March 11-12, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SR Seabreeze 2:18.67 10
2 Alyssa Wyatt SR Mandarin 2:18.92 8
3 Catalina Edwards JR Celebration 2:19.48 6
4 Jasmine Little SR Dr. Phillips 2:22.98 5
5 Alisha Boyer JR Evans 2:23.84 4
6 Abrianna Scott FR Evans 2:24.62 3
7 Tiffany Febus SO St. Cloud 2:30.30 2
8 Aubrey Frost FR Evans 2:30.67 1
9 Gabby Roach Freshman Starr's Mill 2:31.14 -
10 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:31.46 -
11 Danielle Contreras SR Viera 2:31.61 -
12 Brynn Magner JR Harmony 2:31.93 -
13 Ruthie McNeil SR West Orange 2:32.65 -
14 Paris Hart JR Kathleen 2:32.96 -
15 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 2:34.54 -
16 Brianna Rodriguez JR Tohopekaliga 2:35.50 -
17 Skyler Gillett JR Alonso 2:36.41 -
18 Lula Kasten SO Dr. Phillips 2:36.67 -
19 Madison Burden SO West Orange 2:36.87 -
20 Mia Gonzalez-Nunez FR Osceola (Kissimmee) 2:40.05 -
21 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 2:40.32 -
22 Hefina Oliver JR Celebration 2:40.33 -
23 Rebekah Wiles JR Harmony 2:41.58 -
24 Isabella Buckley SO Celebration 2:42.01 -
25 Alicia Jiang SR Leesburg 2:42.61 -
26 Autumn Kloth SR Lake Wales 2:43.60 -
27 Jareliz Medina JR Tohopekaliga 2:45.90 -
28 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:46.77 -
29 Gabrielle Owens FR Celebration 2:47.40 -
30 Zaria Wright FR Leesburg 2:48.76 -
31 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 2:49.04 -
32 Annie Winborn JR Sunlake 2:49.10 -
33 Lexy Santiago FR Sunlake 2:49.48 -
34 Josie DeForest FR Viera 2:50.04 -
35 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:50.72 -
36 Kelliana Mack JR Osceola (Kissimmee) 2:50.92 -
37 Shayanne Quiles SR West Orange 2:51.89 -
38 Amelia Talbott SO Viera 2:52.92 -
39 Makenna Jones FR Alonso 2:53.26 -
40 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 2:54.97 -
41 Destiny Pamblanco FR Dr. Phillips 2:55.13 -
42 Kali Robinson SO Auburndale 2:55.63 -
43 Madison Burkhalter SR Harmony 2:59.12 -
44 Sade Lee FR Leesburg 2:59.55 -
45 Carlson Henry JR Alonso 3:04.27 -
46 Alissa Santacruz SO Harmony 3:04.36 -
47 Faith Weaver SO Rockledge 3:07.27 -
48 Sofia Milek SR Windermere 3:11.91 -
49 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:15.49 -
50 Khei'Ann Carson FR Ocoee 3:17.18 -
51 Trista Barden JR St. Cloud 3:20.14 -
52 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:24.85 -
53 Emily Corson FR St. Cloud 3:27.73 -
54 Diana Santiago JR St. Cloud 3:34.31 -
55 Laila Woods FR Leesburg 3:34.99 -
56 Kayla Marshall SO Lake Gibson 3:49.32 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Gabby Roach Freshman Starr's Mill 2:31.14 -
14 Paris Hart JR Kathleen 2:32.96 -
18 Lula Kasten SO Dr. Phillips 2:36.67 -
23 Rebekah Wiles JR Harmony 2:41.58 -
24 Isabella Buckley SO Celebration 2:42.01 -
25 Alicia Jiang SR Leesburg 2:42.61 -
31 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 2:49.04 -
38 Amelia Talbott SO Viera 2:52.92 -
40 Ciara Rivera SR Tohopekaliga 2:54.97 -
42 Kali Robinson SO Auburndale 2:55.63 -
43 Madison Burkhalter SR Harmony 2:59.12 -
44 Sade Lee FR Leesburg 2:59.55 -
46 Alissa Santacruz SO Harmony 3:04.36 -
48 Sofia Milek SR Windermere 3:11.91 -
51 Trista Barden JR St. Cloud 3:20.14 -
53 Emily Corson FR St. Cloud 3:27.73 -
54 Diana Santiago JR St. Cloud 3:34.31 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Tiffany Febus SO St. Cloud 2:30.30 2
8 Aubrey Frost FR Evans 2:30.67 1
12 Brynn Magner JR Harmony 2:31.93 -
27 Jareliz Medina JR Tohopekaliga 2:45.90 -
30 Zaria Wright FR Leesburg 2:48.76 -
36 Kelliana Mack JR Osceola (Kissimmee) 2:50.92 -
39 Makenna Jones FR Alonso 2:53.26 -
41 Destiny Pamblanco FR Dr. Phillips 2:55.13 -
45 Carlson Henry JR Alonso 3:04.27 -
47 Faith Weaver SO Rockledge 3:07.27 -
49 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:15.49 -
50 Khei'Ann Carson FR Ocoee 3:17.18 -
52 Marielleh Henriquez-Norat JR Lake Gibson 3:24.85 -
55 Laila Woods FR Leesburg 3:34.99 -
56 Kayla Marshall SO Lake Gibson 3:49.32 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:31.46 -
16 Brianna Rodriguez JR Tohopekaliga 2:35.50 -
19 Madison Burden SO West Orange 2:36.87 -
20 Mia Gonzalez-Nunez FR Osceola (Kissimmee) 2:40.05 -
22 Hefina Oliver JR Celebration 2:40.33 -
26 Autumn Kloth SR Lake Wales 2:43.60 -
28 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:46.77 -
29 Gabrielle Owens FR Celebration 2:47.40 -
32 Annie Winborn JR Sunlake 2:49.10 -
33 Lexy Santiago FR Sunlake 2:49.48 -
34 Josie DeForest FR Viera 2:50.04 -
35 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:50.72 -
37 Shayanne Quiles SR West Orange 2:51.89 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ruthie McNeil SR West Orange 2:32.65 -
15 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 2:34.54 -
21 Caitlyn Culpepper SR Sunlake 2:40.32 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler SR Seabreeze 2:18.67 10
2 Alyssa Wyatt SR Mandarin 2:18.92 8
3 Catalina Edwards JR Celebration 2:19.48 6
4 Jasmine Little SR Dr. Phillips 2:22.98 5
5 Alisha Boyer JR Evans 2:23.84 4
6 Abrianna Scott FR Evans 2:24.62 3
11 Danielle Contreras SR Viera 2:31.61 -
17 Skyler Gillett JR Alonso 2:36.41 -