March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 9.93 10.79 8.42 10
2 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 8.36 11.14 7.91 8
3 William (Bo) Mascoe JR Osceola (Kissimmee) 9.96 11.19 9.52 6
4 Terrell Walden SR West Orange 11.07 11.41 10.39 5
5 Taevion Swint FR Osceola (Kissimmee) 14.27 11.41 12.21 4
6 Emmanuel Pierre SR Dr. Phillips 13.50 11.44 13.16 3
7 Brandon Taylor SR University (Orlando) 10.91 11.48 13.67 2
8 Alejandro Navas SO Freedom (Orlando) 10.92 11.49 14.60 1
9 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 11.16 11.50 8.40 -
10 Noah Putnam JR Wekiva 8.63 11.50 10.81 -
11 Jair Murphy SR Dr. Phillips 9.10 11.52 8.41 -
12 Justin Hutchison SO Wekiva 9.34 11.53 14.53 -
13 Demari Patterson SR East Ridge 8.44 11.55 10.17 -
14 Jeremy Benjamin SO Wekiva 9.97 11.59 12.87 -
15 Nathaniel Worrell SO West Orange 9.05 11.60 9.98 -
16 Braylon Knauth SO Lake Minneola 12.21 11.62 12.90 -
17 Ivan Taylor FR West Orange 13.38 11.63 8.38 -
18 Christian White SR Freedom (Orlando) 14.22 11.65 14.92 -
19 Neil Vertiilus SR Winter Park 12.37 11.67 14.94 -
20 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 13.09 11.79 13.44 -
21 Michael Ruiz SO Tohopekaliga 12.15 11.79 8.26 -
22 Stephen Sparrow SR Jones 14.16 11.80 9.09 -
23 Cornelius Walls SR Osceola (Kissimmee) 8.38 11.80 8.38 -
24 Exavian Westbrook JR Boone 9.34 11.82 11.00 -
25 Brycen Bassa SR Ocoee 14.87 11.89 14.39 -
26 Isaiah Nell SO Windermere 10.82 11.89 13.20 -
27 Antoine Demps SO Evans 14.05 11.90 10.60 -
28 Hudson Gibbs JR Winter Park 13.25 11.93 11.58 -
29 Kameron Davis SR Tohopekaliga 10.91 11.98 13.66 -
30 Keon Brown JR Ocoee 9.35 11.98 14.02 -
30 Ehlias Patterson SR Tohopekaliga 14.02 11.98 9.95 -
30 Samuel Wesley JR Boone 10.31 11.98 9.95 -
33 Joseph Goho SO Boone 12.97 12.01 10.93 -
34 Christopher Amervil SR Oak Ridge 10.57 12.01 9.73 -
35 Curtis Kimmons SR Orlando Christian Prep 11.46 12.06 12.79 -
36 Reese McLean FR Apopka 8.69 12.07 13.16 -
37 Jordan Smith SO Davenport 14.07 12.13 8.62 -
38 Iverson Perkins JR First Academy (Orlando) 15.66 12.14 11.05 -
39 Xzavion Caldwell SO Lake Buena Vista 10.84 12.17 11.20 -
40 Bradley Mason SO First Academy (Orlando) 13.05 12.19 13.53 -
41 London Butler SO Dr. Phillips 8.86 12.30 12.43 -
42 Keandre McCormick FR East Ridge 13.56 12.32 9.12 -
43 Adriel Santiago FR Windermere 10.85 12.32 10.23 -
44 Isaiah Pierre SO Davenport 9.14 12.34 10.25 -
45 Collin Farrell SR East Ridge 15.33 12.36 9.89 -
46 Jordan Hatcher JR Lake Buena Vista 14.49 12.38 8.79 -
47 Felix Sotolongo FR Freedom (Orlando) 12.79 12.41 10.80 -
48 Noah Spencer FR Windermere 13.06 12.43 10.45 -
49 Sean Murphy FR Orlando Christian Prep 9.99 12.48 9.11 -
50 Kamerin McCone SR Apopka 12.87 12.49 16.12 -
51 Tyler Simmons SO Windermere Prep 9.98 12.63 14.40 -
51 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 10.36 12.63 8.97 -
53 Jayden Williams SR Windermere Prep 10.27 12.67 16.09 -
54 Justin Wilson SO First Academy (Orlando) 10.71 12.74 12.62 -
55 Isaac Carreno SO University (Orlando) 11.34 12.74 16.31 -
56 Salnave Beaubrun SO Oak Ridge 14.78 13.08 16.62 -
57 Bao Nguyen JR University (Orlando) 9.16 13.08 15.70 -
58 Gregory Collins FR Oak Ridge 12.39 13.18 15.29 -
59 Brandon Doggett SO Windermere Prep 15.34 13.22 15.34 -
60 Jamal Johnson FR Tenoroc 16.25 14.38 12.23 -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Justin Hutchison SO Wekiva 11.53 10.73 13.15 12.80 11.19 10.38 -
13 Demari Patterson SR East Ridge 11.55 13.17 12.82 14.90 8.55 14.90 -
17 Ivan Taylor FR West Orange 11.63 9.19 14.54 14.19 14.08 10.82 -
41 London Butler SO Dr. Phillips 12.30 10.83 14.76 13.90 10.46 15.13 -
42 Keandre McCormick FR East Ridge 12.32 9.00 15.28 12.69 14.91 14.42 -
45 Collin Farrell SR East Ridge 12.36 10.76 10.63 13.85 10.26 15.58 -
55 Isaac Carreno SO University (Orlando) 12.74 10.58 11.72 13.64 11.34 13.00 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Samuel Wesley JR Boone 11.98 12.82 10.67 9.11 8.99 10.43 -
39 Xzavion Caldwell SO Lake Buena Vista 12.17 12.42 11.32 14.12 13.27 9.37 -
49 Sean Murphy FR Orlando Christian Prep 12.48 12.23 12.61 11.86 8.86 16.23 -
54 Justin Wilson SO First Academy (Orlando) 12.74 9.05 16.06 14.27 13.64 10.32 -
56 Salnave Beaubrun SO Oak Ridge 13.08 12.17 14.92 13.74 12.56 11.65 -
57 Bao Nguyen JR University (Orlando) 13.08 9.42 14.00 15.44 10.21 13.74 -
59 Brandon Doggett SO Windermere Prep 13.22 16.53 12.43 14.41 16.26 10.98 -
60 Jamal Johnson FR Tenoroc 14.38 14.38 17.69 14.96 13.23 17.12 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Isaiah Nell SO Windermere 12.61 12.01 11.89 13.92 10.11 -
35 Curtis Kimmons SR Orlando Christian Prep 10.98 15.44 12.06 12.18 15.08 -
43 Adriel Santiago FR Windermere 11.22 14.42 12.32 14.05 10.85 -
47 Felix Sotolongo FR Freedom (Orlando) 10.92 14.03 12.41 10.68 13.28 -
48 Noah Spencer FR Windermere 12.68 15.17 12.43 8.95 9.33 -
53 Jayden Williams SR Windermere Prep 9.63 13.43 12.67 9.51 10.52 -
58 Gregory Collins FR Oak Ridge 11.73 11.87 13.18 16.22 16.22 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Michael Ruiz SO Tohopekaliga 11.79 12.27 14.15 14.03 -
36 Reese McLean FR Apopka 12.07 10.50 13.76 15.33 -
38 Iverson Perkins JR First Academy (Orlando) 12.14 10.69 11.29 12.99 -
40 Bradley Mason SO First Academy (Orlando) 12.19 13.78 13.29 10.12 -
46 Jordan Hatcher JR Lake Buena Vista 12.38 12.26 10.03 13.75 -
50 Kamerin McCone SR Apopka 12.49 9.62 8.75 12.24 -
51 Tyler Simmons SO Windermere Prep 12.63 15.03 15.54 9.73 -
51 Jason Mimy JR Lake Buena Vista 12.63 9.60 13.52 9.98 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Alejandro Navas SO Freedom (Orlando) 10.69 10.00 11.03 11.49 14.94 10.12 12.64 1
19 Neil Vertiilus SR Winter Park 15.18 13.07 8.64 11.67 13.66 8.64 13.54 -
20 Sytrevion Dyer SO Tenoroc 8.49 10.50 15.33 11.79 10.97 10.61 12.27 -
22 Stephen Sparrow SR Jones 12.04 12.39 9.80 11.80 11.57 13.69 14.75 -
29 Kameron Davis SR Tohopekaliga 13.54 8.63 15.58 11.98 14.74 15.10 10.67 -
37 Jordan Smith SO Davenport 13.59 13.83 15.77 12.13 14.20 11.41 12.38 -
44 Isaiah Pierre SO Davenport 10.37 10.49 13.70 12.34 9.38 15.31 9.14 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jair Murphy SR Dr. Phillips 11.52 -
23 Cornelius Walls SR Osceola (Kissimmee) 11.80 -
25 Brycen Bassa SR Ocoee 11.89 -
27 Antoine Demps SO Evans 11.90 -
28 Hudson Gibbs JR Winter Park 11.93 -
30 Keon Brown JR Ocoee 11.98 -
33 Joseph Goho SO Boone 12.01 -
34 Christopher Amervil SR Oak Ridge 12.01 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 9.66 9.43 13.00 14.84 8.86 11.50 8.86 -
10 Noah Putnam JR Wekiva 9.32 14.61 12.88 11.16 9.43 11.50 14.49 -
14 Jeremy Benjamin SO Wekiva 14.72 12.06 8.81 11.25 11.59 11.59 8.46 -
15 Nathaniel Worrell SO West Orange 10.56 9.28 11.26 13.69 11.72 11.60 10.21 -
16 Braylon Knauth SO Lake Minneola 11.39 9.65 9.76 14.99 9.42 11.62 14.88 -
18 Christian White SR Freedom (Orlando) 14.22 9.67 12.59 8.16 9.56 11.65 12.82 -
24 Exavian Westbrook JR Boone 12.42 15.25 10.64 15.37 9.22 11.82 12.89 -
30 Ehlias Patterson SR Tohopekaliga 10.31 12.22 15.46 10.91 11.39 11.98 10.55 -
Boys' 100 Meters Section 8
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 12.30 11.12 11.55 13.82 11.44 9.39 10.79 10
2 Demarion Jenkins SO Orlando Christian Prep 8.47 8.80 9.58 8.02 10.36 10.03 11.14 8
3 William (Bo) Mascoe JR Osceola (Kissimmee) 8.06 7.95 8.73 12.54 10.63 13.99 11.19 6
4 Terrell Walden SR West Orange 9.02 10.73 14.61 14.15 14.27 8.56 11.41 5
5 Taevion Swint FR Osceola (Kissimmee) 14.15 11.76 9.82 14.72 14.72 14.04 11.41 4
6 Emmanuel Pierre SR Dr. Phillips 8.93 8.47 10.53 8.47 13.16 10.30 11.44 3
7 Brandon Taylor SR University (Orlando) 8.73 11.71 12.86 8.96 8.50 10.57 11.48 2