February 25, 2022
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Riley Smith SO Buchholz 1:28.20 2:08.72 1:59.18 10
2 Kyle Verdi SR West Port 1:34.87 1:26.46 2:00.08 8
3 Kasey Wheatley JR Flagler Palm Coast 2:24.01 1:56.17 2:01.01 6
4 Dawson Isbell SO Niceville 1:49.53 1:41.01 2:01.69 5
5 Cameron De La Torre SR Nease 1:56.49 1:31.44 2:05.25 4
6 Richard Circelli SO Ponte Vedra 2:17.14 2:13.36 2:05.81 3
7 Mark Nance SO Buchholz 2:08.83 2:34.09 2:06.30 2
8 Certain Williams JR West Port 1:48.69 1:44.90 2:06.38 1
9 Brandon Stowell-Campos SR Nease 2:44.34 1:36.08 2:06.41 -
10 Cole Bowman SR Mainland 2:16.55 1:58.85 2:06.43 -
11 Ethan Myrick SR DeLand 2:39.35 2:41.90 2:07.48 -
12 Anthony Wirsing SR Niceville 1:42.20 1:42.20 2:07.74 -
13 Colby Green SO Ponte Vedra 2:15.54 1:51.24 2:07.86 -
14 Noah Ennabili SO DeLand 1:32.12 1:51.31 2:07.94 -
15 Santos Aguilar SR South Lake 2:47.99 1:34.33 2:09.22 -
16 Jerel Moore JR Spruce Creek 2:26.26 2:04.26 2:09.43 -
17 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 2:20.91 2:45.70 2:10.47 -
18 Seth Sawyer JR Mainland 2:47.02 2:22.03 2:11.51 -
19 Ben Steger SR Satellite 2:36.93 1:36.27 2:11.87 -
20 Damarko Evans JR Spruce Creek 2:23.86 2:25.18 2:11.98 -
21 James Brice SR Ponte Vedra 2:08.33 2:38.75 2:12.29 -
22 Benjamin Helms JR Deltona 2:24.43 2:21.78 2:12.50 -
23 Benjamin Koppman SR St. Augustine 2:13.20 1:35.91 2:13.20 -
24 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:13.48 1:33.44 2:13.48 -
25 Dillon Mantei JR St. Augustine 2:11.10 2:12.44 2:13.77 -
26 Logan Carr FR Satellite 2:43.86 1:52.82 2:14.31 -
27 Ayden Burns SO DeLand 2:42.52 2:20.85 2:15.43 -
28 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 1:39.61 2:16.45 2:16.45 -
29 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:52.28 2:20.84 2:16.73 -
30 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:14.88 1:51.48 2:17.63 -
31 Liam Dougherty SO St. Augustine 2:38.95 2:14.07 2:18.21 -
32 Andrew McLane SO New Smyrna Beach 2:42.74 2:53.87 2:19.09 -
33 Gabe Bossenberry SR Satellite 2:59.79 1:43.14 2:19.37 -
34 Calum Watson FR Buchholz 1:45.98 2:26.42 2:19.44 -
35 Jesse Pack SO DeLand 2:41.16 2:53.78 2:20.14 -
36 Blaise Bissonnette SO Satellite 2:13.60 2:43.13 2:20.63 -
37 Joshua Cargill SR South Lake 2:15.20 1:58.30 2:20.83 -
38 Jared Williams SO New Smyrna Beach 2:55.03 2:52.21 2:21.15 -
39 Christian Mertens JR St. Augustine 2:48.41 1:57.47 2:21.52 -
40 Adam Minarchik JR Mainland 2:24.34 2:31.49 2:22.91 -
41 Grant Walker SO South Lake 2:55.20 1:46.27 2:23.60 -
42 Jude Parker SO St. Francis 1:49.22 3:05.38 2:23.70 -
43 Lincoln Davis JR Deltona 2:47.72 2:34.70 2:24.58 -
44 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 3:12.60 3:09.62 2:29.30 -
45 Zev Jungreis JR South Lake 2:38.30 1:54.58 2:30.76 -
46 Freddy Tejada SR Deltona 2:25.15 3:01.81 2:32.78 -
47 Josiah Tejeda JR Deltona 2:30.61 2:41.47 2:35.26 -
48 Blake Irwin SO Mainland 3:06.21 2:15.58 2:43.34 -
49 Joseph Deehan SO Buchholz 2:39.85 3:12.81 2:44.79 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
30 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:16.26 1:51.48 2:01.12 2:17.63 -
36 Blaise Bissonnette SO Satellite 2:02.35 1:58.13 1:58.13 2:20.63 -
37 Joshua Cargill SR South Lake 2:19.43 2:15.20 2:51.82 2:20.83 -
39 Christian Mertens JR St. Augustine 2:48.41 2:55.49 2:51.24 2:21.52 -
41 Grant Walker SO South Lake 2:56.63 2:02.06 2:33.66 2:23.60 -
45 Zev Jungreis JR South Lake 2:44.33 2:44.33 2:26.24 2:30.76 -
46 Freddy Tejada SR Deltona 3:09.45 2:09.87 2:35.84 2:32.78 -
48 Blake Irwin SO Mainland 2:35.18 2:28.64 2:00.88 2:43.34 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Benjamin Helms JR Deltona 2:12.50 -
28 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 2:16.45 -
29 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:16.73 -
31 Liam Dougherty SO St. Augustine 2:18.21 -
33 Gabe Bossenberry SR Satellite 2:19.37 -
34 Calum Watson FR Buchholz 2:19.44 -
38 Jared Williams SO New Smyrna Beach 2:21.15 -
40 Adam Minarchik JR Mainland 2:22.91 -
42 Jude Parker SO St. Francis 2:23.70 -
43 Lincoln Davis JR Deltona 2:24.58 -
47 Josiah Tejeda JR Deltona 2:35.26 -
49 Joseph Deehan SO Buchholz 2:44.79 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Cole Bowman SR Mainland 2:01.38 2:06.43 1:28.51 2:06.43 -
13 Colby Green SO Ponte Vedra 2:24.49 2:00.19 1:42.29 2:07.86 -
16 Jerel Moore JR Spruce Creek 1:34.49 1:53.90 2:09.43 2:09.43 -
17 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 2:33.96 2:19.61 1:31.33 2:10.47 -
18 Seth Sawyer JR Mainland 2:27.30 2:02.31 2:15.46 2:11.51 -
19 Ben Steger SR Satellite 2:01.32 2:06.60 2:00.01 2:11.87 -
20 Damarko Evans JR Spruce Creek 1:56.15 2:29.14 1:50.87 2:11.98 -
24 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:34.84 2:12.15 2:04.14 2:13.48 -
25 Dillon Mantei JR St. Augustine 1:51.03 1:38.99 1:45.68 2:13.77 -
26 Logan Carr FR Satellite 1:51.48 2:21.03 2:10.28 2:14.31 -
27 Ayden Burns SO DeLand 2:47.94 1:41.58 1:56.47 2:15.43 -
32 Andrew McLane SO New Smyrna Beach 2:01.01 1:49.89 2:20.48 2:19.09 -
35 Jesse Pack SO DeLand 1:38.10 2:13.14 2:36.96 2:20.14 -
44 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 3:08.12 3:14.09 2:05.42 2:29.30 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Riley Smith SO Buchholz 1:59.18 2:27.79 2:07.53 1:59.18 2:13.49 10
2 Kyle Verdi SR West Port 1:51.68 1:43.27 2:20.50 2:00.08 2:08.49 8
3 Kasey Wheatley JR Flagler Palm Coast 1:24.71 1:29.55 1:27.13 2:01.01 2:24.01 6
4 Dawson Isbell SO Niceville 1:45.87 2:27.25 2:36.98 2:01.69 1:26.40 5
5 Cameron De La Torre SR Nease 1:41.46 1:46.47 2:04.00 2:05.25 2:11.52 4
6 Richard Circelli SO Ponte Vedra 2:19.65 2:04.56 1:28.07 2:05.81 2:04.56 3
7 Mark Nance SO Buchholz 2:22.72 1:38.52 1:29.68 2:06.30 1:42.31 2
8 Certain Williams JR West Port 1:46.16 2:06.38 1:46.16 2:06.38 2:13.97 1
9 Brandon Stowell-Campos SR Nease 1:37.34 2:01.36 2:15.26 2:06.41 2:25.38 -
11 Ethan Myrick SR DeLand 1:29.24 2:32.98 2:08.76 2:07.48 2:08.76 -
12 Anthony Wirsing SR Niceville 1:29.42 1:37.09 2:07.74 2:07.74 1:58.80 -
14 Noah Ennabili SO DeLand 1:44.91 2:15.62 2:14.34 2:07.94 1:55.15 -
15 Santos Aguilar SR South Lake 2:36.36 1:38.21 2:02.76 2:09.22 2:05.35 -
21 James Brice SR Ponte Vedra 2:46.69 1:43.19 2:24.20 2:12.29 2:29.49 -
23 Benjamin Koppman SR St. Augustine 2:43.84 1:43.90 1:45.23 2:13.20 2:25.19 -