March 25, 2022
|
Indian Rocks Christian - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Théo Simon SR Shorecrest Prep 41.12 41.96 40.29 40.71 10
2 Sam Adebonojo JR Berkeley Prep 44.30 44.30 37.22 47.40 8
3 Benjamin McKeehan SR Seffner Christian 45.12 44.67 31.72 32.61 6
4 Jeremy Barton JR Shorecrest Prep 36.04 45.05 45.50 48.66 5
5 REILLY HENDERSON SO Osceola (Seminole) 32.72 45.44 39.54 47.26 4
6 Johnie Chattman JR Indian Rocks Christian 34.24 45.65 37.89 38.35 3
7 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 36.86 46.07 41.93 47.92 2
8 Aiden Taylor JR Wiregrass Ranch 36.79 46.57 49.37 49.83 1
9 Trent Maloney FR First Baptist (Naples) 53.63 47.46 42.72 52.68 -
10 Dylan Singleton 8 First Baptist (Naples) 46.60 47.55 39.47 58.97 -
11 Dayvion Porter JR Tampa Prep 35.27 47.66 59.10 51.00 -
12 Roman Marr-Navas JR Seminole 44.31 48.16 52.98 46.72 -
13 Trevor Wilson JR First Baptist (Naples) 50.34 48.87 34.21 59.63 -
14 Tyler Jennings SR Osceola (Seminole) 1:00.69 48.94 53.84 52.37 -
15 JACOB MARTIN SO Osceola (Seminole) 35.96 49.26 1:03.55 53.20 -
16 Carter Durgin SO Seminole 37.46 49.29 1:03.10 49.79 -
17 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 38.54 49.41 42.00 55.84 -
18 London Burge SO Seminole 51.42 49.44 45.98 59.83 -
19 Joseph Miehl SO Osceola (Seminole) 57.72 50.63 42.03 36.46 -
20 Mo Alexis FR Northside Christian 43.14 50.75 41.62 48.72 -
21 Gavin Richardson FR Northside Christian 1:03.54 50.83 1:04.05 55.41 -
22 Walker Damron 8 Tampa Bay HEAT 47.93 50.98 1:05.26 59.14 -
23 Asher Walton 8 Shorecrest Prep 51.89 51.37 43.67 41.10 -
24 Ryan Eichstaedt FR Clearwater Central Catholic 57.47 53.21 48.96 1:05.45 -
25 Zackery Mercer SO Admiral Farragut 48.78 53.60 50.92 47.71 -
26 Joshua Zukowski JR Seminole 1:07.45 54.39 1:02.55 57.11 -
27 Vincent Pollard SO Seminole 1:00.74 1:05.31 1:23.60 1:03.35 -
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jeremy Barton JR Shorecrest Prep 45.05 5
15 JACOB MARTIN SO Osceola (Seminole) 49.26 -
23 Asher Walton 8 Shorecrest Prep 51.37 -
24 Ryan Eichstaedt FR Clearwater Central Catholic 53.21 -
26 Joshua Zukowski JR Seminole 54.39 -
27 Vincent Pollard SO Seminole 1:05.31 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Trevor Wilson JR First Baptist (Naples) 40.08 48.87 58.16 55.72 52.29 49.85 -
16 Carter Durgin SO Seminole 1:01.12 49.29 58.66 53.24 45.35 40.91 -
18 London Burge SO Seminole 41.53 49.44 47.96 49.44 40.05 52.90 -
19 Joseph Miehl SO Osceola (Seminole) 1:02.79 50.63 41.01 39.50 1:02.79 44.56 -
20 Mo Alexis FR Northside Christian 49.23 50.75 1:04.96 50.75 57.35 36.04 -
21 Gavin Richardson FR Northside Christian 1:05.57 50.83 1:04.56 50.83 50.33 1:02.52 -
22 Walker Damron 8 Tampa Bay HEAT 54.04 50.98 54.04 57.10 40.79 58.63 -
25 Zackery Mercer SO Admiral Farragut 1:06.47 53.60 1:01.11 41.81 40.20 1:04.86 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 36.40 58.51 46.07 2
9 Trent Maloney FR First Baptist (Naples) 37.02 34.65 47.46 -
11 Dayvion Porter JR Tampa Prep 55.77 39.09 47.66 -
12 Roman Marr-Navas JR Seminole 55.87 1:00.69 48.16 -
14 Tyler Jennings SR Osceola (Seminole) 52.37 43.56 48.94 -
17 Dominick Davis FR First Baptist (Naples) 57.32 57.81 49.41 -
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Théo Simon SR Shorecrest Prep 52.45 41.96 36.51 41.96 47.00 10
2 Sam Adebonojo JR Berkeley Prep 54.49 55.82 42.53 44.30 31.90 8
3 Benjamin McKeehan SR Seffner Christian 57.18 43.78 43.33 44.67 40.65 6
5 REILLY HENDERSON SO Osceola (Seminole) 34.08 49.08 36.36 45.44 54.08 4
6 Johnie Chattman JR Indian Rocks Christian 32.87 39.26 58.89 45.65 41.55 3
8 Aiden Taylor JR Wiregrass Ranch 45.64 46.11 33.07 46.57 37.26 1
10 Dylan Singleton 8 First Baptist (Naples) 59.92 1:01.34 55.16 47.55 51.83 -