February 24, 2022
|
Shorecrest Prep - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 2:03.51 10
2 Austin Weaver SR Gibbs 2:04.78 8
3 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 2:06.48 6
4 Cole Summers JR Lakewood 2:09.97 5
5 Blaise Reynolds SO Northside Christian 2:10.82 4
6 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 2:13.81 3
7 Lawrence Budo SO Boca Ciega 2:16.29 2
8 Chandler Roberts SR Boca Ciega 2:16.67 1
9 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:16.78 -
10 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:23.10 -
11 Jayln Bethune SO Lakewood 2:23.78 -
12 Owen Leavitt JR Northside Christian 2:24.27 -
13 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 2:24.80 -
14 Leonel Lukic SO Boca Ciega 2:26.03 -
15 James Cruickshank JR Lakewood 2:26.50 -
16 Isreal Harris JR Gibbs 2:27.09 -
17 Ozzy Bedell SO Shorecrest Prep 2:27.37 -
18 James Morrow SO Lakewood 2:28.20 -
19 Andrew Withey SR Northside Christian 2:30.95 -
20 Austin Carr JR Northside Christian 2:32.52 -
21 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 2:34.64 -
22 Gabriel Graham FR Gibbs 2:35.27 -
23 Hadeon Spalding SO Shorecrest Prep 2:37.10 -
24 Reid Keller JR Shorecrest Prep 2:38.19 -
25 Jayden Edwards SO Gibbs 2:38.90 -
26 Cade Finney SR Boca Ciega 2:40.35 -
27 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 2:41.30 -
28 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 2:42.45 -
29 Max Schratwieser FR Shorecrest Prep 2:42.70 -
30 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 2:49.64 -
31 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 2:58.26 -
32 Angelo Araujo FR St. Petersburg Catholic 3:05.05 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:23.10 -
12 Owen Leavitt JR Northside Christian 2:24.27 -
14 Leonel Lukic SO Boca Ciega 2:26.03 -
15 James Cruickshank JR Lakewood 2:26.50 -
16 Isreal Harris JR Gibbs 2:27.09 -
17 Ozzy Bedell SO Shorecrest Prep 2:27.37 -
19 Andrew Withey SR Northside Christian 2:30.95 -
20 Austin Carr JR Northside Christian 2:32.52 -
21 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 2:34.64 -
22 Gabriel Graham FR Gibbs 2:35.27 -
23 Hadeon Spalding SO Shorecrest Prep 2:37.10 -
25 Jayden Edwards SO Gibbs 2:38.90 -
26 Cade Finney SR Boca Ciega 2:40.35 -
29 Max Schratwieser FR Shorecrest Prep 2:42.70 -
30 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 2:49.64 -
31 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 2:58.26 -
32 Angelo Araujo FR St. Petersburg Catholic 3:05.05 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 2:03.51 10
2 Austin Weaver SR Gibbs 2:04.78 8
3 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 2:06.48 6
4 Cole Summers JR Lakewood 2:09.97 5
5 Blaise Reynolds SO Northside Christian 2:10.82 4
6 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 2:13.81 3
7 Lawrence Budo SO Boca Ciega 2:16.29 2
8 Chandler Roberts SR Boca Ciega 2:16.67 1
9 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 2:16.78 -
11 Jayln Bethune SO Lakewood 2:23.78 -
13 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 2:24.80 -
18 James Morrow SO Lakewood 2:28.20 -
24 Reid Keller JR Shorecrest Prep 2:38.19 -
27 Hauke Assmann SO Canterbury (SP) 2:41.30 -
28 Cody Lalani SO Canterbury (SP) 2:42.45 -