February 22, 2022
|
Santa Fe - Alachua, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 1:29.82 1:48.54 1:27.33 2:04.75 2:04.75 2:29.70 2:42.18
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:36.18 2:19.26 2:40.09 2:37.49 2:10.15 1:42.82 1:37.62
3 Warren Wilson SR Newberry 1:57.77 2:50.11 2:42.26 1:40.76 2:10.85 2:04.31 1:44.68
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 2:22.34 1:50.71 1:40.16 2:11.79 2:11.79 2:23.66 2:48.70
5 Gavin Satterfield SR Columbia 2:00.95 1:36.49 1:39.20 1:51.43 2:15.89 1:43.28 2:32.20
6 Maurice Johnson JR Eastside 1:38.64 1:50.97 1:38.64 2:53.98 2:16.99 1:55.08 2:03.30
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:15.75 2:28.09 2:58.26 2:44.55 2:17.12 2:44.55 1:53.81
8 David Bello SO Newberry 2:18.46 2:26.77 3:00.00 2:24.00 2:18.46 2:12.93 1:50.77
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:11.85 1:51.04 2:34.06 2:06.30 2:18.79 2:07.69 2:38.22
10 Kyle Thrift JR Newberry 2:19.12 2:38.60 2:52.51 1:56.86 2:19.12 1:51.30 2:14.95
11 Nathan Matsubara FR Columbia 1:55.57 2:39.25 2:18.12 2:25.16 2:20.93 2:25.16 1:38.66
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:02.64 2:08.34 1:44.10 2:25.46 2:22.60 2:36.86 2:08.34
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:23.75 2:52.50 2:09.38 1:50.69 2:23.75 3:05.44 1:52.13
14 Brandon Strong FR Columbia 2:25.77 3:00.40 2:43.09 2:04.12 2:24.32 1:46.80 2:30.10
15 Brock Haight JR Newberry 2:03.65 2:21.11 2:21.11 1:52.02 2:25.47 2:35.66 3:04.75
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:48.39 1:51.28 2:01.53 2:46.92 2:26.42 1:43.96 3:03.03
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:16.68 2:21.09 1:53.16 2:26.96 2:26.96 2:44.60 2:04.92
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:55.21 3:09.93 2:16.93 3:05.51 2:27.23 2:25.76 2:49.32
19 Logan Staley FR Columbia 2:58.52 2:24.58 1:43.28 2:30.48 2:27.53 3:11.79 3:07.37
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:41.50 1:55.57 2:57.80 2:10.38 2:28.16 2:20.76 1:43.72
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 2:10.49 2:40.48 2:59.98 2:19.49 2:29.98 2:55.48 2:01.49
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:24.03 2:51.04 1:58.53 2:40.54 2:30.03 3:13.54 1:45.03
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:01.00 2:44.86 1:50.41 3:04.52 2:31.24 1:50.41 3:12.08
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:38.48 2:06.48 2:21.72 2:08.00 2:32.38 1:55.81 2:43.05
25 Zach Williams SO Santa Fe 3:16.05 2:59.07 1:51.15 2:35.92 2:34.37 2:05.04 3:03.70
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:40.96 2:17.75 2:51.80 2:14.65 2:34.77 3:13.47 3:13.47
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:07.48 2:19.92 3:00.34 3:05.00 2:35.46 3:15.88 2:41.68
28 Josh Manders FR Bell 2:35.73 2:54.61 3:16.63 2:01.13 2:37.30 2:24.72 1:50.11
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:16.49 2:30.94 3:17.51 2:10.07 2:40.57 1:58.83 2:06.85
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:12.80 2:37.40 2:01.33 2:06.25 2:43.95 2:42.31 3:23.30
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:58.50 3:13.37 2:23.79 2:07.26 2:45.27 2:00.65 1:57.35
32 Chris Reies 8 Chiefland 3:35.08 2:45.44 3:15.22 2:33.86 2:45.44 3:18.53 2:18.97
33 Jackson Manders 6 Bell 2:00.47 3:27.00 2:14.04 3:21.91 2:49.67 2:07.26 3:20.21
34 John Durrett FR Columbia 2:46.95 2:12.53 2:34.90 2:03.92 2:52.11 2:10.81 2:24.58
35 Obed Fonseca FR Chiefland 3:11.12 2:17.75 2:24.64 2:24.64 2:52.18 3:40.39 3:40.39
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:07.75 2:06.00 2:18.25 3:47.50 2:55.00 3:03.75 2:28.75
37 Christopher Riordan 7 Bell 2:10.32 2:43.35 3:12.72 3:42.09 3:03.54 3:01.71 3:21.90
38 Steven Swan JR Newberry 3:29.81 3:46.52 2:30.40 2:21.11 3:05.67 2:52.68 3:00.10
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:23.58 3:31.12 3:38.66 3:16.04 3:08.50 3:08.50 2:57.19
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:35.05 3:43.16 4:13.59 4:07.51 3:22.87 2:38.24 4:01.42
41 Alton Seevers 6 Fort White 4:10.64 4:02.36 2:33.29 2:27.07 3:27.14 3:20.93 3:47.86
42 John Thomas 8 Hamilton County 5:04.75 4:51.73 3:07.54 3:54.43 4:20.47 3:04.94 4:04.85
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Trace Spires SR Santa Fe 1:29.82 2:04.75 1:49.78 1:49.78 2:12.24
3 Warren Wilson SR Newberry 1:31.60 2:10.85 2:35.72 1:56.46 1:45.99
4 Matthew Ortiz SR Santa Fe 1:53.34 2:11.79 2:30.24 1:54.66 2:19.70
6 Maurice Johnson JR Eastside 1:41.38 2:16.99 2:11.51 1:56.45 2:01.93
8 David Bello SO Newberry 2:22.62 2:18.46 2:50.31 2:25.39 2:21.23
10 Kyle Thrift JR Newberry 1:42.95 2:19.12 2:46.95 2:51.12 1:42.95
15 Brock Haight JR Newberry 1:47.65 2:25.47 1:52.02 2:34.20 2:35.66
17 Julian Gilbert 8 P. K. Yonge 2:57.83 2:26.96 1:57.57 2:25.49 2:54.89
18 Gavin Breman SR Santa Fe 2:46.37 2:27.23 2:25.76 2:19.87 2:28.71
21 Kartikeya Rajderkar SO Eastside 1:46.49 2:29.98 2:53.98 2:17.99 1:50.99
22 Zander Hawk SO Chiefland 2:55.54 2:30.03 1:57.03 2:37.54 1:45.03
24 Kalebs Pritchard JR Chiefland 2:44.57 2:32.38 2:24.77 2:30.86 2:08.00
25 Zach Williams SO Santa Fe 2:06.59 2:34.37 2:06.59 2:12.76 2:34.37
27 Matthew Hilliard SO Santa Fe 2:21.47 2:35.46 1:55.04 1:53.49 3:06.56
28 Josh Manders FR Bell 2:01.13 2:37.30 2:40.45 3:11.91 3:24.49
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Declan Odwyer SO Eastside 2:10.15 1:44.12
7 Rhett Feagle JR Columbia 2:17.12 2:23.98
11 Nathan Matsubara FR Columbia 2:20.93 1:54.16
12 Nicholas Wilkerson SO Columbia 2:22.60 1:56.94
14 Brandon Strong FR Columbia 2:24.32 2:02.68
23 Gavin Heaton SO Fort White 2:31.24 2:07.05
26 Natheniel James FR P. K. Yonge 2:34.77 2:08.46
31 Larry Lopez FR Hamilton County 2:45.27 2:00.65
32 Chris Reies 8 Chiefland 2:45.44 3:03.64
34 John Durrett FR Columbia 2:52.11 3:04.16
36 Cole Kozera SO Hamilton County 2:55.00 3:10.75
37 Christopher Riordan 7 Bell 3:03.54 2:13.99
39 Timothy Todd 7 Fort White 3:08.50 3:38.66
40 Anthony Caridi FR Gainesville 3:22.87 3:43.16
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Gavin Satterfield SR Columbia 1:48.72 2:15.89
9 Benjamin Zou JR Eastside 2:21.57 2:18.79
13 Gus Mcdaniel SO Eastside 2:25.19 2:23.75
16 Ethan Walsh FR Eastside 2:20.57 2:26.42
19 Logan Staley FR Columbia 1:52.13 2:27.53
20 Josh Gutierrez 8 P. K. Yonge 2:04.46 2:28.16
29 Mitchell Anderson 7 Bell 2:21.31 2:40.57
30 Lane Sheffield 7 Bell 2:48.87 2:43.95
33 Jackson Manders 6 Bell 3:01.55 2:49.67
35 Obed Fonseca FR Chiefland 2:26.36 2:52.18
38 Steven Swan JR Newberry 3:29.81 3:05.67
41 Alton Seevers 6 Fort White 3:12.64 3:27.14
42 John Thomas 8 Hamilton County 5:25.59 4:20.47