March 12, 2022
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 4:32.26 10
2 Samuel Megginson JR Tate 4:33.62 8
3 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 4:35.90 6
4 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 4:36.07 5
5 William Armbruster SR Choctawhatchee 4:44.89 4
6 Brett Peterson SR Choctawhatchee 4:48.97 3
7 Andrew Birx JR Pensacola Christian 4:49.09 2
8 Luis Gutierrez JR West Florida 4:49.88 1
9 Jackson Tyner SR Pace 4:51.00 -
10 Carter Rothell JR Florida High 5:01.05 -
11 Parker Woodard JR Pace 5:01.39 -
12 Parker Hicks SR Port St. Joe 5:02.62 -
13 Matthew Minton FR South Walton 5:03.98 -
14 Enijah Thomas SO Rickards 5:05.20 -
15 William Burgess FR South Walton 5:05.42 -
16 Gabriel Lukow SO Pace 5:06.43 -
17 Micah Sleeth JR Pensacola Christian 5:07.09 -
18 Thomas Heck FR Choctawhatchee 5:15.03 -
19 Charles Baldwin FR North Bay Haven 5:20.50 -
20 Hudson Railton SO South Walton 5:21.94 -
21 Jacob Taylor FR North Bay Haven 5:25.30 -
22 Tyler Hurley JR Tate 5:25.58 -
23 Jonah Robinson SR West Florida 5:28.64 -
24 Nick Hall FR West Florida 5:30.19 -
25 Alan Escobar-Medina SR West Florida 5:36.57 -
26 Davontae Dickey JR Rickards 5:42.98 -
27 Aidan Sidner-Palafox SR Pensacola 5:44.76 -
28 Nick Parker SO Rickards 5:45.63 -
29 Hunter Stanley JR Florida High 5:47.74 -
30 Alexander Nino JR Florida High 5:48.67 -
31 Tristan Dykes FR Tate 5:48.76 -
32 Tyler Love SO Florida High 5:49.06 -
33 Lundon Faile FR Bay 5:54.50 -
34 Cody Campbell FR Freeport 5:54.53 -
35 Nicholas Brock FR Tate 5:58.01 -
36 Matt McAlpine SO Freeport 5:58.03 -
37 Michael Dillon 8 Pensacola Christian 6:01.56 -
38 Charles Wilson 8 Community Christian (Tal) 6:04.03 -
39 Clifford Dale JR Pensacola 6:22.11 -
40 Christopher Johnson JR Pensacola 6:23.96 -
41 Marcus Webb JR Freeport 6:25.60 -
42 Christen Patterson FR Bay 6:27.76 -
43 Isaac Smith JR Freeport 6:29.68 -
44 Phillip Stewart FR Rickards 6:33.91 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Nick Parker SO Rickards 5:45.63 -
31 Tristan Dykes FR Tate 5:48.76 -
34 Cody Campbell FR Freeport 5:54.53 -
35 Nicholas Brock FR Tate 5:58.01 -
36 Matt McAlpine SO Freeport 5:58.03 -
37 Michael Dillon 8 Pensacola Christian 6:01.56 -
39 Clifford Dale JR Pensacola 6:22.11 -
40 Christopher Johnson JR Pensacola 6:23.96 -
42 Christen Patterson FR Bay 6:27.76 -
43 Isaac Smith JR Freeport 6:29.68 -
44 Phillip Stewart FR Rickards 6:33.91 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Charles Baldwin FR North Bay Haven 5:20.50 -
20 Hudson Railton SO South Walton 5:21.94 -
21 Jacob Taylor FR North Bay Haven 5:25.30 -
22 Tyler Hurley JR Tate 5:25.58 -
23 Jonah Robinson SR West Florida 5:28.64 -
24 Nick Hall FR West Florida 5:30.19 -
25 Alan Escobar-Medina SR West Florida 5:36.57 -
26 Davontae Dickey JR Rickards 5:42.98 -
29 Hunter Stanley JR Florida High 5:47.74 -
30 Alexander Nino JR Florida High 5:48.67 -
32 Tyler Love SO Florida High 5:49.06 -
33 Lundon Faile FR Bay 5:54.50 -
38 Charles Wilson 8 Community Christian (Tal) 6:04.03 -
41 Marcus Webb JR Freeport 6:25.60 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 4:32.26 10
2 Samuel Megginson JR Tate 4:33.62 8
3 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 4:35.90 6
4 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 4:36.07 5
5 William Armbruster SR Choctawhatchee 4:44.89 4
6 Brett Peterson SR Choctawhatchee 4:48.97 3
7 Andrew Birx JR Pensacola Christian 4:49.09 2
8 Luis Gutierrez JR West Florida 4:49.88 1
9 Jackson Tyner SR Pace 4:51.00 -
10 Carter Rothell JR Florida High 5:01.05 -
11 Parker Woodard JR Pace 5:01.39 -
12 Parker Hicks SR Port St. Joe 5:02.62 -
13 Matthew Minton FR South Walton 5:03.98 -
14 Enijah Thomas SO Rickards 5:05.20 -
15 William Burgess FR South Walton 5:05.42 -
16 Gabriel Lukow SO Pace 5:06.43 -
17 Micah Sleeth JR Pensacola Christian 5:07.09 -
18 Thomas Heck FR Choctawhatchee 5:15.03 -
27 Aidan Sidner-Palafox SR Pensacola 5:44.76 -