April 9, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 4:27.44 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 4:27.47 8
3 Colsen Palmer SR Fort Myers 4:29.24 6
4 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:30.83 5
5 Ryan Livingston SR Dunbar 4:35.24 4
6 Evan Meyer SR Lehigh 4:35.78 3
7 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:35.81 2
8 Quin Roberts JR Fort Myers 4:39.03 1
9 Jake Jacoby SO Cape Coral 4:42.37 -
10 Daniel Ocampo SR Dunbar 4:45.10 -
11 Michael Avola SR Lehigh 4:56.37 -
12 Hazael Troche SR North Fort Myers 4:58.24 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 4:58.58 -
14 Zac Phillips SR Ida Baker 4:59.06 -
15 Antonio Synder FR Island Coast 4:59.60 -
16 Liam Sedmak FR Estero 5:00.94 -
17 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 5:01.63 -
18 Max Sedmak FR Estero 5:03.19 -
19 Alexander Ponce JR Dunbar 5:04.91 -
20 Braden Valdez SO Cape Coral 5:06.02 -
21 Mason Menassa SO Cape Coral 5:07.91 -
22 Ryan Tang SO Lehigh 5:10.28 -
23 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 5:11.66 -
24 Cooper Elliott FR Ida Baker 5:16.50 -
25 Miguel Chavez JR East Lee County 5:17.03 -
26 Kyle Gallagher JR Estero 5:25.89 -
27 Andrew Stratton SO North Fort Myers 5:28.11 -
28 Evan Barker FR Riverdale 5:35.38 -
29 David Valera-Roa SR South Fort Myers 5:38.68 -
30 Roberto Morales FR Lehigh 5:39.76 -
31 Jesus Us-Tiu SR Island Coast 5:41.73 -
32 Weekmey Edouard FR Gateway (Fort Myers) 5:45.07 -
33 Ethan Knize SO Bonita Springs 5:47.27 -
34 Owen Kulp FR Riverdale 5:51.30 -
35 Christian Sanchez JR North Fort Myers 5:52.10 -
36 Alexis Hernandez JR South Fort Myers 5:52.60 -
37 Benjamin Stubbs FR Gateway (Fort Myers) 5:52.85 -
38 Freddy Garrido SO Bonita Springs 6:09.73 -
39 Zachary Johnson FR Riverdale 6:21.09 -
40 Christopher Singleton SO Island Coast 7:00.00 -
  Jermaine Redden FR Gateway (Fort Myers) DNS   
  Mathis Gratesol SO Cypress Lake DNS   
  Omar Buenrostro SO Bonita Springs DNS   
  Omar Fletcher SR East Lee County DNS   
  Matheus Cabral Bacelar JR South Fort Myers DNS   
  Jason Williams SO Riverdale DNS   
  Anjay Montemoino FR Mariner DNS   
  Josue Casinir JR East Lee County DNS   
  David Crome FR East Lee County DNS   
  Joseph Flecha JR Island Coast DNS   
  Daniel Torres JR South Fort Myers DNS   
  Josh Hillyer SO Gateway (Fort Myers) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Cooper Elliott FR Ida Baker 5:16.50 -
25 Miguel Chavez JR East Lee County 5:17.03 -
26 Kyle Gallagher JR Estero 5:25.89 -
27 Andrew Stratton SO North Fort Myers 5:28.11 -
28 Evan Barker FR Riverdale 5:35.38 -
29 David Valera-Roa SR South Fort Myers 5:38.68 -
30 Roberto Morales FR Lehigh 5:39.76 -
31 Jesus Us-Tiu SR Island Coast 5:41.73 -
32 Weekmey Edouard FR Gateway (Fort Myers) 5:45.07 -
33 Ethan Knize SO Bonita Springs 5:47.27 -
34 Owen Kulp FR Riverdale 5:51.30 -
35 Christian Sanchez JR North Fort Myers 5:52.10 -
36 Alexis Hernandez JR South Fort Myers 5:52.60 -
37 Benjamin Stubbs FR Gateway (Fort Myers) 5:52.85 -
38 Freddy Garrido SO Bonita Springs 6:09.73 -
39 Zachary Johnson FR Riverdale 6:21.09 -
40 Christopher Singleton SO Island Coast 7:00.00 -
  Omar Buenrostro SO Bonita Springs DNS   
  Jermaine Redden FR Gateway (Fort Myers) DNS   
  Mathis Gratesol SO Cypress Lake DNS   
  Josue Casinir JR East Lee County DNS   
  David Crome FR East Lee County DNS   
  Omar Fletcher SR East Lee County DNS   
  Jason Williams SO Riverdale DNS   
  Matheus Cabral Bacelar JR South Fort Myers DNS   
  Daniel Torres JR South Fort Myers DNS   
  Anjay Montemoino FR Mariner DNS   
  Josh Hillyer SO Gateway (Fort Myers) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 4:27.44 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 4:27.47 8
3 Colsen Palmer SR Fort Myers 4:29.24 6
4 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 4:30.83 5
5 Ryan Livingston SR Dunbar 4:35.24 4
6 Evan Meyer SR Lehigh 4:35.78 3
7 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:35.81 2
8 Quin Roberts JR Fort Myers 4:39.03 1
9 Jake Jacoby SO Cape Coral 4:42.37 -
10 Daniel Ocampo SR Dunbar 4:45.10 -
11 Michael Avola SR Lehigh 4:56.37 -
12 Hazael Troche SR North Fort Myers 4:58.24 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 4:58.58 -
14 Zac Phillips SR Ida Baker 4:59.06 -
15 Antonio Synder FR Island Coast 4:59.60 -
16 Liam Sedmak FR Estero 5:00.94 -
17 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 5:01.63 -
18 Max Sedmak FR Estero 5:03.19 -
19 Alexander Ponce JR Dunbar 5:04.91 -
20 Braden Valdez SO Cape Coral 5:06.02 -
21 Mason Menassa SO Cape Coral 5:07.91 -
22 Ryan Tang SO Lehigh 5:10.28 -
23 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 5:11.66 -
  Joseph Flecha JR Island Coast DNS