February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reece Knowlton SO South Walton 5:16.92 10
2 Lily Moore JR Leon 5:19.11 8
3 Susan Koeppel SO Maclay 5:33.51 6
4 Caroline Couch 8 Maclay 5:41.98 5
5 Mallory Robinson JR Leon 5:42.76 4
6 Stella Lewis JR Leon 5:43.02 3
7 Heidi Scali SR South Walton 5:50.57 2
8 Ella Hodges SR Chiles 5:51.37 1
9 Nishi Bhanderi 8 Maclay 5:52.99 -
10 Payton Thumm FR Maclay 5:53.20 -
11 Kelly Davis SR Chiles 5:55.19 -
12 Aleah Henley SR Lincoln 5:55.23 -
13 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 6:03.92 -
14 Jane Strickland Junior Deerfield-Windsor 6:11.67 -
15 Bailey Irvin Senior Deerfield-Windsor 6:16.09 -
16 Leah Keller SO Florida High 6:17.29 -
17 Juliette Heckman SO Leon 6:18.24 -
18 Elizabeth Kessler SO Lincoln 6:18.97 -
19 Madi Sims FR Leon 6:20.38 -
20 Madeleine Byrd SO Florida High 6:23.78 -
21 Molly Duggan SO Chiles 6:25.66 -
22 Audry Sauls SO Leon 6:27.96 -
23 Sada Bostick FR Chiles 6:35.24 -
24 Olivia Bishop SO Maclay 6:39.68 -
25 Farrah Spring 8 Port St. Joe 6:41.78 -
26 Kaitlin Kristian SO Chiles 6:46.06 -
27 Stephanie Aulestia FR South Walton 6:48.55 -
28 Madison McMillan SO Suwannee 7:15.75 -
29 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:19.09 -
30 Naomi Buchanana SO Lincoln 7:24.29 -
31 Kristen Bouington SR Port St. Joe 7:24.54 -
32 Rylee Trulock   Thomasville 7:27.91 -
33 Agnus Ebube FR Rickards 7:29.35 -
34 Lauren McCray SR Lincoln 7:29.75 -
35 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 7:30.63 -
36 Joyful Linder JR Lincoln 7:31.88 -
37 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 7:38.87 -
38 Michelle Paz SR Rickards 7:40.25 -
39 Gracie Durant SR Lincoln 8:16.67 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Farrah Spring 8 Port St. Joe 6:41.78 -
27 Stephanie Aulestia FR South Walton 6:48.55 -
29 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:19.09 -
30 Naomi Buchanana SO Lincoln 7:24.29 -
32 Rylee Trulock   Thomasville 7:27.91 -
33 Agnus Ebube FR Rickards 7:29.35 -
34 Lauren McCray SR Lincoln 7:29.75 -
36 Joyful Linder JR Lincoln 7:31.88 -
37 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 7:38.87 -
38 Michelle Paz SR Rickards 7:40.25 -
39 Gracie Durant SR Lincoln 8:16.67 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Stella Lewis JR Leon 5:43.02 3
8 Ella Hodges SR Chiles 5:51.37 1
11 Kelly Davis SR Chiles 5:55.19 -
13 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 6:03.92 -
18 Elizabeth Kessler SO Lincoln 6:18.97 -
20 Madeleine Byrd SO Florida High 6:23.78 -
21 Molly Duggan SO Chiles 6:25.66 -
23 Sada Bostick FR Chiles 6:35.24 -
26 Kaitlin Kristian SO Chiles 6:46.06 -
31 Kristen Bouington SR Port St. Joe 7:24.54 -
35 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 7:30.63 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reece Knowlton SO South Walton 5:16.92 10
2 Lily Moore JR Leon 5:19.11 8
3 Susan Koeppel SO Maclay 5:33.51 6
4 Caroline Couch 8 Maclay 5:41.98 5
5 Mallory Robinson JR Leon 5:42.76 4
7 Heidi Scali SR South Walton 5:50.57 2
9 Nishi Bhanderi 8 Maclay 5:52.99 -
10 Payton Thumm FR Maclay 5:53.20 -
12 Aleah Henley SR Lincoln 5:55.23 -
14 Jane Strickland Junior Deerfield-Windsor 6:11.67 -
15 Bailey Irvin Senior Deerfield-Windsor 6:16.09 -
16 Leah Keller SO Florida High 6:17.29 -
17 Juliette Heckman SO Leon 6:18.24 -
19 Madi Sims FR Leon 6:20.38 -
22 Audry Sauls SO Leon 6:27.96 -
24 Olivia Bishop SO Maclay 6:39.68 -
28 Madison McMillan SO Suwannee 7:15.75 -