April 9, 2022
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Filippo Reina   Chiles 2:01.88 2:33.57 10
2 Justin Greenwood   Rickards 2:03.72 2:17.33 8
3 Ben Kirbo   Chiles 2:04.41 1:39.53 6
4 Daniel Kling 1 North Bay Haven 2:05.05 1:56.30 5
5 Carson King   Arnold 2:06.38 2:25.34 4
6 Carter Rothell   Florida High 2:07.13 1:35.35 3
7 Rayshawn Goodman   Lincoln 2:07.26 1:43.08 2
8 Seamus O,Connor Senior Gonzaga 2:07.96 2:45.07 1
9 Parker Nunley 1 Niceville 2:08.69 1:46.82 -
10 Seamus Hodge   Niceville 2:08.82 1:40.48 -
11 Lucas Mauch   Maclay 2:08.82 2:11.40 -
12 Kaseem Ibraheem-Washington   Rickards 2:09.11 1:36.84 -
13 Calvin Wheatley   Chiles 2:09.49 2:31.51 -
14 Anthony Wirsing 1 Niceville 2:09.52 2:43.20 -
15 Will Springer   Leon 2:09.76 2:40.91 -
16 Matthew Miralles   Chiles 2:11.19 2:19.07 -
17 Morgan Mobley Sophomore Suwannee 2:11.37 1:54.30 -
18 Noah Deem   Florida High 2:11.76 2:23.62 -
19 Landon Conn   Arnold 2:11.86 2:13.18 -
20 Grayton Smith   Leon 2:12.08 1:36.42 -
21 Glen Bruce   Niceville 2:12.80 2:35.38 -
22 Lawrence Bishop   Maclay 2:14.23 2:30.34 -
23 Cadden Maxwell   Leon 2:14.42 1:36.79 -
24 Jacob Erisman   Florida High 2:15.77 2:41.57 -
25 Levi Harwell   North Florida Christian 2:15.83 2:26.70 -
26 Dylan Harry   Lincoln 2:16.73 2:29.04 -
27 Elijah Nicholson Junior Lincoln 2:18.04 1:43.53 -
28 Zachariah Elzawahry   North Bay Haven 2:18.09 2:47.09 -
29 Brantley Gibson   Rickards 2:18.62 2:57.44 -
30 Deondre Sims   Marianna 2:19.68 2:23.87 -
31 Sam Ewald Freshman Gonzaga 2:20.86 2:29.32 -
32 Lucca Garrison   Rickards 2:20.87 2:09.60 -
33 William Cerritos Freshman Suwannee 2:21.92 2:19.09 -
34 Tim Barloon Junior Gonzaga 2:22.12 2:30.65 -
35 Joel De La Cruz Junior Suwannee 2:23.82 2:00.81 -
36 Kevin Kiernan Senior Gonzaga 2:25.47 1:47.65 -
37 Eukovi Smith   Gadsden County 2:27.90 2:02.76 -
38 Bryce Bodiford Junior Thomas County Central 2:29.56 2:08.63 -
39 Ian Rogers   Madison County 2:30.19 3:15.25 -
40 Asher Black   Blountstown 2:30.25 2:01.71 -
41 Emmanuel Morgan   Marianna 2:31.32 3:03.10 -
42 Lamar Sowell   Graceville 2:31.71 3:05.09 -
43 Jordan Dougherty   Lincoln 2:31.85 2:47.04 -
44 Harold Yeomans-Lindrose Junior Fort White 2:32.53 3:18.29 -
45 Joshua Jahuey Junior Suwannee 2:35.98 3:14.98 -
46 Charles Wilson   Community Christian (Tal) 2:36.14 1:53.99 -
47 Benjamin Reeves 8 Community Christian (Tal) 2:36.35 2:37.92 -
48 Trevor Goodman   Marianna 2:38.72 3:21.58 -
49 Keyshawn Delaney   Jefferson County 2:39.83 2:06.27 -
50 Shombay Butler Junior Lincoln 2:40.11 2:17.70 -
51 James Carmon 1 North Bay Haven 2:40.32 2:35.51 -
52 Marcos Rivas   Munroe 2:45.85 3:30.63 -
53 JOSHUA PAYNE   Jefferson County 2:47.82 3:21.39 -
54 Chase Bethea Junior Marianna 2:50.35 3:26.13 -
55 Jelani Washington   Munroe 2:53.45 2:56.92 -
56 Daniel Jensen   Arnold 2:53.97 2:31.36 -
57 Ryan Coxwell   Wewahitchka 2:55.46 3:02.48 -
58 Cole Bailey   Wewahitchka 2:59.12 3:27.78 -
59 Tyson Mitchell   Munroe 3:03.30 3:19.80 -
60 Austin Woodruff   Taylor County 3:03.56 3:23.76 -
61 Josiah Greene   North Florida Christian 3:03.92 2:56.57 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Filippo Reina   Chiles 2:01.88 1:53.35 2:27.48 1:26.54 10
2 Justin Greenwood   Rickards 2:03.72 2:14.86 2:03.72 1:38.98 8
3 Ben Kirbo   Chiles 2:04.41 1:43.26 1:28.34 2:35.52 6
4 Daniel Kling 1 North Bay Haven 2:05.05 2:23.81 2:36.32 2:28.81 5
5 Carson King   Arnold 2:06.38 1:48.69 2:08.91 1:53.75 4
6 Carter Rothell   Florida High 2:07.13 2:33.83 1:54.42 2:19.85 3
7 Rayshawn Goodman   Lincoln 2:07.26 2:32.72 2:09.81 1:45.63 2
8 Seamus O,Connor Senior Gonzaga 2:07.96 2:37.39 1:51.33 2:39.95 1
9 Parker Nunley 1 Niceville 2:08.69 1:49.39 2:12.55 2:25.42 -
10 Seamus Hodge   Niceville 2:08.82 1:59.81 2:12.69 1:36.62 -
11 Lucas Mauch   Maclay 2:08.82 2:38.45 2:35.88 2:06.25 -
13 Calvin Wheatley   Chiles 2:09.49 2:44.46 1:41.01 2:31.51 -
14 Anthony Wirsing 1 Niceville 2:09.52 1:51.39 2:44.49 2:41.90 -
15 Will Springer   Leon 2:09.76 2:37.01 1:58.09 2:04.57 -
16 Matthew Miralles   Chiles 2:11.19 2:32.18 2:24.31 2:20.38 -
17 Morgan Mobley Sophomore Suwannee 2:11.37 2:21.88 2:04.81 2:24.51 -
18 Noah Deem   Florida High 2:11.76 2:42.07 1:45.41 2:40.75 -
21 Glen Bruce   Niceville 2:12.80 1:36.95 2:12.80 1:58.20 -
23 Cadden Maxwell   Leon 2:14.42 2:46.68 2:17.11 1:46.20 -
24 Jacob Erisman   Florida High 2:15.77 2:23.92 2:07.63 1:49.98 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Kaseem Ibraheem-Washington   Rickards 2:09.11 2:42.68 2:09.11 2:16.86 2:38.81 -
20 Grayton Smith   Leon 2:06.80 1:48.31 2:12.08 2:51.71 2:18.69 -
27 Elijah Nicholson Junior Lincoln 2:35.99 1:57.34 2:18.04 2:05.62 1:40.77 -
33 William Cerritos Freshman Suwannee 2:37.54 2:38.95 2:21.92 2:33.28 2:46.05 -
38 Bryce Bodiford Junior Thomas County Central 1:58.16 3:11.44 2:29.56 1:53.67 1:47.69 -
40 Asher Black   Blountstown 2:36.26 2:28.75 2:30.25 2:13.73 3:00.30 -
41 Emmanuel Morgan   Marianna 2:46.46 2:52.51 2:31.32 2:14.68 3:10.67 -
43 Jordan Dougherty   Lincoln 2:54.63 2:10.59 2:31.85 2:42.48 2:30.34 -
45 Joshua Jahuey Junior Suwannee 2:35.98 3:11.86 2:35.98 2:17.27 2:57.82 -
46 Charles Wilson   Community Christian (Tal) 2:31.46 1:49.30 2:36.14 2:54.88 2:11.16 -
47 Benjamin Reeves 8 Community Christian (Tal) 1:55.70 2:45.74 2:36.35 3:06.06 3:13.88 -
48 Trevor Goodman   Marianna 2:32.38 1:54.28 2:38.72 2:35.55 2:00.63 -
49 Keyshawn Delaney   Jefferson County 1:53.48 3:15.00 2:39.83 3:16.59 2:01.47 -
50 Shombay Butler Junior Lincoln 2:01.69 1:58.49 2:40.11 2:30.51 2:14.50 -
51 James Carmon 1 North Bay Haven 2:48.34 2:54.75 2:40.32 2:00.24 3:22.01 -
52 Marcos Rivas   Munroe 2:37.56 2:25.95 2:45.85 3:09.07 3:35.61 -
53 JOSHUA PAYNE   Jefferson County 2:17.62 2:17.62 2:47.82 3:19.71 2:10.90 -
54 Chase Bethea Junior Marianna 3:10.80 2:40.13 2:50.35 2:11.17 2:02.66 -
55 Jelani Washington   Munroe 2:23.97 2:18.76 2:53.45 3:33.35 2:18.76 -
56 Daniel Jensen   Arnold 2:19.18 2:36.58 2:53.97 2:12.22 3:06.15 -
57 Ryan Coxwell   Wewahitchka 2:55.46 2:51.95 2:55.46 3:35.82 2:46.69 -
58 Cole Bailey   Wewahitchka 2:21.51 3:33.16 2:59.12 3:27.78 2:12.55 -
59 Tyson Mitchell   Munroe 2:37.64 2:19.31 3:03.30 2:10.15 2:52.31 -
60 Austin Woodruff   Taylor County 3:31.10 3:21.92 3:03.56 3:51.29 2:54.39 -
61 Josiah Greene   North Florida Christian 2:41.85 2:10.59 3:03.92 2:36.34 3:57.26 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Landon Conn   Arnold 2:35.60 2:05.27 2:02.63 1:40.22 2:11.86 -
22 Lawrence Bishop   Maclay 2:06.18 2:26.31 2:02.15 1:35.31 2:14.23 -
25 Levi Harwell   North Florida Christian 2:14.48 2:18.55 2:18.55 1:41.88 2:15.83 -
26 Dylan Harry   Lincoln 2:27.67 2:46.81 1:38.45 2:48.18 2:16.73 -
28 Zachariah Elzawahry   North Bay Haven 2:16.71 1:50.48 1:54.62 2:52.62 2:18.09 -
29 Brantley Gibson   Rickards 2:14.47 2:29.71 1:57.83 2:00.60 2:18.62 -
30 Deondre Sims   Marianna 2:18.29 1:58.73 1:48.95 2:54.60 2:19.68 -
31 Sam Ewald Freshman Gonzaga 2:22.27 2:08.19 2:58.90 2:44.81 2:20.86 -
32 Lucca Garrison   Rickards 2:18.06 2:32.14 1:59.74 1:52.70 2:20.87 -
34 Tim Barloon Junior Gonzaga 1:50.86 3:04.76 2:10.75 2:12.18 2:22.12 -
35 Joel De La Cruz Junior Suwannee 1:46.43 2:41.08 2:10.88 1:55.06 2:23.82 -
36 Kevin Kiernan Senior Gonzaga 1:53.47 2:08.02 2:06.56 1:56.38 2:25.47 -
37 Eukovi Smith   Gadsden County 2:48.61 2:29.38 2:30.86 2:24.95 2:27.90 -
39 Ian Rogers   Madison County 3:03.24 1:54.15 1:55.65 2:54.22 2:30.19 -
42 Lamar Sowell   Graceville 1:46.20 1:56.82 2:24.13 2:52.95 2:31.71 -
44 Harold Yeomans-Lindrose Junior Fort White 2:21.86 2:15.76 3:04.57 2:34.06 2:32.53 -