February 26, 2022
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mary Clayton Soto SO Maclay 2:25.77 2:27.23 10
2 Lily Moore JR Leon 2:27.28 2:27.28 8
3 Dafne Lucero JR South Walton 2:33.53 2:02.83 6
4 Ella Porcher JR Maclay 2:35.77 1:53.72 5
5 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 2:37.63 2:54.97 4
6 Reece Knowlton SO South Walton 2:38.09 2:47.58 3
7 Payton Thumm FR Maclay 2:40.18 3:28.24 2
8 Mallory Robinson JR Leon 2:42.29 2:30.93 1
9 Morgan Wilson SR Community Christian (Tal) 2:43.27 3:19.19 -
10 Skye Williams SO Lincoln 2:43.49 3:08.02 -
11 NyAshia Wright FR Lincoln 2:43.87 2:27.49 -
12 Bailey Irvin Senior Deerfield-Windsor 2:44.30 2:14.73 -
13 Morgan Brumfield SO Lincoln 2:47.70 2:07.46 -
14 Leah Boutwell 7 Florida High 2:48.80 2:47.12 -
15 Miyuki Vos SO Florida High 2:49.20 3:01.05 -
16 Ryleigh Gunter 8 Florida High 2:50.79 2:20.05 -
17 Aza Hampton FR Lincoln 2:54.01 2:07.03 -
18 Zamiyah Lofton Freshman Bainbridge 2:57.20 2:07.59 -
19 Olivia Hammack SO Mosley 2:58.37 2:24.48 -
20 Madeleine Byrd SO Florida High 3:00.31 3:21.95 -
21 Abigayle Vannoy JR Lincoln 3:00.38 2:09.88 -
22 Catlina Allen SO Suwannee 3:01.26 3:30.27 -
23 Ayriel Jones SR Bay 3:01.72 2:25.38 -
24 Tatiana Riveria SO Jefferson County 3:03.25 3:06.92 -
25 Jaidyn Petties FR Rickards 3:16.23 2:33.06 -
26 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 3:17.73 3:03.89 -
27 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 3:26.52 3:14.13 -
28 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 3:26.97 3:06.28 -
29 Denya Overstreet SR Rickards 3:34.10 4:34.05 -
30 HOPE STEEN 8 Jefferson County 4:07.24 4:02.30 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 2:25.02 2:34.48 2:37.63 2:21.87 2:17.14 2:31.33 2:56.55 4
14 Leah Boutwell 7 Florida High 2:45.43 3:36.07 2:48.80 2:35.30 3:32.69 3:14.12 2:35.30 -
22 Catlina Allen SO Suwannee 3:15.76 2:48.58 3:01.26 3:12.14 2:44.95 2:21.39 2:23.20 -
25 Jaidyn Petties FR Rickards 4:07.25 3:20.16 3:16.23 3:20.16 3:04.46 2:48.76 3:55.48 -
28 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 3:29.04 4:22.86 3:26.97 2:26.95 2:26.95 4:24.93 2:43.51 -
29 Denya Overstreet SR Rickards 4:21.21 2:51.28 3:34.10 2:29.87 3:44.81 2:51.28 4:16.92 -
30 HOPE STEEN 8 Jefferson County 5:06.58 2:55.54 4:07.24 3:17.80 3:35.10 4:09.72 3:00.49 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 NyAshia Wright FR Lincoln 1:57.99 2:52.07 2:43.87 1:59.63 -
13 Morgan Brumfield SO Lincoln 2:04.10 3:12.86 2:47.70 2:07.46 -
15 Miyuki Vos SO Florida High 3:23.04 2:23.82 2:49.20 2:57.66 -
16 Ryleigh Gunter 8 Florida High 3:23.24 2:23.47 2:50.79 3:21.54 -
17 Aza Hampton FR Lincoln 2:27.91 2:33.13 2:54.01 3:06.19 -
18 Zamiyah Lofton Freshman Bainbridge 2:58.98 3:11.38 2:57.20 3:13.15 -
19 Olivia Hammack SO Mosley 2:31.62 2:17.35 2:58.37 3:01.94 -
20 Madeleine Byrd SO Florida High 2:15.24 2:54.90 3:00.31 2:56.71 -
21 Abigayle Vannoy JR Lincoln 3:20.23 2:47.76 3:00.38 2:56.78 -
24 Tatiana Riveria SO Jefferson County 3:41.74 3:19.75 3:03.25 3:27.08 -
26 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 3:19.71 3:47.39 3:17.73 3:29.60 -
27 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 4:28.48 2:53.48 3:26.52 2:55.55 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mary Clayton Soto SO Maclay 2:06.82 2:25.77 1:52.25 2:19.94 10
2 Lily Moore JR Leon 3:02.63 2:27.28 1:44.57 2:52.32 8
3 Dafne Lucero JR South Walton 3:11.92 2:33.53 2:41.21 1:50.55 6
4 Ella Porcher JR Maclay 2:07.74 2:35.77 3:13.16 1:59.95 5
6 Reece Knowlton SO South Walton 2:38.09 2:38.09 3:22.36 2:01.73 3
7 Payton Thumm FR Maclay 3:05.81 2:40.18 3:15.42 3:15.42 2
8 Mallory Robinson JR Leon 2:32.56 2:42.29 3:24.49 3:26.11 1
9 Morgan Wilson SR Community Christian (Tal) 2:23.68 2:43.27 2:26.95 2:43.27 -
10 Skye Williams SO Lincoln 2:07.53 2:43.49 2:45.13 2:15.70 -
12 Bailey Irvin Senior Deerfield-Windsor 3:00.73 2:44.30 3:05.66 3:27.02 -
23 Ayriel Jones SR Bay 2:34.47 3:01.72 2:47.19 3:54.42 -