March 5, 2022
|
Dr. Phillips - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jazlyn Dailey SR Winter Park 5:49.25 6:02.19 4:44.58 5:23.38 6:47.46 10
2 Ella Klyce SO West Orange 6:03.55 6:16.65 4:08.92 5:27.52 5:20.97 8
3 Ava Aseere JR Lake Minneola 4:16.51 6:51.77 6:04.51 5:37.51 5:47.64 6
4 Jasmine Williams FR Lake Minneola 4:43.56 6:41.71 4:16.56 5:37.57 4:30.06 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 6:30.85 6:24.06 6:54.65 5:39.87 5:46.67 4
6 Hannah Claytor JR Dr. Phillips 5:21.07 6:15.72 4:16.17 5:41.56 7:20.62 3
7 Christina Feucht JR Winter Park 6:24.77 7:12.86 4:03.92 5:43.54 6:55.69 2
8 Madilynn Jersey FR Winter Park 4:46.89 7:18.98 7:12.07 5:45.65 6:47.87 1
9 Aubrey Frost FR Evans 5:56.40 6:34.47 5:59.86 5:46.02 4:02.22 -
10 Chelsea Van Horn JR University (Orlando) 5:23.99 4:27.03 6:35.20 5:56.03 7:03.68 -
11 Hanna Warren FR East Ridge 7:21.82 7:36.07 7:25.38 5:56.30 4:45.04 -
12 Kylie Durney JR Dr. Phillips 6:56.65 6:45.88 7:43.35 5:59.18 6:09.96 -
13 Raina Byerly SO West Orange 7:32.70 6:42.40 7:07.55 5:59.28 5:48.51 -
14 Hailey Garcia FR Boone 7:20.12 7:05.69 7:45.37 6:00.75 6:11.58 -
15 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 7:21.24 7:14.01 7:06.77 6:01.67 5:32.74 -
16 Amari Whetro SO Tohopekaliga 6:26.09 6:22.45 4:47.75 6:04.23 7:42.58 -
17 Madaline McGinn SO First Academy (Orlando) 7:46.38 7:24.52 7:02.66 6:04.36 6:00.72 -
18 Ann Casey SR Windermere Prep 6:32.51 5:22.81 6:03.17 6:06.83 7:23.87 -
19 Sydney Seinfeld FR Boone 5:46.43 7:03.82 6:34.34 6:08.54 6:15.91 -
20 Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) 7:01.90 6:24.23 7:13.20 6:16.69 7:01.90 -
21 Samantha Matey JR Boone 8:33.09 8:21.25 7:45.73 6:34.68 6:38.63 -
22 Sarah Jackson JR First Academy (Orlando) 8:09.26 5:10.26 7:57.33 6:37.77 4:38.44 -
23 Alexandra Sholtis SR Windermere Prep 7:24.25 5:56.20 8:16.28 6:40.22 7:24.25 -
24 Sophia Schmitt JR Lake Buena Vista 7:12.70 5:20.52 5:40.55 6:40.64 8:24.81 -
25 Leah Wands JR West Orange 7:55.48 7:15.19 6:34.89 6:42.95 7:15.19 -
26 Jordan Simeon SR University (Orlando) 6:03.80 7:44.86 7:48.90 6:44.22 6:32.10 -
27 Jareliz Medina JR Tohopekaliga 7:08.63 5:07.32 6:16.06 6:44.36 6:24.15 -
28 Elisa Lugo SR West Orange 6:35.57 6:51.88 7:16.35 6:47.80 5:34.40 -
29 Taylor Sellers FR Apopka 7:09.25 8:06.20 5:41.65 7:18.01 6:29.83 -
30 Adriana Lopez-Garcia SR Osceola (Kissimmee) 9:26.46 8:51.05 6:25.01 7:22.54 5:31.91 -
31 Lilly Kunze JR Lake Minneola 9:26.58 7:16.17 9:31.07 7:29.66 8:28.12 -
32 Karlie Saintlot SO East Ridge 10:00.95 9:14.37 7:45.85 7:45.85 6:49.95 -
33 Ellie Nelms FR Dr. Phillips 8:16.25 10:45.13 7:06.78 8:16.25 10:30.24 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Amari Whetro SO Tohopekaliga 6:04.23 7:09.80 -
19 Sydney Seinfeld FR Boone 6:08.54 4:29.04 -
20 Sadie Klaff SR Freedom (Orlando) 6:16.69 7:24.50 -
21 Samantha Matey JR Boone 6:34.68 4:40.23 -
23 Alexandra Sholtis SR Windermere Prep 6:40.22 6:00.20 -
24 Sophia Schmitt JR Lake Buena Vista 6:40.64 6:44.65 -
25 Leah Wands JR West Orange 6:42.95 6:22.81 -
26 Jordan Simeon SR University (Orlando) 6:44.22 8:21.24 -
27 Jareliz Medina JR Tohopekaliga 6:44.36 4:59.23 -
28 Elisa Lugo SR West Orange 6:47.80 8:13.44 -
29 Taylor Sellers FR Apopka 7:18.01 8:32.48 -
30 Adriana Lopez-Garcia SR Osceola (Kissimmee) 7:22.54 9:30.88 -
31 Lilly Kunze JR Lake Minneola 7:29.66 7:16.17 -
32 Karlie Saintlot SO East Ridge 7:45.85 5:49.39 -
33 Ellie Nelms FR Dr. Phillips 8:16.25 6:12.19 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jazlyn Dailey SR Winter Park 4:38.11 5:23.38 6:50.70 6:37.76 6:34.53 5:10.45 10
2 Ella Klyce SO West Orange 5:50.45 5:27.52 5:20.97 4:38.40 4:31.85 4:31.85 8
3 Ava Aseere JR Lake Minneola 4:23.26 5:37.51 6:31.52 5:40.89 4:46.89 7:08.64 6
4 Jasmine Williams FR Lake Minneola 4:09.81 5:37.57 6:45.09 6:01.20 4:03.05 6:11.33 5
5 Ava Baldauf SR West Orange 7:21.84 5:39.87 4:52.29 4:38.70 6:07.06 6:44.45 4
6 Hannah Claytor JR Dr. Phillips 5:31.32 5:41.56 5:00.58 4:09.34 7:00.12 6:02.06 3
7 Christina Feucht JR Winter Park 6:28.20 5:43.54 5:50.41 5:26.37 4:00.48 7:09.43 2
8 Madilynn Jersey FR Winter Park 4:01.96 5:45.65 5:18.00 7:08.61 5:59.48 7:18.98 1
9 Aubrey Frost FR Evans 6:44.85 5:46.02 6:37.93 6:06.79 4:36.82 5:49.48 -
10 Chelsea Van Horn JR University (Orlando) 6:06.71 5:56.03 7:32.16 7:07.24 5:09.75 6:24.52 -
11 Hanna Warren FR East Ridge 7:07.56 5:56.30 6:21.25 6:35.50 6:31.93 6:53.31 -
12 Kylie Durney JR Dr. Phillips 4:15.02 5:59.18 6:49.47 4:43.76 4:40.16 4:58.12 -
13 Raina Byerly SO West Orange 6:56.77 5:59.28 6:56.77 4:54.61 6:02.88 5:01.80 -
14 Hailey Garcia FR Boone 5:42.72 6:00.75 5:49.93 4:30.57 6:36.83 4:30.57 -
15 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 5:18.27 6:01.67 5:36.36 7:28.47 5:39.97 7:35.71 -
17 Madaline McGinn SO First Academy (Orlando) 7:13.59 6:04.36 7:39.10 5:27.93 7:02.66 7:39.10 -
18 Ann Casey SR Windermere Prep 5:59.50 6:06.83 4:57.14 7:38.54 7:34.87 5:44.82 -
22 Sarah Jackson JR First Academy (Orlando) 7:01.64 6:37.77 8:13.24 5:14.24 6:45.73 8:29.15 -