March 3, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank Bussott SR Clewiston 2:06.96 10
2 Joshua Moore JR Atlantic Christian 2:07.09 8
3 Sebastian Castruita SR Clewiston 2:12.00 6
4 Joshua Walkes JR Pahokee 2:12.38 5
5 David Alfonzo SO Atlantic Christian 2:17.46 4
6 Dequan Holley JR Glades Central 2:18.94 3
7 Miguel Figueroa SR Clewiston 2:19.36 2
8 Hardley Gilmore SO Glades Central 2:20.02 1
9 Jacob Wells JR Berean Christian 2:20.54 -
10 Adrian Cordova SR Clewiston 2:20.65 -
11 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:28.61 -
12 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:30.57 -
13 Brian Alfonso JR Moore Haven 2:30.62 -
14 Zaylen Bryant 8 Pahokee 2:32.59 -
15 Craig LeBlanc FR Glades Day 2:34.04 -
16 Roode Joseph SO Inlet Grove 2:34.72 -
17 John Williamson JR Okeechobee 2:34.79 -
18 Joshua Goring JR Inlet Grove 2:36.06 -
19 Wintley Dominique 8 Atlantic Christian 2:38.11 -
20 Jamarion Singleton 6 Pahokee 2:40.48 -
21 Freddie Pierre SO Inlet Grove 2:41.66 -
22 Brandon Watson 8 Pahokee 2:42.52 -
23 Brian Batista SO Moore Haven 2:45.07 -
24 Alejandro Liberato JR Okeechobee 2:51.29 -
25 Nathan Clark 8 Berean Christian 2:51.57 -
26 Julian Bueno SO Glades Day 2:53.96 -
27 Willie Bens SO Glades Central 3:08.26 -
28 Joshua Butzberger SO Berean Christian 3:11.44 -
  Omarion Chastine JR Glades Central DNF   
  Colt Ryhmes 6 Moore Haven DNS   
  David Chuckwu FR Atlantic Christian DNS   
  MIchael Maass JR Berean Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Sebastian Castruita SR Clewiston 2:12.00 6
7 Miguel Figueroa SR Clewiston 2:19.36 2
11 Ismael Valdez SR Okeechobee 2:28.61 -
12 Santiago Gonzalez SO Okeechobee 2:30.57 -
13 Brian Alfonso JR Moore Haven 2:30.62 -
16 Roode Joseph SO Inlet Grove 2:34.72 -
18 Joshua Goring JR Inlet Grove 2:36.06 -
19 Wintley Dominique 8 Atlantic Christian 2:38.11 -
21 Freddie Pierre SO Inlet Grove 2:41.66 -
22 Brandon Watson 8 Pahokee 2:42.52 -
24 Alejandro Liberato JR Okeechobee 2:51.29 -
25 Nathan Clark 8 Berean Christian 2:51.57 -
28 Joshua Butzberger SO Berean Christian 3:11.44 -
  Omarion Chastine JR Glades Central DNF   
  David Chuckwu FR Atlantic Christian DNS   
  Colt Ryhmes 6 Moore Haven DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank Bussott SR Clewiston 2:06.96 10
2 Joshua Moore JR Atlantic Christian 2:07.09 8
4 Joshua Walkes JR Pahokee 2:12.38 5
5 David Alfonzo SO Atlantic Christian 2:17.46 4
6 Dequan Holley JR Glades Central 2:18.94 3
8 Hardley Gilmore SO Glades Central 2:20.02 1
9 Jacob Wells JR Berean Christian 2:20.54 -
10 Adrian Cordova SR Clewiston 2:20.65 -
14 Zaylen Bryant 8 Pahokee 2:32.59 -
15 Craig LeBlanc FR Glades Day 2:34.04 -
17 John Williamson JR Okeechobee 2:34.79 -
20 Jamarion Singleton 6 Pahokee 2:40.48 -
23 Brian Batista SO Moore Haven 2:45.07 -
26 Julian Bueno SO Glades Day 2:53.96 -
27 Willie Bens SO Glades Central 3:08.26 -
  MIchael Maass JR Berean Christian DNS