April 5, 2022
|
Gibbs HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexia Jones FR Largo 25.43 10
2 Niyah Mitchell SR Boca Ciega 26.12 8
3 Janaya Davis-Gainer SR Admiral Farragut 26.13 6
4 Sy Crowley SR Hernando 26.75 5
5 Nyla Snead FR Lakewood 27.05 4
6 Alexciona Davis FR Largo 27.10 3
7 Elise Graham SO Admiral Farragut 27.29 2
8 Richardia Allen FR Admiral Farragut 27.47 1
9 Dierra Randle JR Boca Ciega 27.60 -
10 Sumayah Lewis-McIntosh FR Lakewood 27.93 -
11 Denia Averette SO Admiral Farragut 28.02 -
12 Jada Lance JR Hernando 28.02 -
13 Miyoko O'Neal FR Largo 28.32 -
14 Stephanie Eicher SO Northeast (SP) 28.35 -
15 Imani Knighton FR Largo 28.41 -
16 Jessenia Garcia JR Land O'Lakes 28.54 -
17 Kimora Stubbins SO Bell Creek 28.87 -
18 Ciara Vedova SO St. Petersburg Catholic 28.87 -
19 Jayla Laster SO Northeast (SP) 29.55 -
20 Flora Clark FR Northeast (SP) 29.92 -
21 Adriel Ellison SO Northeast (SP) 30.57 -
22 Jamella John SO Gibbs 30.57 -
23 Madison Callaghan FR Land O'Lakes 30.60 -
24 Amari Grayson JR Boca Ciega 33.04 -
25 Brianna Boone SO Gibbs 33.09 -
26 Daja Simmons JR Boca Ciega 33.62 -
27 Marianna Jimenez-Sharpe FR Gibbs 35.31 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Richardia Allen FR Admiral Farragut 27.47 1
13 Miyoko O'Neal FR Largo 28.32 -
15 Imani Knighton FR Largo 28.41 -
16 Jessenia Garcia JR Land O'Lakes 28.54 -
26 Daja Simmons JR Boca Ciega 33.62 -
27 Marianna Jimenez-Sharpe FR Gibbs 35.31 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Stephanie Eicher SO Northeast (SP) 28.35 -
19 Jayla Laster SO Northeast (SP) 29.55 -
20 Flora Clark FR Northeast (SP) 29.92 -
21 Adriel Ellison SO Northeast (SP) 30.57 -
22 Jamella John SO Gibbs 30.57 -
24 Amari Grayson JR Boca Ciega 33.04 -
25 Brianna Boone SO Gibbs 33.09 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Nyla Snead FR Lakewood 27.05 4
9 Dierra Randle JR Boca Ciega 27.60 -
10 Sumayah Lewis-McIntosh FR Lakewood 27.93 -
12 Jada Lance JR Hernando 28.02 -
17 Kimora Stubbins SO Bell Creek 28.87 -
18 Ciara Vedova SO St. Petersburg Catholic 28.87 -
23 Madison Callaghan FR Land O'Lakes 30.60 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexia Jones FR Largo 25.43 10
2 Niyah Mitchell SR Boca Ciega 26.12 8
3 Janaya Davis-Gainer SR Admiral Farragut 26.13 6
4 Sy Crowley SR Hernando 26.75 5
6 Alexciona Davis FR Largo 27.10 3
7 Elise Graham SO Admiral Farragut 27.29 2
11 Denia Averette SO Admiral Farragut 28.02 -