February 28, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joey Coyle JR Plant 4:41.25 8
2 Tyler Rogers JR Plant 4:42.58 6
3 George Dirks SO Plant 4:50.43 4
4 Andrew Lind SO Plant 4:51.13 2
5 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:55.77 1
6 Joaquin Abanses FR George Steinbrenner 4:55.87 -
7 Ben Goldberg FR Plant 4:59.87 -
8 Dylan Fournier FR Plant 5:00.97 -
9 Abhinav Devpura SO Sickles 5:02.33 -
10 Brady Peifer FR George Steinbrenner 5:02.62 -
11 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 5:02.95 -
12 Jackson Miller JR Plant 5:03.38 -
13 Ethan Russ SO George Steinbrenner 5:04.53 -
14 Wendell Rivera JR Jefferson 5:10.48 -
15 Lance Logan SO Sickles 5:17.93 -
16 Martin Ramirez SR Plant 5:21.84 -
17 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:23.19 -
18 Antonio McPherson JR Springstead 5:24.41 -
19 Cooper Lynn FR Plant 5:24.64 -
20 Isaac Rosario JR Springstead 5:31.18 -
21 Elijah Toler JR Springstead 5:34.14 -
22 William Farmen FR Plant 5:36.91 -
23 Kai Lampinen FR Plant 5:43.86 -
24 Andrew Brittain SR Springstead 5:44.19 -
25 Steven Smith FR Plant 5:47.03 -
26 Abdiel Navarro SR Jefferson 5:51.19 -
27 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 6:05.31 -
28 Varshith Ale FR Sickles 6:40.85 -
29 Alex Marcotte JR Jefferson 6:48.21 -
  Jacob Smith JR George Steinbrenner NT   
  Mason Cantrell JR George Steinbrenner NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Wendell Rivera JR Jefferson 5:10.48 -
15 Lance Logan SO Sickles 5:17.93 -
16 Martin Ramirez SR Plant 5:21.84 -
17 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:23.19 -
18 Antonio McPherson JR Springstead 5:24.41 -
19 Cooper Lynn FR Plant 5:24.64 -
20 Isaac Rosario JR Springstead 5:31.18 -
21 Elijah Toler JR Springstead 5:34.14 -
22 William Farmen FR Plant 5:36.91 -
23 Kai Lampinen FR Plant 5:43.86 -
24 Andrew Brittain SR Springstead 5:44.19 -
25 Steven Smith FR Plant 5:47.03 -
26 Abdiel Navarro SR Jefferson 5:51.19 -
27 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 6:05.31 -
28 Varshith Ale FR Sickles 6:40.85 -
29 Alex Marcotte JR Jefferson 6:48.21 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joey Coyle JR Plant 4:41.25 8
2 Tyler Rogers JR Plant 4:42.58 6
3 George Dirks SO Plant 4:50.43 4
4 Andrew Lind SO Plant 4:51.13 2
5 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:55.77 1
6 Joaquin Abanses FR George Steinbrenner 4:55.87 -
7 Ben Goldberg FR Plant 4:59.87 -
8 Dylan Fournier FR Plant 5:00.97 -
9 Abhinav Devpura SO Sickles 5:02.33 -
10 Brady Peifer FR George Steinbrenner 5:02.62 -
11 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 5:02.95 -
12 Jackson Miller JR Plant 5:03.38 -
13 Ethan Russ SO George Steinbrenner 5:04.53 -
  Mason Cantrell JR George Steinbrenner NT   
  Jacob Smith JR George Steinbrenner NT