March 23, 2022
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abdu Hardin FR Largo 2:02.88 10
2 Cole Summers JR Lakewood 2:05.54 8
3 Zachary Slocum JR Seminole 2:09.21 6
4 Austin Weaver SR Gibbs 2:09.68 5
5 Joshua Pu SR Largo 2:11.43 4
6 Darius Harrison SR Lennard 2:12.05 3
7 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 2:13.28 2
8 Chandler Roberts SR Boca Ciega 2:13.31 1
9 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 2:13.45 -
10 Malachi McCloud JR Boca Ciega 2:15.89 -
11 Sebastian Correa SR Bell Creek 2:22.37 -
12 James Morrow SO Lakewood 2:22.76 -
13 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 2:23.64 -
14 Lawrence Budo SO Boca Ciega 2:23.85 -
15 Brayden Andringa SO St. Petersburg 2:24.01 -
16 Andre Walton SR Gibbs 2:25.73 -
17 Ethan Martinez FR Bell Creek 2:25.99 -
18 Tyler Speed JR Clearwater Central Catholic 2:27.14 -
19 James Cruickshank JR Lakewood 2:27.69 -
20 Samuel Holloway JR Lakewood 2:27.82 -
21 Ryan Wells SO Patel 2:28.54 -
22 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 2:29.06 -
23 Jackson Bradley JR Seminole 2:29.41 -
24 Jayden Edwards SO Gibbs 2:30.29 -
25 John Slocum JR Seminole 2:30.40 -
26 Bryan Huapila-Pena JR Largo 2:30.49 -
27 Daniel Marte-Jerez JR St. Petersburg 2:30.66 -
28 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 2:32.93 -
29 Madden Camus JR Lennard 2:33.41 -
30 David Frazier SO Lennard 2:37.02 -
31 Matthew Martinez SR Bell Creek 2:40.79 -
32 Jackson Dailey SO St. Petersburg Catholic 2:53.83 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Brayden Andringa SO St. Petersburg 2:24.01 -
16 Andre Walton SR Gibbs 2:25.73 -
18 Tyler Speed JR Clearwater Central Catholic 2:27.14 -
21 Ryan Wells SO Patel 2:28.54 -
22 Tomas Puodziumas SO St. Petersburg Catholic 2:29.06 -
24 Jayden Edwards SO Gibbs 2:30.29 -
26 Bryan Huapila-Pena JR Largo 2:30.49 -
28 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 2:32.93 -
31 Matthew Martinez SR Bell Creek 2:40.79 -
32 Jackson Dailey SO St. Petersburg Catholic 2:53.83 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Sebastian Correa SR Bell Creek 2:22.37 -
12 James Morrow SO Lakewood 2:22.76 -
13 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 2:23.64 -
17 Ethan Martinez FR Bell Creek 2:25.99 -
19 James Cruickshank JR Lakewood 2:27.69 -
20 Samuel Holloway JR Lakewood 2:27.82 -
23 Jackson Bradley JR Seminole 2:29.41 -
25 John Slocum JR Seminole 2:30.40 -
27 Daniel Marte-Jerez JR St. Petersburg 2:30.66 -
29 Madden Camus JR Lennard 2:33.41 -
30 David Frazier SO Lennard 2:37.02 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Abdu Hardin FR Largo 2:02.88 10
2 Cole Summers JR Lakewood 2:05.54 8
3 Zachary Slocum JR Seminole 2:09.21 6
4 Austin Weaver SR Gibbs 2:09.68 5
5 Joshua Pu SR Largo 2:11.43 4
6 Darius Harrison SR Lennard 2:12.05 3
7 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 2:13.28 2
8 Chandler Roberts SR Boca Ciega 2:13.31 1
9 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 2:13.45 -
10 Malachi McCloud JR Boca Ciega 2:15.89 -
14 Lawrence Budo SO Boca Ciega 2:23.85 -