguez 3:54.09
8 Eastside
(B>)
Benjamin, Amir, Hudson, Hill 4:03.53
9 Santa Fe
(B>)
Cason, McCoy, McNeal, Parker 4:04.64
12 Bell Alexis, Surrency, Williams, Williams 4:11.65
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
7 Eastside
(C>)
Johnson, Petty, Smith-Williams, Wilson 4:01.33
13 Eastside
(D>)
Hudson, Waldon, Walsh, Bishop 4:19.21
14 Bell
(B>)
Klingerman, Hendrix, Varnon, Hendrix 4:58.39

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Payton Pitts JR Santa Fe 3.75m 12' 3.5"
  • 3.15
    O
  • 3.45
    O
  • 3.75
    XXO
  • 3.95
    XXX
  Brock Haight JR Newberry NH NH
  • 2.55
    XXX

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Elijah Kellum SO Santa Fe 12.90m 42' 4"
  • FOUL  
  • 12.64 (+0.0)
  • 12.90 (+0.0)
2 Kaden Mckire SO Columbia 12.75m 41' 10"
  • 11.28 (+0.0)
  • 12.75 (+0.0)
  • 12.75 (+0.0)
3 Malakai Murphy SO Santa Fe 12.66m 41' 6.5"
  • 12.66 (+0.0)
  • 12.03 (+0.0)
  • 12.45 (+0.0)
4 Aaron Young SO Santa Fe 12.48m 40' 11.5"
  • 12.48 (+0.0)
  • 10.05 (+0.0)
  • 9.89 (+0.0)
5 Thomas Walker JR Columbia 11.35m 37' 3"
  • 11.35 (+0.0)
  • 11.15 (+0.0)
  • FOUL  
6 Ta Joun Waldon SO Eastside 11.16m 36' 7.5"
  • 10.85 (+0.0)
  • 11.16 (+0.0)
  • 10.82 (+0.0)
7 Markeyon Moore SO Columbia 10.85m 35' 7.25"
  • 10.85 (+0.0)
  • FOUL  
  • 10.50 (+0.0)
8 Christian Dye JR Hamilton County 10.37m 34' 0.25"
  • 10.37 (+0.0)
  • 10.30 (+0.0)
  • FOUL  
  Aidan McKenzie SR Columbia FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Jahiem Foye SR Santa Fe 13.62m 44' 8.25"
  • 13.62  
  • 11.50  
  • 12.39  
2 Connor Wetherington SR Santa Fe 13.24m 43' 5.25"
  • 12.66  
  • 13.24  
  • FOUL  
3 Keyon Carter SR Santa Fe 12.48m 40' 11.5"
  • 12.48  
  • 12.05  
  • 11.20  
4 Tyquan Williams SO Eastside 12.33m 40' 5.5"
  • 11.71  
  • 12.33  
  • FOUL  
5 Colby Herring SR Bell 11.77m 38' 7.5"
  • 11.69  
  • 11.77  
  • 11.73  
6 Tre'Vaun Sams JR Eastside 11.70m 38' 4.75"
  • 10.52  
  • 11.43  
  • 11.70  
7 Johnny Williams SR Columbia 11.44m 37' 6.5"
  • 11.44  
  • 10.06  
  • 9.88  
8 Gerardo De la Cruz SR Chiefland 11.43m 37' 6"
  • 9.76  
  • 11.43  
  • 10.61  
9 Lawrence Rivers SO Chiefland 11.10m 36' 5"
  • 11.10  
  • 10.73  
  • FOUL  
10 Evan Morse SO Columbia 10.97m 36' 0"
  • 10.46  
  • 10.97  
  • 10.82  
11 Reginald Adams FR Chiefland 10.29m 33' 9.25"
  • 10.29  
  • FOUL  
  • 10.15  
12 Kolton Williams SR Bell 10.10m 33' 1.75"
  • 9.80  
  • FOUL  
  • 10.10  
13 Willie Hill SR Santa Fe 9.34m 30' 7.75"
  • FOUL  
  • 8.25  
  • 9.34  
14 Omarion Udell FR Columbia 9.29m 30' 5.75"
  • 9.29  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Jaquez Hill SO Eastside 9.24m 30' 3.75"
  • FOUL  
  • 9.24  
  • FOUL  
16 James Dimauro FR Fort White 8.38m 27' 6"
  • FOUL  
  • 8.38  
  • FOUL  
17 Trevon Marshall SO Hamilton County 7.55m 24' 9.25"
  • FOUL  
  • 7.55  
  • FOUL  
18 Anthony Thisse FR Chiefland 7.44m 24' 5"
  • 7.44  
  • FOUL  
  • FOUL  
19 Daniel Zou FR Eastside 7.15m 23' 5.5"
  • 7.15  
  • FOUL  
  • FOUL  
20 Isaiah Gaither FR Gainesville 6.95m 22' 9.75"
  • 6.95  
  • FOUL  
  • FOUL  
21 Aver Priest JR Fort White 6.24m 20' 5.75"
  • 6.24  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Jahiem Foye SR Santa Fe 13.62m 44' 8.25"
2 Connor Wetherington SR Santa Fe 13.24m 43' 5.25"
3 Keyon Carter SR Santa Fe 12.48m 40' 11.5"
4 Tyquan Williams SO Eastside 12.33m 40' 5.5"
5 Colby Herring SR Bell 11.77m 38' 7.5"
8 Gerardo De la Cruz SR Chiefland 11.43m 37' 6"
12 Kolton Williams SR Bell 10.10m 33' 1.75"
15 Jaquez Hill SO Eastside 9.24m 30' 3.75"
16 James Dimauro FR Fort White 8.38m 27' 6"
18 Anthony Thisse FR Chiefland 7.44m 24' 5"
19 Daniel Zou FR Eastside 7.15m 23' 5.5"
20 Isaiah Gaither FR Gainesville 6.95m 22' 9.75"
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
6 Tre'Vaun Sams JR Eastside 11.70m 38' 4.75"
7 Johnny Williams SR Columbia 11.44m 37' 6.5"
9 Lawrence Rivers SO Chiefland 11.10m 36' 5"
10 Evan Morse SO Columbia 10.97m 36' 0"
11 Reginald Adams FR Chiefland 10.29m 33' 9.25"
13 Willie Hill SR Santa Fe 9.34m 30' 7.75"
14 Omarion Udell FR Columbia 9.29m 30' 5.75"
17 Trevon Marshall SO Hamilton County 7.55m 24' 9.25"
21 Aver Priest JR Fort White 6.24m 20' 5.75"

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Tyquan Williams SO Eastside 37.36m 122' 7"
  • 30.03  
  • 37.36  
  • 35.59  
2 Evan Morse SO Columbia 33.60m 110' 3"
  • 32.27  
  • 27.19  
  • 33.60  
3 Colby Herring SR Bell 33.55m 110' 1"
  • 26.00  
  • 32.25  
  • 33.55  
4 Vincent Cloutier JR Chiefland 31.24m 102' 6"
  • FOUL  
  • 31.24  
  • 26.11  
5 Keyon Carter SR Santa Fe 30.35m 99' 7"
  • 30.35  
  • FOUL  
  • 26.56  
6 Kolton Williams SR Bell 30.17m 99' 0"
  • 28.31  
  • 27.40  
  • 30.17  
7 Travis Williams JR Chiefland 28.00m 91' 10"
  • 26.22  
  • 28.00  
  • 27.40  
8 Johnny Williams SR Columbia 26.73m 87' 8"
  • 26.17  
  • FOUL  
  • 26.73  
9 Omarion Udell FR Columbia 18.37m 60' 3"
  • 18.37  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Jaquez Hill SO Eastside 16.02m 52' 7"
  • 16.02  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Domynick Welch FR Chiefland 14.56m 47' 9"
  • 14.56  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Daniel Zou FR Eastside FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jahiem Foye SR Santa Fe FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Tre'Vaun Sams JR Eastside FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Tyquan Williams SO Eastside 37.36m 122' 7"
3 Colby Herring SR Bell 33.55m 110' 1"
4 Vincent Cloutier JR Chiefland 31.24m 102' 6"
6 Kolton Williams SR Bell 30.17m 99' 0"
7 Travis Williams JR Chiefland 28.00m 91' 10"
10 Jaquez Hill SO Eastside 16.02m 52' 7"
11 Domynick Welch FR Chiefland 14.56m 47' 9"
  Jahiem Foye SR Santa Fe FOUL NM
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
2 Evan Morse SO Columbia 33.60m 110' 3"
5 Keyon Carter SR Santa Fe 30.35m 99' 7"
8 Johnny Williams SR Columbia 26.73m 87' 8"
9 Omarion Udell FR Columbia 18.37m 60' 3"
  Daniel Zou FR Eastside FOUL NM
  Tre'Vaun Sams JR Eastside FOUL NM