February 24, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 1:56.93 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:57.84 8
3 Alec Miller JR Sarasota 1:59.54 6
4 Simeon Hayward JR IMG Academy 2:00.77 5
5 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:01.36 4
6 Cody Smith SR Sunlake 2:03.53 3
7 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:05.81 2
8 Isaac Perez JR IMG Academy 2:06.01 1
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:07.09 -
10 Hunter Waters JR River Ridge 2:08.57 -
11 Enrique Maduro SR River Ridge 2:08.90 -
12 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:09.06 -
13 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 2:09.59 -
14 Nathaniel Goetz SR Sarasota 2:09.84 -
15 Joshua Hindman SO Mitchell 2:10.25 -
16 Javier Abanses SR George Steinbrenner 2:10.98 -
17 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 2:13.89 -
18 Preston Cooper FR Alonso 2:14.08 -
19 Joaquin Arevalo JR Sunlake 2:14.93 -
20 Nathan Lee JR Sunlake 2:15.24 -
21 Luis Flores-Pena JR Gulf 2:15.90 -
22 Evan Crisp SR Sarasota 2:17.13 -
23 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 2:17.42 -
24 Nicholas Jacobs SO East Lake 2:19.19 -
25 Adrian Saldivar SR Gulf 2:25.03 -
26 Kayden Haxton FR River Ridge 2:25.12 -
27 Alexander Mishchenko JR Clearwater 2:31.05 -
28 Johnathan Capps JR Alonso 2:31.95 -
29 Aiden Drielick FR Sunlake 2:32.51 -
30 Richard McCreary SO Tarpon Springs 2:32.82 -
31 Devon Nguyen SO Mitchell 2:33.78 -
32 Will Marus JR Mitchell 2:41.03 -
33 Colten Sakadales SR Tarpon Springs 2:43.29 -
34 Achilles Abbas FR Mitchell 2:47.74 -
35 Ryan Lam FR Alonso 2:54.17 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Preston Cooper FR Alonso 2:14.08 -
24 Nicholas Jacobs SO East Lake 2:19.19 -
26 Kayden Haxton FR River Ridge 2:25.12 -
28 Johnathan Capps JR Alonso 2:31.95 -
29 Aiden Drielick FR Sunlake 2:32.51 -
33 Colten Sakadales SR Tarpon Springs 2:43.29 -
34 Achilles Abbas FR Mitchell 2:47.74 -
35 Ryan Lam FR Alonso 2:54.17 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:07.09 -
14 Nathaniel Goetz SR Sarasota 2:09.84 -
16 Javier Abanses SR George Steinbrenner 2:10.98 -
17 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 2:13.89 -
19 Joaquin Arevalo JR Sunlake 2:14.93 -
20 Nathan Lee JR Sunlake 2:15.24 -
21 Luis Flores-Pena JR Gulf 2:15.90 -
23 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 2:17.42 -
25 Adrian Saldivar SR Gulf 2:25.03 -
27 Alexander Mishchenko JR Clearwater 2:31.05 -
30 Richard McCreary SO Tarpon Springs 2:32.82 -
31 Devon Nguyen SO Mitchell 2:33.78 -
32 Will Marus JR Mitchell 2:41.03 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 1:56.93 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:57.84 8
3 Alec Miller JR Sarasota 1:59.54 6
4 Simeon Hayward JR IMG Academy 2:00.77 5
5 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:01.36 4
6 Cody Smith SR Sunlake 2:03.53 3
7 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:05.81 2
8 Isaac Perez JR IMG Academy 2:06.01 1
10 Hunter Waters JR River Ridge 2:08.57 -
11 Enrique Maduro SR River Ridge 2:08.90 -
12 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:09.06 -
13 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 2:09.59 -
15 Joshua Hindman SO Mitchell 2:10.25 -
22 Evan Crisp SR Sarasota 2:17.13 -